05.11.2008.
u 22:28

U srijedu je na rasporedu šest susreta 3. kola košarkaške Eurolige. Četiri dvoboja već su završena.

Savršeni Barać
Tau Ceramica lako se obračunala u Vitoriji s berlinskom Albom. U susretu koji je bio lišen bilo kakve rezultatske neizvjesnosti, domaćin je slavio sa 41 košem razlike, 106-65. Svojih 13 i pol minuta na parketu odlično je iskoristio centar hrvatske reprezentacije Stanko Barać koji je ubacio 10 koševa bez promašaja iz igre (5-5), a tom učinku dodao je 6 skokova i jednu blokadu.

Igor Rakočević za 27 poena promašio je samo dvije lopte, i to za dva poena. Trice je gađao perfektnih 6-6, a i sa crte slobodnih bacanja nije znao za promašaj, pogodio je svih 7. Usto, imao je i 5 asistencija. Kod gostiju je najbolji strijelac bio Sesay s 11 koševa. Tau Ceramica je zadržala maksimalni učinak, sada imaju 3-0, dok je Alba upisala drugi poraz.

Iznenađenje večeri priredio je Panionios pobjedom u Istanbulu protiv Efes Pilsea 78-69 u sklopu D skupine. Panionios je upisao prvu pobjedu, a Efes Pilsen prvi poraz. Odlučujuća dionica dvoboja u dvorani Abdi Ipekçi bila je treća četvrtina u kojoj su gosti ubacili 23, a primili samo 9 koševa. U pobjedničkoj momčadi prvi strijelac bio je Ioannis Kalampokis sa 17 koševa. Pogodio je sve tri trice, za dva poena gađao je 1-2, a iz slobodnih bacanja 6-6. Najbolji u Efes Pilsenu bio je Kerem Gonlum s 13 koševa (šut iz igre 6-8), 12 skokova i 4 osvojene lopte. Jedan od trojice sudaca ovog dvoboja bio je i naš Siniša Herceg.

U B skupini odigrane su dvije utakmice. Prokom je na svom terenu svladao Žalgiris 65-60. Kod domaćina su najbolji bili Ewing s 19 koševa i 6 skokova, odnosno Burrell s 11 poena, 9 skokova i 3 asistencije. U Žalgirisu je Salenga ubacio 17 poena, a Maciulis 15 uz 11 skokova.

Panathinaikos je u gostima pobijedio francuski Nancy 80-70. U grčkom prvaku je odličan bio Mike Batiste s 17 koševa i 10 skokova. Kod domaćina je prednjačio Tchicamboud s 20 koševa.

Sjajna predstava bivšeg igrača Cibone
U skupini A košarkaške Eurolige, gdje je Cibona dosad upisala dvije pobjede u dva ogleda, u srijedu su igrali samo Air Avellino i španjolska Unicaja.

Makar je uglednija Unicaja vodila veći dio susreta (pet minuta prije kraja vodili su 65-58) pobijedio je Avellino. Posljednji napad su imali gostujući košarkaši, nakon neshvatljive pogreške domaćeg igrača Williams koji je s loptom istrčao izvan parketa misleći da je ogled gotov. No, u posljednjem napadu Unicaja nije došla niti do produžetka, niti do pobjede.

Najbolji igrač utakmice je bio Chris Warren, do ove sezone igrač Cibone. Warren je postigao 24 poena uz 9 skokova i četiri asistencije. Pucao je 6-9 za dva poena, 2-7 za tri, te 6-8 s linije slobodnih bacanja.

Kod domaćina je hrvatski košarkaš Nikola Radulović postigao 4 poena, uz po jedan skok, ukradenu loptu i dvije asistencije. Čak šest puta je Radulović gađao tricu, ali je samo jednom bio precizan.

Kod gostiju su prednjačili Marcus Haislip sa 14 poena i 5 skokova, te Boniface Ndong sa 13 poena i 9 skokova.

Partizan je pobijedio u Beogradu talijanski Armani Jeans Milano 81-76, makar su na poluvremenu zaostajali 17 poena (38-55). No, zaostatak su dostigli već u trećoj četvrtini koju su dobili 28-12, a Talijane je Partizan dokrajčio u zadnjih deset minuta.

Najbolji su bili Novica Veličković sa 14 poena i Aleksandar Rašić sa 12 poena i 7 asistencija.

Milano je u nastavku zabio samo 21 poen, a nije im pomogao niti odlični Jobey Thomas sa 27 poena. Za dva je pucao 4-5, a za tri 5-6.

Euroliga, 3. kolo

Skupina A
Air Avellino - Unicaja 72-70

Redoslijed: 1. Olympiacos 2-0 (-1), 2. Cibona 2-0 (-1), 3. Unicaja 1-2, 4. Air Avellino 1-2, Maccabi 1-1 (-1), 6. Le Mans 0-2 (-1)

Skupina B
Prokom – Žalgiris 65-60
Nancy – Panathinaikos 70-80

Redoslijed: 1. Prokom 2-1, 2. Panathinaikos 2-1, 3. Barcelona 2-0 (-1), 4. Siena 2-0 (-1), 5. Žalgiris 0-3, 6. Nancy 0-3

Skupina C
Tau Ceramica – Alba Berlin 106-65

Redoslijed: 1. TAU Ceramica 3-0, 2. ALBA 1-2, 3. Lottomatica 1-1 (-1), 4. Joventut 1-1 (-1), 5. Fenerbahçe 1-1 (-1), 6. Union Olimpija 0-2 (-1)

Skupina D
Efes Pilsen – Panionios 69-78
Partizan - Armani Jeans Milano 81-76

Redoslijed: 1. Partizan 2-1, 2. Efes Pilsen 2-1, 3. CSKA 2-0 (-1), 4. Real 1-1 (-1), 5. Panionios 1-2, 6. AJ Milano 0-3