Šarić sjajno otvorio doigravanje: Philadelphia razbila Miami

Dario Šarić Philadelphia
1/4
15.04.2018.
u 09:16

Toronto je nakon skoro 17 godina otvorio doigravanje pobjedom. Nakon što su nanizali 10 uzastopnih poraza u prvim utakmicama play-offa, Raptorsi su napokon prekinuli crnu seriju pobijedivši Washingon 114:106.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić odličnom je predstavom otvorio doigravanje NBA lige. U pobjedi Philadelphia 76-ersa protiv Miami Heata 130:103, Šarić je ubacio 20 koševa uz šest skokova i tri skoka.

Sixersi su briljantno završili sezonu sa 16 uzastopnih pobjeda, a sjajnu seriju nastavili su i na otvaranju play-offa pobijedivši Heat sa 27 koševa razlike.

Gosti su se odlično držali u prvom poluvremenu i na predah su otišli sa četiri koša razlike, no u nastavku se njihova igra raspala. Sixersi su treću dionicu dobili sa 16 razlike (34:18), a posljednju dionicu sa +15 (40:25). U drugom poluvremenu Philadelphija je zabila čak 74 koša, a primila 43.

- Odigrali smo sjajno. Imam osjećaj kako je ova grupa spremna za nešto posebno - kazao je trener Sixersa Brett Brown. Njegova momčad je uništila Miami tricama, pogodivši ih čak 18.

- Istina, imali smo dobru šutersku večer - dodao je Brown.

U domaćim redovima najefikasniji su bili JJ Redick sa 28 koševa i Marco Belinelli sa 25 koševa. Ben Simmons je za jedan skok ostao bez 'triple-doublea' upisavši 17 koševa, 14 asistencija i devet skokova, dok je Dario Šarić za 31 minuta ubacio 20 koševa uz šut 8-15 iz igre pri čemu je trice gađao 4-6, dodavši šest skokova i tri asistencije.

- Atmosfera u dvorani je bila sjajna, posebice u drugom poluvremenu. I nama i navijačima je malo trebalo da se zagrijemo - kazao je sa smiješkom Simmons.

Kod gostiju je najefikasniji bio Kelly Olynyk sa 26 koševa, Goran Dragić je dodao 15, James Johnson 13, a Dwyane Wade 11 koševa. Druga utakmica je na rasporedu 16. travnja ponovo u Wells Fargo Centru.

Doigravanje je započelo utakmicom Golden State Warriorsa i košarkaša San Antonija, a branitelji naslova su pred svojim navijačima u Oracle Areni opravdali ulogu favorita i slavili sa 113:92

Na sredini posljednje četvrtine Golden State je imao i 28 koševa prednosti, dok San Antonio nijednom tijekom utakmice nije bio u vodstvu. Klay Thompson je predvodio pobjednike sa 27 koševa (šut 11/13, za tricu 5/6), dok je Kevin Durant postigao 24 koša uz osam skokova i sedam asistencija. Statističke stupce popunio je i Draymond Green koji je ubacio 12 poena, imao 11 asistencija i osam skokova.

- Regularni dio sezone nismo završili najbolje zbog toga je ova utakmica bila iznimno važna. Znamo koliko smo dobri i koliko smo talentirani, ali to smo trebali i pokazati na parketu - kazao je Thompson.

Kod San Antonio Spursa najbolji strijelac bio je Rudy Gay sa 15 koševa, dok su po 14 ubacili LaMarcus Aldridge i Bryn Forbes. Golden State će biti domaćin i u drugoj utakmici ove serije koja je na rasporedu u noći s ponedjeljka na utorak.

Toronto je nakon skoro 17 godina otvorio doigravanje pobjedom. Nakon što su nanizali 10 uzastopnih poraza u prvim utakmicama play-offa, Raptorsi su napokon prekinuli crnu seriju pobijedivši Washingon 114:106. Posljednji put Toronto je ušao u doigravanje pobjedom u svibnju 2001. godine kada je slavio protiv Philadelphije.

- Mislim da su navijači zadovoljni, premda u svlačionici nismo previše razmišljali o tome - kazao je Delon Wright koji je ubacio 18 koševa. Serge Ibaka je postigao 23 koša, a Demar DeRozan 17 koševa uz šest asistencija. John Wall je predvodio Washington sa 23 koša i 15 asistencija, dok je Markieff Morris upisao 22 koša i 11 skokova. Druga utakmica je 17. travnja u Torontu.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je New Orleans koji je pobijedio Portland 97:95 i poveo 1-0 u prvoj rundi Zapadne konferencije.

Goste je do pobjede vukao sjajni Anthony Davis sa 35 koševa, 14 skokova i četiri blokade. Zanimljivo, bila je to njegova prva play-off pobjeda u karijeri. Jrue Holiday je dodao 21 koš, a Nikola Mirotić 16 koševa i 11 skokova. Kod Portlanda najefikasniji su bili CJ McCollum sa 19 i Damian Lillard sa 18 koševa. Druga utakmica je 17. travnja ponovo u Portlandu.