Naslovnica Sport SP 2018

Urugvaj razbio Ruse i osigurao prvo mjesto u skupini

Sve nade Rusa u bilo kakav preokret srušene su u 36. minuti kada je Smolnikov dobio drugi žuti karton.
25. lipnja 2018. u 17:53 10 komentara 6735 prikaza
Urugvaj Rusija
Pogledajte galeriju 1/5

Urugvaj je pobjedom protiv domaćina Rusije 3:0 osigurao prvo mjesto u skupini A.

Navijači Voronjež VORONJEŽ Hrvati skandirali 'u boj, u boj' tamo gdje je NLO navodno sletio

Sve bitno dogodilo se u prvih 45 minuta utakmice. Urugvaj je poveo već u 10. minuti golom Suareza iz slobodnog udarca, no treba istaknuti i da gol ide na dušu Akinfejeva jer zabio je napadač Barcelone u njegov kut.

U 23. minuti već je bilo 2:0. Laxalt je opalio s 20-ak metara, a lopta je na putu do gola pogodila Čeriševa i završila u mreži.

Do kraja smo gledali prilično nezanimljivu utakmicu u kojoj su Urugvajci kontrolirali igru, a u 90. minuti preko Cavanija i potvrdili uvjerljivu 3:0 pobjedu.

Hrvatska Nigerija žustra rasprava Nigerijci žestoko napali Hrvatsku i Dalića, evo tko ih je brutalno poklopio! Hrvatska - Argentina KALKULACIJE Samo je jedan suludi rasplet kojim Hrvatska može izgubiti prvo mjesto u skupini
OHR SAVJETNIK
Otkrijte imate li sivu mrenu
  • URUGVAJ JE PRVI U SKUPINI Kraj
    Gotova je utakmica u Samari. Urugvaj je s 3:0 razbio Ruse te osigurao prvo mjesto u skupini s devet bodova.
  • URUGVAJ IMA 3:0 Gol
    Urugvaj je zabio i treći gol na utakmici. Nakon prekida najbolje reagirao Cavani te zabio treći gol Urugvajaca.
  • 46'
    Počelo je drugih 45 minuta raspleta u skupini A.
  • S. Arabija izjednačila Gol
    Saudijska Arabija je u 39. minuti preko Al Muwallada promašila jedanaesterac, a novu priliku za izjednačenje dobili su u sudačkoj nadoknadi nakon konzultacije suca s VAR-om. Siguran je za 1:1 bio Al Faraj.
  • GOTOVO PRVIH 45 Poluvrijeme
    Urugvaj je na dobrom putu da osigura prvo mjesto u skupini A jer na poluvremenu vodi 2:0 protiv Rusije.
  • Urugvaj ima već 2:0 Gol
    U 23. minuti Laxalt je opalio s 20-ak metara, a lopta je na putu do gola pogodila Čeriševa i završila u mreži.
  • EGIPAT VODI Gol
    Egipat je poveo protiv Saudijske Arabije golom Salaha u 22. minuti koji je iskoristio nepažnju u obrani i zabio za 1:0.
  • Urugvaj vodi Gol
    Urugvaj od 10. minute vodi 1:0! Suarez je preuzeo odgovornost iz slobodnog udarca i zakucao loptu u kut Akinfejeva, koji je sigurno trebao bolje reagirati.
  • 1' Početak
    Počele su utakmice trećeg kola u skupini A.
  • Uvod
    Dobar dan!  Utakmicama skupine A otvara se treće kolo Svjetskog prvenstva u Rusiji. Da bi sve bilo regularno, utakmice se u svakoj grupi igraju istovremeno, pa ćemo sada imati dva termina: po dvije utakmice u 16 sati i po dvije u 20 sati. Prve dvije utakmice danas su one između Rusije i Urugvaja te Egipta i Saudijske Arabije, s tim da je ona prva bitnija jer odlučuje tko će biti prvi u skupini pa će i u našem praćenju ona dobiti prednost.
Svjetsko prvenstvo, 16.00, Samara
Urugvaj Suarez (10), Čerišev (23-ag), Cavani (90)
3
0
Rusija
  • S. ARABIJA DOBILA EGIPAT

Gotova je utakmica i u Volgogradu gdje su Saudijska Arabija golom u 95. minuti dobila Egipat. Strijelac je bio Al- Dawsari.

• URUGVAJ JE PRVI U SKUPINI

• URUGVAJ IMA 3:0

• 90'

Opalio je sjajno iskosa s lijeve strane s 20 metara Rodriguez, no Akinfejev to odbija u korner.

• 87'

Arrascaeta je pokušao zabiti izravno iz kornera, a Akinfejev to brani krajnjim naporom.

• 82'

Rodriguez je opalio iz daljine i čini se prilično iznenadio Akinfejeva koji samo odbija loptu.

• 80'

Velika prilika za 3:0. Kontru su izveli Urugvajci, Cavani je bio u dobroj poziciji, no lošu loptu dao mu je Suarez.

• 74'

Pogriješila je obrana Urugvaja, no nije to uspio iskoristiti Džjuba koji puca s 14 metara daleko od gola.

• 73'

Nandez je išao, a Rodriguez ušao u igri kod Urugvaja.

• 69'

Pokušao je Cavani udarcem s ruba šesnaesterca, no nije bio precizan.

• 67'

Puno slabiji nogomet gledamo u nastavku, Urugvaj se zadovoljio s 2:0, a Rusi su danas ionako cijelu utakmicu prilično nemoćni.

• 63'

Mijenja i Urugvaj. Bentancur je napustio teren, a ušao je Arrascaeta.

• 60'

Mirančuk je izašao iz igre, a ušao je Smolov.

• 57'

Urugvaj je preuzeo ipak konce igre, a Rusi su izveli jednu kontru, koju je sjajnom reakcijom očistio Godin.

• 52'

Početak nastavka da naslutiti što nas čeka do kraja utakmice. Rusi će igrati inicijativu, dok će Urugvajci priliku čekati s klupe.

• 47'

Urugvaj je dobio priliku iz slobodnjaka s 25 metara, ali udarac Cavanija je završio u živom zidu.

• 46'

• S. Arabija izjednačila

• GOTOVO PRVIH 45

• 45'

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

• 38'

Odmah reagira Rusi izbornik, izlazi Čerišev, a ulazi Fernandes.

• 36'

Laxalt se sjurio prema golu Rusije, a srušio ga je Smolnikov koji je tako dobio drugi žuti karton.

• 32'

Iza nas je nešto više od pola sata igre u Samari, a čini se da prvi ozbiljniji protivnik otkriva i sve slabosti domaćina Svjetskog prvenstva.

• 27'

Smolnikov je zbog prekršaja na Vecinu požutio.

• Urugvaj ima već 2:0

• EGIPAT VODI

• 18'

Džjuba je pucao glavom, no iznad gola.

• EGIPAT - SAUDIJSKA ARABIJA

Al Dawsari je na drugoj utakmici imao najbolju priliku dosad, no njegov udarac u 15. minuti s ruba šesnaesterca otišao je preko gola.

• 13'

Opalio je punom nogom iz blizine Čerišev, no odlično reagira Muslera.

• Urugvaj vodi

• 9'

Gazinskij je na rubu šesnaesterca Bentancura, požutio, ali i dao sjajnu priliku Urugvaju.

• 2'

Vecino je pokušao udarcem iz daljine iznenaditi Akinfejeva, no odlazi to pokraj gola.

• 1'

• Sastavi Egipta i S. Arabije

• Sastavi

• 0'

Nakon dva kola vodeća je Rusija sa 6 bodova i gol-razlikom 8:1, dok isti broj bodova ima Urugval, ali s gol-razlikom 2:0.

Kalkulacije | Autor : Photographer Croes, Rob C., Fotocollectie Anefo, Nationaal Archief NL Foto: Photographer Croes, Rob C., Fotocollectie Anefo, Nationaal Archief NL

• Uvod

Dobar dan!  Utakmicama skupine A otvara se treće kolo Svjetskog prvenstva u Rusiji. Da bi sve bilo regularno, utakmice se u svakoj grupi igraju istovremeno, pa ćemo sada imati dva termina: po dvije utakmice u 16 sati i po dvije u 20 sati.

Prve dvije utakmice danas su one između Rusije i Urugvaja te Egipta i Saudijske Arabije, s tim da je ona prva bitnija jer odlučuje tko će biti prvi u skupini pa će i u našem praćenju ona dobiti prednost.