Naslovnica Sport Rukomet

Rukometaši Zagreba "ispucavaju" se u domaćem prvenstvu za poraze u Ligi prvaka

– Moram pohvaliti sjajnu atmosferu u dvorani. Došlo nas je gledati puno gledatelja i to me oduševilo. Igrali smo protiv povratnika u najelitniji hrvatski razred, protiv mlade momčadi koja je igrala borbeno i motivirano.
11. listopada 2021. u 16:04 1 komentara 262 prikaza

U stanci između utakmica u elitnoj skupini Lige prvaka, rukometaši PPD Zagreba “odrađuju” posao u domaćoj Paket24 Premijer ligi. Novu pobjedu postigli su u Karlovcu gdje su svladali istoimenog domaćina s 32:22 (21:11).

Jelena Dokić DAN MENTALNOG ZDRAVLJA FOTO Srpkinja koju je otac zlostavljao i branio vezu s Hrvatom objavila: Ovo mi nanosi bol, borila sam se...

Do desete minute rezultat je bio izjednačen, nakon čega se gosti pomalo odvajaju te do odmora stječu 10 golova prednosti. U drugom poluvremenu trener Obrvan dao je priliku svima i zagrebaši su održali prednost, pa je na semaforu nakon zadnjeg zvižduka sudaca stajao konačan rezultat 22:32.

Dobro ispunjena dvorana

– Moram pohvaliti sjajnu atmosferu u dvorani. Došlo nas je gledati puno gledatelja i to me oduševilo. Igrali smo protiv povratnika u najelitniji hrvatski razred, protiv mlade momčadi koja je igrala borbeno i motivirano. U drugom poluvremenu sam dosta rotirao, davao priliku mladim igračima. To su Karlovčani iskoristili pa su drugi dio utakmice odigrali neodlučeno. Sve u svemu, jako sam zadovoljan – istaknuo je Ivica Obrvan, trener zagrebaša.

Sandro Obranović bio je jedan od najefikasnijih igrača zagrebaša, a zanimljivo je da je karijeru počeo upravo u Karlovcu.

– Krenuli smo jako od prve minute i stekli deset pogodaka prednosti u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu nismo bili više tako koncentrirani. Pao je i ritam utakmice kada su u igru ušli mlađi igrači. Moram priznati da mi je bilo baš drago što sam u Karlovcu igrao nakon što me nije ondje bilo pet godina. Zadnji put sam bio u Karlovcu također u dresu PPD Zagreba. Napokon sam u Karlovcu mogao igrati pred svojom obitelji – istaknuo je Obranović.

Najefikasniji kod domaćina bio je Dominik Smojver.

– I prije utakmice znalo se tko će pobijediti. Dogovorili smo se da pružimo maksimum. Zagrebaši su prvi put u ovoj sezoni bili praktički kompletni. Došli su pobijediti i pripremiti se za utakmicu Lige prvaka s Kielom. Drago mi je da su svi naši mladi igrači dobili priliku i da su mogli osjetiti kako je to igrati na višoj razini – istaknuo je Smojver.

Atalanta v AC Milan - Serie A - Gewiss Stadium NAPADAČ IZ IMOTSKOG FOTO Rebić objavio fotografiju nakon dugo vremena: Njome poslao jaku poruku

I dok zagrebaše ovaj tjedan čeka gostovanje u Kielu, rukometaše Karlovca očekuje težak raspored. Sljedeći vikend ponovno igraju kod kuće, protiv vrlo jake momčadi Dubrave, a zatim im slijede dva gostovanja – u Gorici i Poreču. Gotovo je sigurno da će dvije od te tri momčadi, uza Zagreb, u ligu za prvaka.

Premda rezultat od četiri pogotka prednosti sugerira sigurnu pobjedu, Dubrava i Umag igrali su vrlo izjednačeno. U prvom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 11:11, domaćin je imao najviše dva pogotka prednosti (3:1, 5:3, 6:4, 7:5), ali su gosti sve to lako stizali. Na samom početku nastavka čak su dva puta i poveli. Sve do 46. minute (20:18) bilo je vrlo neizvjesno. Potom je Dubrava uspjela postići četiri pogotka zaredom i napokon se odvojiti na šest pogodaka prednosti – 24:18. Gosti su do kraja uspjeli smanjiti zaostatak na četiri gola i ublažiti poraz. Prvi put ove sezone nakon dogovora Zameta i Umaga, za novu momčad igrao je Tin Tomljanović i bio najefikasniji u redovima gostiju sa sedam pogodaka. Mateo Kajba ponovno je bio izvrstan na vratima Dubrave s 12 obrana. Najbolji strijelac domaćina bio je Tomi Vozab sa sedam pogodaka.

U jedinoj utakmici skupine B, rukometaši Trogira osvojili su novi bod u gostima. U Bjelovaru su s favoriziranim domaćinom igrali 25:25. Bjelovar je dominirao veći dio susreta, ali je posustao u završnici i gotovo izgubio susret. Trogir je u prvom dijelu nekoliko puta vodio, ali kratkog vijeka. Vodili su, naime, 0:1, 4:5, 5:6, 5:7, ali su na poluvremenu zaostajali tri pogotka (13:10). Bjelovar je sve to propustio u prvih deset minuta nastavka i dopustio gostima da ponovno povedu – 15:16. Bilo je to u 42. minuti. Od tada pa sve do posljednje minute Trogir je kontrolirao rezultat. U jednom trenutku vodio je i sa tri pogotka prednosti (17:20). Domaćin je to ipak uspio stići pa se posljednjih osam minuta igralo pogodak za pogodak.

Ćurić pogodio za bod

Marin Babić je pogotkom u posljednjoj minuti donio prednost Trogiru 24:25. Bjelovar je nakon minute predaha izjednačio zahvaljujući lijepom prolazu Žarka Ćurića, koji je s osam pogodaka bio i najbolji strijelac u domaćem sastavu. U tom napadu sudjelovao je i vratar Dubravko Grgić kao dodatni kružni na crti. Trogir je imao još desetak sekundi za posljednji napad, ali ga nije iskoristio.

VELIKI NOGOMETAŠ Boban otkrio tajni razgovor koji nitko nije znao: Nazvao me na Badnjak, zauvijek ću mu biti zahvalan
Sarajevo: Umirovljenici unatoč pandemiji koronavirusa svakodnevno uživaju u partijama šaha