Ronaldo promašio penal pa slomio Irce, BiH osvojila bod protiv Francuske

Cristiano Ronaldo
Reuters/Pixsell
01.09.2021.
u 23:40

Edin Džeko je bio strijelac vodećeg pogotka u 36. minuti. Francuzi su izjednačili četiri minute poslije preko Antoinea Griezmanna. Francuzi su od 51. minute bili s igračem manje, nakon isključenja Koundea.

Reprezentacija Republike Irske imala je u rukama tri boda do 89. minute na gostovanju u Portugalu, a onda se ukazao Cristiano Ronaldo i s dva pogotka donio pobjedu domaćoj reprezentaciji.

Kapetan Portugala ostao je dužnik u prvom poluvremenu, kad je u 15. minuti propustio realizirati kazneni udarac. Irci su u 45. minuti poveli pogotkom Johna Egana. Do 89. minute gosti su držali pobjedu u rukama, a onda je Cristiano Ronaldo pogodio za 1-1, da bi u šestoj minuti sučevog dodatka postigao i drugi pogodak. Oba gola je povratnik u Manchester United postigao glavom. Portugal je s 10 bodova vodeća reprezentacija u skupini A. Tri boda manje ima Srbija.

U skupini D reprezentacija Bosne i Hercegovine je osvojila bod na gostovanju u Strasbourgu kod aktualnih svjetskih prvaka. Edin Džeko je bio strijelac vodećeg pogotka u 36. minuti. Francuzi su izjednačili četiri minute poslije preko Antoinea Griezmanna. Francuzi su od 51. minute bili s igračem manje, nakon isključenja Koundea.

Francuzi iz četiri utakmice imaju osam bodova, a Ukrajina je na drugom mjestu sa četiri. Bih iz tri utakmice ima dva boda.

U skupini G vodeća Turska ima osam bodova, ali je u duboko u sučevom vremenu domaćeg dvoboja s Crnom Gorom ispustila dva. Under i Yaziči su golovima u 9. i 31. minuti donijeli prednost od dva pogotka turcima. No, Marušić je u 40. minuti smanjio zaostatak crnogorske reprezentacije, da bi u sedmoj minuti sučevog dodatka Radunović pogodio za 2-2.

U istoj skupini po bod su osvojile Norveška i Nizozemska u međusobnom srazu u Oslu. Erling Haaland je u 20. minuti doveo domaću reprezentaciju u vodstvo, a Klaassen je u 37. minuti izjednačio.

Tako su Nizozemska, Crna Gora i Norveška ostali na jedan bod iza vodeće Turske u najneizvjesnijoj skupini europskih kvalifikacija, nakon četiri odigrana kola.

SKUPINA A
Portugal - Irska          2-1 (C. Ronaldo 89, 90+6 / Egan 45)
Luksemburg - Azerbajdžan  2-0 (Mica 8, G. Rodrigues 28-11m / Mahmudov 67)

SKUPINA D
Kazahstan - Ukrajina  2-2 (Valiuljin 74, 90+6 / Jaremčuk 2, Sikan 90+3)
Francuska - BIH       1-1 (Griezmann 40 / Džeko 36)

SKUPINA F
Danska - Škotska      2-0 (Wass 14, Maehle 15)
Farski O. - Izrael    0-4 (Zahavi 12, 44, 90+2, Dabbur 52)
Moldavija - Austrija  0-2 (Baumgartner 45+1, Arnautović 90+4)

SKUPINA G
Latvija - Gibraltar    3-1 (Gutkovskis 50-11m, 85, Cigankis 89 / De Barr 71-11m)
Norveška - Nizozemska  1-1 (Haaland 20 / Klaassen 37)
Turska - Crna Gora     2-2 (Under 9, Yaziči 31 / Marušić 40, Radunović 90)