Ronaldo na Mandžinu asistenciju spasio Juve od prvog poraza

Cristiano Ronaldo
1/5
26.12.2018.
u 17:36

Ronaldo je utakmicu započeo na klupi, a pogodak za bod je zabio 13 minuta nakon ulaska

Talijanski prvak Juventus ostao je neporažen u ovoj sezoni Serie A i nakon 18. kola u kojemu je odigrao 2:2 (1:1) na gostovanju kod Atalante u Bergamu. Stara dama je morala nadoknađivati zaostatak od jednog pogotka i to s igračem manje na terenu.

Juventus je poveo već u drugoj minuti autogolom Djimsitija, međutim Atalanta je preokrenula s dva pogotka Zapate u 24. i 56. minuti. U međuvremenu je Juventus ostao s igračem manje budući da je 53. minuti Bentancur dobio drugi žuti karton.

No, u 78. minuti je Criatiano Ronaldo u gužvi glavom uspio poravnati na 2:2, i to nakon što ga je uposlio bivši hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. Portugalac je utakmicu započeo na klupi, a na travnjak je stupio u 65.

Bila je ovo tek druga utakmica Juventusa u prvenstvu ove sezone u kojoj nije slavio, sada ima 16 pobjeda uz dva neodlučena rezultata.

Mario Mandžukić igrao je svih 90 minuta za Juventus, dok je Mario Pašalić nastupio za Atalantu

Bivši kapetan Vatrenih Dario Srna igrao je svih 90 minuta za Cagliari u 1:0 (1:0) domaćoj pobjedi protiv Genoe do koje je stigao preko Fariasa (45+3) u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Filip Bradarić je za Cagliari ušao u 87. minuti, dok je Marko Pajač ostao na klupi momčadi sa Sardinije koja je sada 13. sa 20 bodova.

Marko Pjaca odigrao je čitavu utakmicu u iznenađujućem 0:1 domaćem porazu Fiorentine od Parme. I u toj je utakmici jedini pogodak pao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a tri boda gostima osigurao je Inglese (45+2).

Milan Badelj je 2:0 (1:0) pobjedu Lazija na gostovanju kod Bologne odgledao s klupe za pričuve, a strijelci za rimski sastav bili su Luiz Felipe (30) i Lulić (90). Bio je to dvoboj dva brata trenera, domaću Bolognu vodio je Filippo Inzaghi, a gostujući Lazio Simone Inzaghi.

Ranije u srijedu su Frosinone i  Milan odigrali 0-0, a Alen Halilović nije igrao za Milan.