Naslovnica Sport Svjetsko rukometno prvenstvo 2019.

Hrvatska razbila Makedoniju u ključnoj utakmici, idemo dalje!

Hrvatska je osigurala drugi krug u Kölnu i prenosi minimalno dva boda
14. siječnja 2019. u 19:11 16 komentara 15353 prikaza
Pogledajte galeriju 1/12

Hrvatska rukometna reprezentacija u ponedjeljak je u Münchenu u 3. kolu skupine B Svjetskog prvenstva svladala Makedoniju s 31:22 (16:11), te tako osigurala prolazak u drugi krug.

Kauboji su od početka bila u vodstvu te su u tri navrata u prvom poluvremenu imali plus šest.

Ipak, na odmor  su otišli s rezultatom 16:11, i to na krilima Šege, Duvnjaka i Karačića. Šego je u prih trideset minuta upisao devet obrana, a u napadu su nas predvodili Karačić s četiri i Duvnjak s tri pogotka.

Hrvatska - Makedonija ČERVAR GA NIJE KORISTIO Svi se pitaju zašto Cindrić nije igrao protiv Makedonije, a ovo je razlog!

Međutim, Makedonci nisu pokleknuli. U drugom poluvremenu su u više navrata stizali na tri gola zaostatka, ali za potpuni preokret nisu imali snage. Utakmica je definitivno prelomljena u 53. minuti kada je Hrvatska opet otišla na plus šest 26:20.

Kod Hrvatske je u konačnici najefikasniji je bio Domagoj Duvnjak sa šest pogodaka. Karačić, Mandić i Šipić zabili su po četiri, a vratar Marin Šego skupio je 13 obrana. U redovima Makedonije najbolji strijelac bio je Kiro Lazarov sa pet golova.

Hrvatski navijači SJAJNA PODRŠKA Pogledajte atmosferu: Hrvatske ljepotice na tribinama oduzimaju dah

Bila je ovo šesta pobjeda Hrvatske u isto toliko međusobnih susreta. Također, Hrvatska je osigurala prolazak u drugi krug SP-a i prenosi minimalno dva boda.

>>> Pogledajte izjavu Zlatka Horvata nakon utakmice protiv Makedonije

Kauboje u srijedu očekuje utakmica protiv Bahreina, a dan kasnije bitka za prvo mjesto u skupini sa Španjolskom.

kostajnica
NA GRANICI EU
Tužna priča iz hrvatskog grada: 'Znate kakva je situacija kad je čak i gradonačelnik odselio'
Biciklisti
PROMO
Kako izabrati pravi bicikl
  • Isključenje za Makedonce, kažnjen je Martin Popovski.
  • Kraj prvoga dijela, 16:11.
  • Prvo isključenje na utakimici. Taleski je krivac.
Svjetsko rukometno prvenstvo, 18:00, München
Hrvatska
31
22
Makedonija
  • Domagoj Duvnjak je proglašen igračem utakmice uz šest pogodaka i osam asistencija. Dodajmo tome da je junak definitivno i Marin Šego s 13 obrana!

• Gotovo je! Velika pobjeda Hrvatske

• 31:22 Evo gola i za Vidu

• 30:22 Kuzmanovski je zabio pogodak za minus osam.

• 30:21 Novi gol Mandića

• Raspali su se Makedonci

• 29:21 Stepenčić zabija za osam razlike!

• 24:19 Došli smo do zraka. Musa nas vraća na plus pet

• I ponovo nas je spasio nevjerojatni Šego. Stoilov se izgalamio na suca jer je tražio prekršaj.

• 23:19 Kapetan kapetanski. Duvnjak pogađa kada nam najviše treba. Jako važan gol.

• 22:19 Makedonija ne posustaje, Peševski je strijelac.

• Stepančić je nehotice vratara Ristovskog pogodio u glavu.

• Iza nas je 15 minuta u drugom dijelu

• 22:18 Stoilev s crte

• 22:17 Evo nas na prednosti od plus pet, zabio je Stepančić.

• Brrrravo Šego. Opet nam je sačuvao gol, dvanaesti put prema našoj evidenciji.

• 21:17 Duvnjak nas vraća na plus četiri

• 20:17 Taleski pogađa s lakoćom.

• Ristovski brani Duvnjaku.

• No, brani i Ristovski u padu. Ali Makedonci su promašili prazan gol, točnije Manaskov.

• Ušli smo u 41. minutu.

• Još jedna velika obrana Šege, ali Makedonci nastavljaju napad. Marin svejedno ponovo brani.

• 20:16 Karačić za Šipića i eto nas na plus četiri.

• Razbranio se Ristovski.

• Tehnička pogreška Makedonaca, imalu su napad za minus dva.

• 19:16 Kiril Lazarov pogađa

• 19:15 Musa prekida seriju protivnika. Trebalo nam je ovo.

• 18:15 Kuzmanovski za 3:0 seriju Makedonaca

• 18:14 Zabio je Peševski

• Prvo isključenje Hrvatske. Mandić.

• Manaskov nam je zasad zabio šest golova, a Lazarov četiri.

• 18:13 Uzvraća Kiril Lazarov

• 18:12 Mandić zabija s krila

• 17:12 Prošao je Manaskov

• 17:11 Zabio je - Šego!!! S gola na gol. Bravo!

• Počela je druga dionica.

• Šego je upisao devet obrana, u napadu nas predvodi Karačić s četiri pogotka. Duvnjak je zasad zabio tri.

• 16:11 Karačić je siguran sa sedam metara.

• 15:11 Taleski zabija gotovo s gola na gol.

• Posljednja minuta prvog dijela

• 15:10 Ali evo ponovo i Manaskova. Njegov četvrti pogodak.

• 15:9 Razigrao se Karačić. Evo ga opet

• I opet brani sjajni Šego. Hvala mu

• 14:9 Manaskov zabija drugi gol zaredom

• 14:8 Karačić pogađa niskim udarcem

• 13:8 Treći gol Manaskova

• 13:7. Vranković pogađa preko čitavog terena!

• 12:7 Stvorili smo višak, Šipić se otvorio i pogodio.

• Ulazimo u 24. minutu

• Brani Ristovski, ali još jedanput i Šego. Bravo, Marine!

• Šego brani Peševskom 'zicer'!

• Makedonci su pozvali time out.

• 11:7 Izvrstan pogodak Duvnjaka. Probio je mrežu hrvatski kapetan.

• Uslijedio je promašaj Manaskova.

• Deset pogodaka Hrvatske, a devet strijelaca!

• 10:7 Kozina pogađa nakon sjajnog dodavanja Karačića na crtu.

• 9:7 Zagrijao se Lazarov. Evo njegovog drugog gola.

• 9:6 Proradio je i Vranković. Odlično za nas.

• Opet brani Šego. Trenutačno ima 38% obrana.

• Ušli smo u 17. minutu

• 8:6 Taleski je kaznio našu nepažnju pogotkom s centra.

• 8:5 Šipić uzvraća

• 7:5 Prvi gol Lazarova tek u 15. minuti

• 7:4 Šego brani Lazarovu, a Duvnjak pogađa preko cijelog terena.

• 6:4 Odigrali smo sa sedmoricom u napadu, a zabio je Horvat.

• Sada je probijanje suđeno i Stepančiću, ali smo se obranili.

• Makedoncima sude probijanje.

• Stepančić tuče preko gola

• Zaustavljamo Lazarova. Blok + Šego. Odlično!

• 5:4 Ali odmah uzvraća Duvnjak

• 4:4 Manaskov nas kažnjava

• 4:3 Georievski zabija za Makedonce

• 4:2 Mandić vraća Hrvatskoj dva pogotka prednosti.

• 3:2 Peševski smanjuje

• 3:1 Golčina Stepančića!

• Šego upisuje prvu obranu.

• 2:1 Karačić nas vraća u vodstvo

• 1:1 Izjednačio je Manaskov.

• 1:0 Poveli smo. Prvi gol na utakmici je zabio Musa.

• U slučaju pobjede Hrvatska će i teoretski osigurati drugi krug u Kölnu i prenijeti minimalno dva boda.

O mogućem trećem ili četvrtom bodu odlučivao bi ishod zadnje utakmice u skupini protiv Španjolske u četvrtak.

• Zadnji dvoboj odigrao se na EURU 2016 kada je u drugom krugu u Katowicama Hrvatska slavila 34:24.

Dvoboj u Münchenu bit će poseban i za hrvatskoga izbornika Linu Červara, koji je čak osam godina proveo u Makedoniji kao trener skopskog Metalurga i izbornik reprezentacije.

• Od pet dvoboja, četiri su odigrana na velikim međunarodnim natjecanjima. Prvi puta smo igrali na Europskom prvenstvu 1998. godine, a Hrvatska je slavila s 28:21.

Do novoga sraza prošlo je čak 17 godina, a na Svjetskom prvenstvu 2015. godine Kauboji su bili bolji s 29:26 u najneizvjesnoj utakmici ovih protivnika.

• Hrvatska rukometna reprezentacija u 18 sati igra dvoboj 3. kola B skupine Svjetskog prvenstva u Münchenu protiv Makedonije, ekipe koju smo pobijedili u svih pet međusobnih susreta.