Kada je Joško Gvardiol, sjajni obrambeni igrač hrvatske nogometne reprezentacije, prvi put došao u Leipzig u kolovozu 2021. godine, tamo su ga dočekala trojica hrvatskih rukometaša – Marko Mamić, Lovro Jotić i Šime Ivić. Od njih trojice Marko je bio standardni, a Lovro i Šime povremeni reprezentativci Hrvatske. U to vrijeme to su bili jedini hrvatski sportaši u gradu što je njemačkim novinarima bilo prilično zanimljivo pa su jednom prilikom napravili zajednički intervju s Joškom i Markom.
– Sjećam se toga. Joško se odlično snašao na snimanju u rukometnoj dvorani. Bilo je jedno pitanje za obojicu – tko je popularniji u Hrvatskoj, rukometaš Duvnjak ili nogometaš Modrić. Joško je rekao da je u Hrvatskoj nogomet daleko najpopularniji, ali da imamo još puno sportova u kojima imamo vrhunske sportaše. Njegov zaključak je da svakog vrhunskog sportaša treba poštovati. Slično sam i ja reagirao pa smo izbjegli izravan odgovor. Nisam znao da je Joško jedno vrijeme trenirao rukomet, ali i košarku. Pita sam ga na kojoj je poziciji igrao u rukometu pa je rekao da je bio lijevi vanjski. Dakle, igrao je na mojoj poziciji, ha-ha. Ali rekao je da je više bio dodavač nego šuter – rekao je Marko Mamić.
Poznati Hrvati otkrili zgodu s Joškom Gvardiolom: 'Nikad nije dozvoljavao da nešto platimo'
- Nas trojica i Joško često smo se družili. Moram odmah istaknuti da je Joško vrhunski lik, kao i njegova obitelj koju smo također upoznali u Leipzigu. Nismo imali nekakvo posebno mjesto u gradu gdje smo stalno bili. Mijenjali smo kafiće i restorane - kaže naš rukometaš
Još nema komentara
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.