Otvaranje Mundijala gledalo je 800 milijuna ljudi širom svijeta.
14. lipnja 2018. u 18:55 26 komentara 11735 prikaza
Rusija - Saudijska Arabija
Pogledajte galeriju 1/13

Cijeli svijet s nestrpljenjem je čekao početak Svjetskog prvenstva u Rusiji, a ono je danas i službeno otvoreno. U prvoj utakmici domaćin Rusija bez problema se obračunao sa Sudijskom Arabijom, završilo je 5:0.

Navijačica Rusija LJEPŠA STRANA SP-A Na otvaranju Svjetskog prvenstva svi su gledali u ove seksi navijačice

Stadion je očekivano bio pun, što je Rusima davalo vjetar u leđa, pa su poveli već u 12. minuti susreta.  Zobnin je ubacio s lijeve strane, a Gazinski zabio glavom! Tribine su eruptirale, domaćin nije mogao poželjeti bolji početak Mundijala. Gazinskom je to bio prvi dodir s loptom na utakmici i odmah je zabio, a time je postao prvi igrač nakon Philippa Lahma 2006. kojem je to uspjelo.

1 / 10
Napokon smo dočekali. Počinje Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

I nakon tog gola Rusi si kontrolirali susret, a jedina loša stvar danas dogodila im se u 24. minuti kada je igru zbog ozljede morao napustiti Džagoev.

Svjetsko prvenstvo Rusija otvaranje NAPOKON KREĆE Spektakularno otvaranje SP-a: Velika zvijezda zabavljala publiku

Umjesto njega ušao je Čerišev, bivši igrač Reala, a upravo on je dvije minute prije odlaska na odmor zabio za 2:0. Bila je to dobra kombinacija Rusa, Čerišev se lažnjakom oslobodio svojih čuvara i lijepo zabio. Upisao se time u povijest jer je postao prvi igrač u povijesti svjetskih prvenstava koji je kao zamjena postigao pogodak na otvaranje prvenstva.

U nastavku susreta Rusi nisu srljali, držali su loptu i čekali svoju priliku da dodatno naškode protivnicima, što se i dogodilo u 71. minuti. Ponovno je zabio igrač s klupe, Dzyuba je minutu prije toga ušao u igru i odmah sjajno reagirao nakon ubačaja Golovina.

Saudijci su tada samo čekali kraj, ali Rusi nisu stali. U sudačkoj nadoknadi zabili su im još dva pogotka. Prvo je čerišev zabio još jedan gol, a nakon toga priču je iz slobodnog udarca završio Golovin.

1 / 13

Rusi su tako upisali prva tri boda, uvjerljivo su startali i u dobroj su situaciji. Nastavili su tradiciju prema kojoj domaćin nikad nije izgubio u prvoj utakmici. Što se Saudijske Arabije tiče, nisu puno pokazali i pred njima je gotovo nemoguć zadatak do kraja Mundijala.

U ovoj skupini još se nalaze Egipat i Urugvaj koji će snage odmjeriti sutra u 14 sati.

Mohamed Salah SPREMAN JE Egipćani mogu odahnuti: Salah će igrati protiv Urugvaja

Rusija - Saudijska Arabija 5:0 (Gazinski 12', Čerišev 43', 91', Dzyuba 71', Golovin 94')

RUSIJA: Akinfeev, Fernandes, Kutepov, Ignashevich, Zhirkov, Gazinskiy, Zobnin, Samedov, Golovin, Dzagoev, Smolov

SAUDIJSKA ARABIJA: Al-Maiouf; Alburayk, Os.Hawsawi, Om.Hawsawi, Al-Shahrani; Otayf, Al-Dawsari, Al-Faraj, Al-Jassam; Al-Shehri, Al-Sahlawi

>>Pogledajte Večernji pressing s Robertom Prosinečkim

[video: 25268 / ] Sandro Meira Ricci. U SUBOTU Hrvatskoj sudi sudac koji se na SP-u u Brazilu upisao u povijesne knjige Svjetsko prvenstvo Rusija otvaranje OTVARANJE SP-a Robbie Williams potezom šokirao sve! Svijet ismijava Putina
Njega kose
BUDI DIVA
U Novoj godini zablistaj poput holivudske zvijezde: Kako uz male trikove do idealne frizure za najluđu noć
  • 90' Kraj
  • 94' Gol
    GOOOOOOOOL! Rusija vodi 5:0! Golovin je odlično pucao iz slobodnog udarca i izazvao delirij na tribinama
  • 90' Gol
    Još jedan gol Rusije koja sad vodi 4:0! Još jedan lijepi gol zabio je Čerišev
  • 71' Gol
    Rusija je riješila pitanje pobjednika, vodi 3:0!  zabio je. Dzyuba je zabio minutu nakon što je ušao! Golovin je ubacio, a on sjajno reagirao i glavom zabio za 3:0.
  • 67'
    Dobra prilika za Rusiju! Zobnin je ušao u kazneni prostor i pucao, ali golman Arabije mu je uz male poteškoće obranio
  • Odmor Poluvrijeme
    Gotovo je prvo poluvrijeme, Rusija protiv Saudijske Arabije vodi 2:0. Domaćin je bio bolji i zasluženo vodi, a golove su postigli Gazinski u 12. minuti te Čerišev u 43. Aside from an injury to Alan Dzagoev, the perfect half from #RUS#RUSKSA#WorldCup@TeamRussia pic.twitter.com/1xQlNJtVpS — FIFA World Cup 🏆 (@FIFAWorldCup) 14. lipnja 2018.
  • 43' Gol
    Rusija vodi 2:0! Bila je to dobra kombinacija Rusa, Čerišev se lažnjakom oslobodio svojih čuvara i lijepo zabio.
  • 35'
    Golovin je bio u kaznenom prostori, išao u dribling i pao, ali sudac je samo odmahnuo rukom. Inače, na ovom prvenstvu imamo i videotehnologiju, suci mogu pregledati snimku
  • 12 Gol
    Rusija vodi 1:0! Zobnin je ubacio s lijeve strane, a Gazinski zabio glavom! Tribine su eruptirale, domaćin nije mogao poželjeti bolji početak Mundijala
  • 1'
    Počela je utakmica Rusije i Saudijske Arabije, dvije najlošije reprezentaciju na ovom prvenstvu kad se gleda Fifina ljestvica The first kick-off of the 2018 #WorldCup pic.twitter.com/EwgT96bduQ — Squawka News (@SquawkaNews) 14. lipnja 2018.
  • 0'
    Govor je održao i Gianni Infantino, predsjednik Fife, koji je zahvalio Rusiji za sjajnu organizaciju. Uvjeren je da je pred nama mjesec dana sjajnog nogometa... U ovom trenutku intoniraju se himne, a onda se posvećujemo samoj utakmici.
  • Govor
    U ovom trenutku govor drži čelnik Rusije Vladimir Putin, a nakon toga počinje nogometni spektakl.  OVDJE možete pogledati galeriju sa svečanog otvaranja, koje je bilo spektakularno.
  • 0'
    Vladimir Putin želi dokazati da je Rusija spremna organizirati najbolji Mundijal u povijesti. Zbog toga je angažirano čak 17 tisuća volontera, na red će paziti gotovo 15 tisuća policjajaca... Troškovi za Rusiju? Prava sitnica, 12 milijardi eura!
  • 0'
    Hrvatska će svoju prvu utakmicu odigrati u subotu protiv Nigerije. Izbornik Dalić već zna sastav, a Kruno Jurčić upozorio je na nešto što bi mogao biti problem
  • UVOD
    Dobar dan! Danas počinje ono što su svi nogometni fanatici čekali četiri godine! Utakmicom Rusije i Saudijske Arabije (17 sati) na stadionu Lužnjiki u Moskvi danas počinje 21. Svjetsko prvenstvo. Iako je to jedno od najneatraktivnijih otvaranja SP-a, gledat će ga čak 800 milijuna ljudi širom svijeta.  Utakmica počinje u 17 sati, a njezin tijek, kao i tijek baš svih utakmica na Mundijalu, možete pratiti na portalu Vecernji.hr
Svjetsko prvenstvo, 17.00, Moskva
Rusija Gazinski 12', Čerišev 43' 91', Dzyuba 71'
5
0
Saudijska Arabija
  • 90'

• 94'

• 90'

• 90'

Igrat će se tri minute sučeva dodatka

• 88'

Saudijci nemaju snage ozbiljnije zaprijetit Rusima koji i dalje kontroliraju susret

• 80'

Još je deset minuta do kraja, Rusija će upisati prve bodove...

• 71'

• 67'

• 64'

Rusi igraju mirno, imaju vodstvo i sigurno neće srljati. Prva promjena kod Saudijaca, Otayf je izašao, u igri je Fahad. Mijenjaju i Rusi, Samedov je izašao, umjesto njega je ušao Kuzjaev.

• 58'

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, glavom je pucao Omar Hawsawi, ali otišlo je iznad gola

• 54'

U ovoj skupini još se nalaze Egipat i Urugvaj, a oni će međusobno igrati sutra u 14 sati. To ćete, kao i sve utakmice na SP-u, moći pratiti na portalu Vecernji.hr

• 50'

Korner je bio za Rusiju, ubacio je Žirkov, ali obrana Saudijske Arabije otklanja opasnost

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice, Rusija vodi 2:0

• Odmor

Gotovo je prvo poluvrijeme, Rusija protiv Saudijske Arabije vodi 2:0. Domaćin je bio bolji i zasluženo vodi, a golove su postigli Gazinski u 12. minuti te Čerišev u 43.

• 43'

• 40'

Još nas nešto malo više od pet minuta dijeli od kraja prvog poluvremena, Rusi i dalje vode 1:0 pogotkom Gazinskog iz 12. minuti

• 35'

• 31'

Još jedan pokušaj Saudijaca, Al-Shahrani je glavom pucao iznad gola

• 29'

Evo nam i pokušaja Saudijaca, pucao je Al-Dawsari, ali lopta je otišla visoko iznad gola. Rusija zasad kontrolira susret, ima vodstvo i komotnu situaciju

• 24'

Evo nam i prve zamjene, Alan Džagoev se ozlijedio i u igru ulazi Denis Čerišev

• 19'

Vladimir Putin sretan je ovakvim početkom susreta svoje reprezentacije...

• 12

• 9'

Golovin, jedan od glavnih igrača Rusije, je bio u prodoru, ali nije uspio opasnije ugroziti protivnička vrata

• 5'

Zanimljiv je podatak da nikad na otvaranju SP-a nisu igrale slabije plasirane reprezentacije, Saudijska Arabija je 66., a Rusija 70. reprezentacija svijeta.

• 3'

Prvi korner na utakmici imala je Rusija, Žirkov je ubacio, ali igrači Saudijske Arabije bez problema su se obranili

• 1'

Počela je utakmica Rusije i Saudijske Arabije, dvije najlošije reprezentaciju na ovom prvenstvu kad se gleda Fifina ljestvica

• 0'

U ovom trenutku intoniraju se himne, a onda se posvećujemo samoj utakmici.

• Govor

U ovom trenutku govor drži čelnik Rusije Vladimir Putin, a nakon toga počinje nogometni spektakl.

OVDJE možete pogledati galeriju sa svečanog otvaranja, koje je bilo spektakularno.

Svjetsko prvenstvo Rusija otvaranje | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• Otvorenje

Počela je svečana ceremonija otvaranja Svjetskog prvenstva! Iker Casillas na teren je donio trofej SP-a, a nakon njega na teren je sišao poznati pjevač Robbie Williams.

• 0'

Tribine su već ispunjene, a na njima ima puno zgodnih navijačica koje možete pogledati u našoj galeriji.

Navijačica Rusija | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• 0'

• 0'

• 0'

Točno 1432 dana prošla su od posljednje utakmice na Svjetskom prvenstvu. Tada je Njemačka u finalu pobijedila Argentinu 1:0, pogotkom Götzea u produžetku...

• Sastavi

• UVOD

Dobar dan! Danas počinje ono što su svi nogometni fanatici čekali četiri godine! Utakmicom Rusije i Saudijske Arabije (17 sati) na stadionu Lužnjiki u Moskvi danas počinje 21. Svjetsko prvenstvo.

Iako je to jedno od najneatraktivnijih otvaranja SP-a, gledat će ga čak 800 milijuna ljudi širom svijeta.

Utakmica počinje u 17 sati, a njezin tijek, kao i tijek baš svih utakmica na Mundijalu, možete pratiti na portalu Vecernji.hr