Ispadanjem Osijeka Hrvatska je ostala na tri predstavnika u eurokupovima ove sezone.
02. kolovoza 2018. u 22:22 14 komentara 8647 prikaza
Rangers - Osijek
Pogledajte galeriju 1/5

Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli plasirati u 3. pretkolo Europske lige, oni su u uzvratnom susretu 2. pretkola na gostovanju kod škotskog Rangersa na Ibrox Parku u Glasgowu odigrali 1-1 (0-0). Prva utakmica prije tjedan dana u Osijeku završila je pobjedom Rangersa od 1-0, pa je škotski velikan prošao dalje s ukupnih 2-1.

Torcida Na putu u Sofiju Navijači Hajduka divljali na benzinskoj postaji kod Beograda

Domaći su poveli golom mladog hrvatskog igrača u redovima Rangersa Nikole Katića u 53. minuti, a na 1-1 poravnao je kapetan Osijeka Borna Barišić u 89. minuti.

1 / 5

Rangers je pred 50.000 svojih navijača u Glasgowu u potpunosti nadigrao Osijek, no od brojnih prilika iskoristio je samo jednu. Kapetan domaćih Tavernier u 53. je minuti ubacio loptu u kazneni prostor s lijeve strane, vratar Osijeka Malenica pogrešno je procijenio let lopte i istrčao u prazno nakon čega je Morelos vratio loptu pred sam gol gdje je u skoku s dva igrača Osijeka najviši bio Katić i iz blizine poslao loptu u mrežu.

Hajduk Slavia EUROPSKA LIGA Hajduk opet bolji od Slavije: Dobili u utakmici s pet golova

Osijek je do izjednačenja stigao u samoj završnici susreta. Prvo je pokušaj Mudražije sa 20-ak metara McGregor uspio obraniti, lopte se na desnom krilu dokopao Grgić i ubacio pred vrata za Hentyja, no taj je centaršut bio previsok za nigerijskog napadača, ali je na loptu na lijevom krilu natrčao Barišić i jakim prizemnim udarcem sa 15-ak metara pogodio bliži kut domaćeg gola.

navijači kaos u Glasgowu Potukli se navijači u Glasgowu, nožem izbodena dva Hrvata!

Ispadanjem Osijeka Hrvatska je ostala na tri predstavnika u eurokupovima ove sezone. Dinamo će u 3. pretkolu Lige prvaka igrati protiv Astane, dok će Rijeka i Hajduk u 3. pretkolu Europske lige za suparnike imati norveški Sarpsborg, odnosno rumunjski FCSB, bivšu Steauu.

HAMAG-BICRO
Priča o uspjehu
Obiteljska tvrtka iz Makarske: Naš sladoled tražen je i na drugim kontinentima
Skipper4you.com
MIRNO MORE
Znate li da se kod nas školuju skiperi koje cijene svugdje u svijetu
  • 94' Kraj
    Gotova je utakmica, Osijek je izborio remi na Ibroxu, ali Rangers je prošao dalje zbog pobjede 1:0 iz prvog susreta.
  • 89' Gol
    Osijek je izjednačio protiv Rangersa! Barišić je izjednačio, hrvatski klub treba jedan gol za prolaz
  • 53' Gol
    Rangers vodi 1:0! Nakon ubačaja s lijeve strane vratar malenica malo je 'zaplivao', lopta je na kraju došla do Katića koji zabija za vodstvo domaćina
  • 45' Poluvrijeme
    Gotovo je prvo poluvrijeme, nema pogodaka na utakmici Rangersa i Osijeka
  • 38'
    Dvije prilike za Osijek! Prvo je Henty pucao, nakon njega Bočkaj, ali McGregor je dvaput dobro reagirao
  • 18'
    Dobra prilika za Osijek! Bočkaj je sjajno povukao i izbacio Mudražiju u priliku, ali on puca ravno u McGregora
  • Osijek po čudo
    Nakon što je Hajduk osigurao treće pretkolo Europske lige, isto će pokušati i Osijek, i to na gostovanju kod Rangersa, koji ima 1:0 iz prve utakmice, a tijek pratite na Vecernji.hr
EUROPSKA LIGA, 20:45, GLASGOW
Rangers Katić 53'
1
1
Osijek Barišić 89'
  • 94'

• 94'

Štrkalj je pao u kaznenom prostoru, ali sudac nije ništa dosudio

• 90'

Čeka nas drama u završnici, igrat će se četiri minute nadoknade

• 89'

• 83'

Tavernier je priključio napadu i opasno pucao, ali otišlo je pokraj gola

• 72'

Sve je manje nada za Osijek, ali hrvatska momčad se ne predaje i pokušava izjednačiti. No, ostavljaju sve više prostora domaćim igračima

• 63'

Štrkalj ulazi u igru umjesto Marića, a Šorša umjesto Bočkaja.

• 62'

Osijek uopće ne igra loše, ravnopravno se nosi s Rangersom i nadamo se da će im uskoro stići nagrada u vidu pogotka

• 53'

• 50'

Kent je bio u odličnoj situaciji, ali grgić je sjajno uklizao i spasio Osijek

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice

• 45'

• 38'

• 30'

Mudražija je bio u kaznenom prostoru Rangersa i pao nakon duela, ali sudac je samo odmahnuo rukom

• 24'

Hajradinović je pokušao iz daljine, ali nije to bilo dobro

• 18'

• 13'

Morelos je bio u dobroj prilici, ali Malenica se istaknuo i spasio Osijek

• 11'

Mioč je ubacio jednu zanimljivu loptu, ali Henty je nije najbolje primio... U nastavku akcije Hajradinović puca visoko iznad gola

• 5'

Osijek je imao korner, ali ništa opasno nije se dogodilo

• 3'

Prilika za domaćine! Kent je ubacio iz kornera, a Coulibaly se našao u velikoj šansi, ali je s nekoliko metara prebacio vrata

• 1'

Počela je utakmica Glasgow Rangersa i Osijeka

• Stadion škotskog kluba rasprodan je, što znači da će protiv Osijeka biti i 50.000 domaćih navijača.