Naslovnica Sport Rukomet

Hrvatska unatoč porazu ostvarila povijesni uspjeh, mladi rukometaši srebrni!

Josip Šarac sa sedam i Halil Jaganjac sa šest golova bili su najefikasniji u sastavu Hrvatske, dok su Francusku predvodili Benjamin Richret sa šest te Antonin Mohamed i Kyllian Villeminot sa po četiri pogotka.
28. srpnja 2019. u 18:05 41 komentara 10173 prikaza
Rukometaši
Pogledajte galeriju 1/5

Hrvatska muška reprezentacija do 21 godine osvojila je srebrno odličje na Svjetskom prvenstvu održanom u Španjolskoj nakon što je u finalu u Vigu izgubila od Francuske sa 23:28 (10:15).

lisice U KLUBU Veliki skandal na SP-u! Zbog seksualnog zlostavljanja priveden osvajač olimpijske medalje

Ovo srebro je prva medalja sa svjetskih rukometnih prvenstava za hrvatske juniore.

Izabranici Davora Dominikovića niti u jednom trenutku finalnog susreta nisu bili u prednosti, Francuzi su postigli prva dva gola na koja je sa svoja dva pogotka odgovorio Josip Šarac i u 5. minuti poravnao na 2:2.

Nažalost, kada je imao priliku postići i treći gol zaredom, Šarca je na ziceru zaustavio francuski vratar Valentin Kieffer. Uslijedile su još tri vezane obrane Kieffera što su Francuzi iskoristili za bijeg na 5:2 u 9. minuti.

Iako je prti tom rezultatu Dominiković zatražio minutu odmora, nastavila se loša igra Hrvatske u napadu što je rezultiralo francuskim protunapadima te je u 16. minuti bilo visokih 10:3.

Najbolje razdoblje hrvatske igre stiglo je u trenutku kada je na naša vrata stao Panjan umjesto Ereša i odmah uspio obraniti nekoliko teških lopti.

Davor Dominiković POVIJESNI USPJEH Izbornik sjajnih hrvatskih rukometaša uoči finala poručio: Pokazali su 'onu stvar'!

Kod rezultata 11:4 u 19. minuti Francuzi su dobili sedmerac uz isključenje Šarca, no Panjan je obranio kazneni udarac, a u naredne dvije minute je Dominik Novak postigao dva gola s kojima je smanjio na 11:6.

I po povratku Šarca na teren nastavila se dobra igra Hrvatske, dva pogotka zaredom postigao je Halil Jaganjac, a jednoga iz protunapada i Fran Mileta pa je zaostatak smanjen na samo 11:9 pet minuta prije odmora.

Nažalost, Francuzi su odgovorili svojom serijom 4-0 golovima Gaudina, Villeminota, Gibelina i Dourtea i ponovno se odvojili na veliku razliku.

U drugom poluvremenu Hrvatska se tek u 55. minuti primakla na manje od četiri razlike kada je Jaganjac uspio pogoditi za 25:22. U sljedećem napadu jedan je francuski igrač evidentno igrao nogom, ali suci ostali nijemi što je isprovociralo reakciju našeg izbornika Dominikovića koji je zato isključen.

Rukometna lopta U 65. godini Tragedija u Mađarskoj! Poginuo najbolji rukometni ekspert

Francuzi su taj sudački poklon iskoristili za bijeg na 28:22 i konačno rješenje utakmice.

Treće mjesto zauzela je reprezentacija Egipta koja je u dvoboju za broncu pobijedila Portugal sa 37:27.

RBA
INVESTIRANJE JE PRIRODNO
Kako je to živjeti pored Dunje? U svakom slučaju, potaknula me na razmišljanje – koji je moj cilj?