Netsi pobijedili, Bojan Bogdanović ponovno odigrao lošu utakmicu

Reuters/PIXSELL
18.11.2015.
u 08:27

Slavio je Brooklyn protiv Atlante 90-88

Brooklyn Nets su sinoć pobijedili Atlanta Hawkse sa 90-88 nakon što je Thaddeus Young pogodio dva slobodna bacanja 1.4 sekundi do kraja, a Bojan Bogdanović je u nešto više od 22 minute na terenu upisao samo četiri skoka, bez ijednog pogotka.

Brooklyn je do pobjede odveo Brook Lopez sa 24 pogotka i 10 skokova. Young je utakmicu završio sa 16 koševa i 11 skokova, dok su Jarrett Jack i Shane Larkin svaki ubacili po 14. Kod Atlante najbolji je bio Al Horford sa 18 pogodaka, Paul Millsap je dodao 17, a Kyle Korver 13.Thabo Sefolosha je pogodio tricu 41 sekundu prije kraja za vodstvo Atlante od 88-86, ali je onda Jack izjednačio 33 sekunde do kraja. Cijelu utakmicu ni jedna momčad nije imala veću prednost od četiri koša. Prednost na poluvremenu od 46-45 imali su Hawksi.

Minnesota Timberwolves su sa 103-91 slavili protiv Miami Heata na njihovom terenu, a do pobjede ih je odveo Andrew Wiggins sa 24 koša, dok su Zach LaVine i Shabazz Muhammad zajedno ubacili 33 koša. Damjan Rudež nije bio u momčadi Minnesote. Timberwolvesi imaju čudnu statistiku od početka sezone kod kuće su izgubili pet utakmica zaredom dok u gostima imaju pet pobjeda u šest utakmica.

Karl-Anthony Towns je zabio 14 koševa uz 14 skokova za Minnesotu koja je nadigrala Heat sa 41-22 u zadnjoj četvrtini. Kod Miamija je dominirao Hassan Whiteside koji je sa 22 koša, 14 skokova i 10 blokova, upsiao triple-double.

Golden State Warriorsi su nastavili pobjednički niz svladavši Toronto Raptorse sa 115-110, a Stephen Curry je za 12. uzastopnu pobjedu aktualnih prvaka zabio 37 koševa. Klay Thompson je dodao 19, a Andrew Bogut 13 za Warriorse, koji imaju najbnolji početak sezone u NBA od sezone 2002-03. kada je  Dallas dobio prvih 14 utakmica. Golden Stateu sada trebaju tri pobjede da izjednače ligaški rekord s 15 pobjeda zaredom kojeg od 1948./49. drže Washington Capitolsi, a 1993./94. su ih izjednačili Houston Rocketsi.Toronto je sinoć uspio nadoknaditi razliku od 18 koševa i imati zaostatak od samo jednog koša pred kraj utakmice, ali je Kyleu Lowryju suđen prekršaj u napadu i Curry je pogodio dva slobodna.

Lowry i DeMar DeRozan su svaki zabili po 28 koševa za Raptorse.

Washington Wizards su lako svladali sa 115-86 Milwaukee Buckse, a najbolji strijelac u njihovim redovima bio je John Wall sa 19 postignutih pogodaka i devet asistencija i šest skokova.

Milwaukee je predvodio Khris Middleton, koji je zabio 14 koševa u najgorem porazu svoje momčadi ove sezone.

Na Andreu Drummondu je namjerno napravljen prekršaj tri minute prije kraja kada su Detroit Pistonsi imali zaostatak od četiri koša. Drummond je pogodio ključna bacanja, uz ukupni učinak od 25 pogodaka i 18 skokova i Pistonsi su sa 104-99 pobijedili Cleveland Cavalierse. LeBron James je u prvom poluvremenu zabio 23 od ukupno 30 koševa za Cavalierse.

Drummondova slobodna bacanja nešto više od dvije minute do kraja omogućila su prednost Pistonsima od 98-97. Bilo je 102-99 13.8 sekundi do kraja nakon što je  Reggie Jackson pogodio dva bacanja za Detroit, a J.R. Smith je promašio tricu za Cavse. Jackson je za Pistonse ubacio 23 koša uz 12 asistencija, dok je Ersan Ilyasova dodao 20.