Naslovnica Sport Borilački sport

Nastavlja se hrvatska žetva medalja u Kazanju: Radoš brončana

A da je posljednjeg dana Prvenstva bilo malo više sreće u ždrijebu, možda bi se Hrvati u ponedjeljak kući vratili s devet medalja.
13. svibnja 2018. u 12:32 1 komentara 140 prikaza
Iva Radoš

Trofejni put hrvatskih tekvondaša na Prvenstvu Europe u Kazanju broncom je zaključila 23-godišnja članica zagrebačkog Metalca Iva Radoš (73 kg). Dvostruka europska prvakinja nije uspjela postati i trostruka, ali se treći put penjala na pobjedničko postolje što je hvale vrijedno dostignuće.

Toni Kanaet Piero Marić EP u tekvondou Kanaet prvak Europe: Sretan sam što trenerima mogu zlatom vratiti

Rekordnu osmu medalju za Hrvatsku na nekom europskom prvenstvu Radoš je osigurala četvrtfinalnom pobjedom nad Britankom Jade Slavin (5:3).

- U četvrtfinalu sam protiv 10 centimetara više suparnice morala biti pažljiva, brza u obrani, a u napadu kratko raditi. Zahvaljujući izborniku Tomasu i njegovoj taktici uspjela sam osigurati medalju.

Ovaj polufinale Iva pak nije uspjela dobiti. Izgubila je od Turkinje Nafie Kus (1:9).

- U polufinalu sam se dobro držala do treće runde, a onda sam morala početi stiskati, a s time sam se i otvarala i radila neke pogreške. No, naučit ću ja na njima i biti najbolja kada bude najpotrebnije. Ovo je samo jedna stanica na putu ka Olimpijskim igrama u Tokiju - kazala je Radoš sretna i zbog žetve medalja cijele reprezentacije.

A da je posljednjeg dana Prvenstva bilo malo više sreće u ždrijebu, možda bi se Hrvati u ponedjeljak kući vratili s devet medalja. Naime, i preostalih četvero hrvatskih predstavnika borilo se za medalju, ali nitko od njih svoju četvrtfinalnu borbu nije uspio dobiti.

Najbliža tome bila je 19-godišnja dubravašica Doris Pole (73 kg). Nakon što je eliminirala odličnu Nizozemku Reshmie Oogink (24:12), Doris je pobijeđena od iste Turkinje od koje je izgubila Radoš, sa tijesnih 11:13.

- U tim trenucima presudilo je njeno iskustvo koje ja tek moram steći. No, ukupno gledano ja sam jako zadovoljna - rekla je Pole.

Članica Zaprešića Melani Adamić Golić imala je takav peh da ju je ždrijeb u borbi za medalju namjerio na dvostruku europsku i svjetsku prvakinju Britanku Biancu Waldken od koje je izgubila istim rezultatom s kojim je u prethodnoj borbi nadjačala Talijanku Lauru Giacomini (17:4).

Hrvoje Šep, reprezentativac iz Jastreba, dobio je prvu borbu na preglasavanje sudaca. Naime, nakon što su on i Ukrajinac Bondar završili borbu bez iti jednog osvojenog boda (0:0), a isto se ponovilo i u dodatnom vremenu, suci su Hrvatu izbrojali jedan dodir više. Nažalost, u četvrtfinalu je Šep izgubio od kasnijeg finalista Rusa Vladislava Larina (5:16).

Vedran Golec, najstariji član reprezentacije (28), u prvoj je borbi pobijedio Turčina Uguza (17:12), nakon čega je u borbi za polufinale pobijeđen od Rusa Olega Kuznjecova (9:17).

Sveukupno gledano, Hrvatska je posljednjeg dana imala čak pet borbi za medalju što je samo po sebi također brojka koja govori koliko se u hrvatskom tekvondou dobro radi.

Kanaet Prvenstvo Europe u tekvondou Kanaet u finalu, još tri hrvatske medalje za rekordno prvenstvo tekvondo Hrvatska žetva medalja Brečić europski prvak: Ovo je najbolji osjećaj koji sam dosad doživio Lovre Brečić VELIKI USPJEH Hrvatska ima novo zlato! U samo jednom danu osvojili smo čak tri medalje