Napoli pobjedom do vrha, Milan još jednom kiksao

1/5
26.11.2017.
u 18:22

Večeras se još sastaju Lazio i Fiorentina, te Juventus i Crotone, a kolo u ponedjeljak zatvaraju Atalanta i Benevento.

Lider talijanskog nogometnog prvenstva Napoli pobijedio je na gostovanju Udinese 1-0 u susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pogodak odluke zabio je Jorginho u 33. minuti. Brazilac s talijanskom putovnicom je imao jedanaesterac, no njegov udarac je obranio Simone Scuffet. Ipak, Jorginho je ispravio pogrešku i odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Marko Rog je za goste igrao od 83. minute, dok su kod Udinesea u početnom sastavu bila dvojica hrvatskih nogometaša, Andrija Balić i Stipe Perica. Balić je odigrao cijeli susret, dok je Perica zamijenjen nakon sat vremena igre. Za Balića je ovo bio treći nastup ove sezone i tek prvi susret u kojem je odradio svih 90 minuta.

Napoli
1/5

Genoa je po vodstvom novog trenera Davidea Bellardinija i drugi susret u nizu ostvarila pozitivan rezultat. U prošlom kolu je pobijedila Crotone, a sada je zaustavila Romu odigravši 1-1. Gosti su poveli u 59. minuti golom Stephana El Shaarawyja, a izjednačio je Gianluca Lapadula iz kaznenog udarca u 70. minuti. Jedanaesterac je skrivio Daniele De Rossi koji je pritom zaradio crveni karton.

U susretu između Milana i Torina nije bilo golova i to ponajviše zaslugom gostujućeg vratara Salvatorea Sirigua koji je branio sjajno. Igrači Milana imali su niz sjajnih prilika, ali je Sirigu branio sjajno. Za domaći sastav je do 77. minute igrao Nikola Kalinić.

Na ljestvici vodi Napoli sa 38 bodova, Inter je drugi s dva boda manje, a zatim slijede Juventus i Roma sa 31 bodom.