Objavljeno vijesti danas: 5
KRENULA BORBA ZA EURO

Mladi vatreni uspješno otvorili kvalifikacije, slavili na gostovanju kod Farskih otoka

Kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo U-21, Hrvatska - Finska
Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL
12.09.2023.
u 20:54

Mladi vatreni slavili su na gostovanju kod Farskih otoka s 4:2.

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija uspješno je otvorila nastup u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje će se 2025. održati u Slovačkoj.

Mladi vatreni slavili su na gostovanju kod Farskih otoka s 4:2. Izabranike Dragana Skočića u vodstvo je doveo Šimić golom u 17. minuti, dok je drugi gol na susretu zabio Hodža u 44.

Beljo je u 75. minuti pogodio za 3:0, no domaćini su golovima Dahl-Olsena u 78. i 85. minuti uspjeli unijeti neizvjesnost u utakmicu. Srećom, Ljubičić je u sudačkoj nadoknadi zabio četvrti gol za Hrvatsku za tri boda.

Nakon ovog dvoboja, 13. listopada vatrene čeka gostovanje kod Grčke.

Na Euro će se izravno plasirati pobjednik skupine, dok će drugoplasirani u dodatne kvalifikacije.