Martjuševa i Rogonov obranili lanjsko zlato, Machida prvi pojedinačno

zlatna pirueta
Antonio Bronić/Pixsell
10.12.2011.
u 23:40

Spušten je zastor na 44. po redu međunarodno seniorsko natjecanje u umjetničkom klizanju -Zlatnu piruetu Zagreba.

Posljednji dan natjecanja na Zlatnoj pirueti bio je rezerviran za sportske i plesne parove te klizače. Ruski sportski par Anastazija Martjuševa i Aleksej Rogonov obranili su prošlogodišnje zlato osvojivši 147,69 bodova. Iza sebe su ostavili Nijemce Katarinu Gierok i Floriana Justa te Izraelce Daniellu Montalbano i Jevgeniju Krasnapoljskaju. Pobjednici nakon finalnog slobodnog plesa su Nijemci Nelli Zhiganshina i Alexander Gazsi sa 154,05 bodova. Drugo mjesto pripalo je Britancima Penny Coomes i Nicholasu Bucklandu, dok su se broncom okitili Talijani Charlene Guignard i Marco Fabbri.

Natjecanje su zatvorili klizači. Najsjajnije odličje pripalo je Japancu Tatsuki Machidi sa 228,63 bodova. Srebrnu medalju osvojio je Kazahstanac Denis Ten, dok je klizač koji je svojom osobnošću osvojio zagrebačku publiku Rus Ivan Barijev završio s broncom oko vrata.

Prva dama Zlatne piruete Zagreba dr. Sanda Dubravčić Šimunjak zadovoljna je ovogodišnjim izdanjem Zlatne piruete.

- U Zagreb su se ponovno vratili klizači i klizačice iz cijelog svijeta. Natjecatelji su stigli sa 3 kontinenta iz 26 zemalja. U ova tri dana vidjeli smo izuzetno kvalitetno klizanje u svim kategorijama.