Carabao Cup - Semi Final - Second Leg - Newcastle United v Southampton
Scott Heppell/REUTERS
04.02.2023.
u 18:30

Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car nisu bili u zapisniku Southamptona koji je izgubio kod Brentforda

Hrvatski nogometaši Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car nisu konkurirali za nastup u momčadi posljednjeplasiranog sastava engleskog prvenstva Southampton u novom uvjerljivom porazu tog sastava, ovoga puta na gostovanju kod Brentforda koji je slavio sa 3-0 (2-0).

Utakmica je praktički bila riješena u završnici prvog poluvremena kada su Mee (41) i Mbeumo (44) doveli Brentford u prednost od 2-0, da bi u nastavku Jensen (80) potvrdio pobjedu domaćih.

Southampton je tako ostao na 15 bodova, dva manje od 19. Bournemoutha, a tri manje od 16. Leedsa, 17. West Hama i 18. Evertona. Brentford je, pak, sedmi, sa 33 boda.

Manchester United stigao je na treće mjesto teško izborenom 2-1 (1-0) domaćom pobjedom protiv Crystal Palacea. Bruno Fernandes (7-11m) i Rashford (62) doveli su Unirted do prednosti 2-0, ali u 70. minuti je Casemiro isključen, ubrzo potom je Schlupp (76) smanjio na 2-1, pa je United strepio za tri boda do samoga kraja.

Treći United sada ima 42 boda, tri manje od drugog Manchester Cityja, a tri više od četvrtog Newcastlea. Crystal Palace je 12. sa 24 boda.

Ranije u subotu je Everton pod vodstvom su novog trenera Seana Dychea na svom Goodison Parku ostvario veliku pobjedu u borbi za ostanak usvladavši lidera Arsenal sa 1-0 (0-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je branič James Tarkowski u 60. minuti kada je najbolje reagirao u gužvi pred gostujućim golom nakon kornera te s pet metara glavom zatresao mrežu.

Arsenal je usprkos ovom porazu i dalje siguran na vrhu sa 50 bodova, pet više od drugog Cityja.

REZULTATI 21. KOLA,
Petak:

Chelsea - Fulham 0-0
Subota:
Everton - Arsenal 1-0 (Tarkowski 60)
Aston Villa - Leicester City 2-4 (Watkins 9, Souttar 32-ag / Maddison 12, Iheanacho 41, Tete 45+2, Praet 79)
Brentford - Southampton 3-0 (Mee 41, Mbeumo 44, Jensen 80)
Brighton and Hove Albion - Bournemouth 1-0 (Mitoma 87)
Manchester United - Crystal Palace 2-1 (B. Fernandes 7-11m, Rashford 62 / Schlupp 76)
Wolverhampton Wanderers - Liverpool 3-0 (Matip 6-ag, Dawson 12, Neves 71)