Liverpool u velikom derbiju srušio United, Lovren igrao cijelu utakmicu

Livepool - Manchester United
1/5
16.12.2018.
u 19:10

Liverpool je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na 18 utakmica što je novi klupski rekord. Posljednji poraz u Premiershipu' Redsi' su upisali prošle sezone u svibnju na gostovanju kod Chelsea (0-1).

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester United sa 3-1 vrativši se na prvo mjesto Premiershipa.

Momčad Jurgena Kloppa je ujedno i ostvarila prvu pobjedu protiv Uniteda u zadnjih devet međusobnih susreta.

Domaćin je poveo u 24. minuti golom Sadia Manea. Fabinho je poslao sjajnu loptu prebacivši posljednji red Unitedove obrane, Mane je primio loptu na prsa, spustio je i zabio za vodstvo Liverpoola. United je izjednačio u 33. minuti golom Jessea Lingarda nakon velike pogreške vratara Alissona Beckera. Lukaku je ubacio s lijeve strane pred gol, Alisson je uhvatiti loptu, ali mu je ona pobjegla, a na nju je natrčao Lingard i u padu zabio za 1-1.

Domaćin je stigao u novo vodstvo u 73. minuti preko Xherdana Shaqirija koji je ušao u igru samo dvije minute ranije. Isti je igrač u 81. minuti bacio domaće navijače u trans postigavši za 3-1 približivši Liverpool velikoj pobjedi.

Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

U ranije odigranom susretu Southampton je priredio iznenađenje pobijedivši Arsenal sa 3-2, dok je Chelsea na gostovanju porazio Brighton sa 2-1.

Southampton i Arsenal su na stadionu St Mary's odigrali sjajnu utakmicu, a na koncu su slavili domaćini sa 3-2 upisavši prvu pobjedu u posljednjih 13 kola, dok su 'Topnici' prekinuli niz bez poraza koji je trajao 14 kola.

Southampton je vodio 1-0 i 2-1, Arsenal se oba puta vratio, no kada je Charlie Austin zabio za 3-2 u 85. minuti iskoristivši poklon njemačkog vratara Bernda Lena, gosti nisu uspjeli i treći put poravnati.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Daniela Ingsa, a izjednačio je Henrik Mihtarjan osam minuta kasnije. Ings je svojim drugim golom na utakmici u 44. minuti doveo 'Svece' u novo vodstvo, no armenski veznjak je poravnao u 53. minuti također, svojim drugim pogotkom na utakmici.

Pobjednika je odlučila velika pogreška gostujućeg vratara Lena koji je u 85. minuti 'odletio u prazno', što je iskoristio Austin zabivši glavom u prazna vrata za 3-2.

U drugom susretu Chelsea je pobijedio Brighton sa 2-1. 'Bluesi' su poveli 2-0 golovima Pedra (17) i Edena Hazarda (33), a u 66. minuti smanjio je Solomon March. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za goste do 75. minute.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 45 bodova, Manchester City je drugi sa 44 boda, dok je Tottenham treći sa 39 bodova. Chelsea na četvrtom mjestu ima 37 bodova, a Arsenal je ostao peti sa 34 boda.

REZULTATI
Liverpool - Manchester United 3-1 (Mane 24, Shaqiri 73, 81 / Lingard 33)
Brighton - Chelsea            1-2 (March 66 / Pedro 17, Hazard 33)
Southampton - Arsenal         3-2 (Ings 20,  44, Austin 85 / Mhitarjan 28, 53)

U subotu:
Fulham - West Ham             0-2 (Snodgrass 17, Antonio 29)
Manchester City - Everton     3-1 (Gabriel Jesus 22, 50, Sterling 69 / Calvert-Lewin 65)
Huddersfield - Newcastle      0-1 (Rondon 55)
Crystal Palace - Leicester    1-0 (Milivojević 39)
Tottenham - Burnley           1-0 (Eriksen 90+1)
Watford - cardiff City        3-2 (Deulofeu 16, Holebas 52, Quina 68 / Hoilett 80, Reid 82)
Wolverhampton - Bournemouth   2-0 (Jimenez 12, Cavaleiro 90+4)