Leeds i Newcastle remizirali u utakmici s tri penala

Premier League - West Ham United v Newcastle United
TONY OBRIEN/REUTERS
13.05.2023.
u 16:54

Newcastle je sa 66 bodova iz 35 utakmica na 3. mjestu i vrlo blizu plasmanu u Ligu prvaka.

Nogometaši Leeds Uniteda odigrali su 2-2 protiv Newcastle Uniteda na svom stadionu Elland Road u prvoj utakmici 36. kola engleske Premier lige.

Luke Ayling je u 7. minuti doveo domaću momčad u vodstvo, a priliku za 2-0 propustio je Patrick Bamford ne realiziravši kazneni udarac u 28. minuti. Gosti su to znali kazniti. Callum Wilson je u 31. minuti bio precizan s bijele točke, a isti je igrač u 69. minuti realizirao i drugi dosuđeni jedanaesterac za Newcastle. Rasmus Kristensen je golom u 79. minuti spriječio poraz Leedsa koji je kraj dočekao s desetoricom igrača, jer je Junior Firpo isključen u sučevom dodatku.

Newcastle je sa 66 bodova iz 35 utakmica na 3. mjestu i vrlo blizu plasmanu u Ligu prvaka. Manchester United je četvrti sa 63 boda i utakmicom manje, a Liverpool je peti sa 62 boda iz 35 nastupa. U borbi za naslov su Manchester City sa 82 boda i Arsenal sa 81 bodom, ali i utakmicom više od branitelja naslova.

Leeds United je s 31 bodom još uvijek u zoni ispadanja, ispred Leicestera (30) koji ima utakmicu manje, a iza Evertona (32) i Nottingham Foresta (33), također s utakmicom manje.

Engleska - 36. kolo
Leeds - Newcastle           2-2 (Ayling 7, Kristensen 79 / Wilson 31-11m, 69-11m)