Kamil Stoch pobjedom na Planici zaključio fantastičnu sezonu

Kamil Stoch
1/6
25.03.2018.
u 15:02

Poljak je osvojio naslov ukupnog pobjednika Svjetskog kupa, zatim naslov pobjednika Novogodišnje turneje četiri skakaonice, te zlato i broncu na ZOI u Pjongčangu

Poljak Kamil Stoch pobijedio je u nedjelju na Planici na zadnjem natjecanju ovosezonskog Svjetskog kupa u skijaškim skokovima. To mu je deseta ovosezonska pobjeda, a 31. u karijeri.

Stoch je slavio sa 455,6 bodova (245,0 metara /234,5). Drugi je bio svjetski rekorder Austrijanac Stefan Kraft sa 440,1 bodova (243,0/236,0), a treće mjesto pripalo je Norvežaninu Daniel-Andreu Tandeu sa 439,6 bodova (243,5/234,5).

Stoch, koji je slavio i u petak na Planici, tako je na najbolji način okončao fantastičnu sezonu u kojoj je osvojio naslov ukupnog pobjednika Svjetskog kupa, zatim naslov pobjednika Novogodišnje turneje četiri skakaonice, te zlato i broncu na ZOI u Pjongčangu.