Juventus pobijedio Crotone 3:0, Mandžukić zabio

Mario Mandžukić
1/6
26.11.2017.
u 22:49

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta,  dok Marko Pjaca nije konkurirao za mjesto u Juventusovoj momčadi.

U susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Crotone 3-0, a prvi pogodak na utakmici postigao je Mario Mandžukić.

Hrvatski reprezentativac je napokon započeo jednu utakmicu u napadu torinske 'Stare dame', dok je Gonzalo Higuain ostao na klupi. Hrvatski napadač je iskoristio priliku postigavši pogodak, a još je dva puta opasno zaprijetio vratima gostiju.

Juve je u prvom poluvremenu ima 83 posto posjeda lopte, ali nikako nije uspio probiti gostujući bunker. Jedinu pravu priliku u prvom dijelu imao je Mandžukić koji je u 43. minuti pucao glavom pored gola. Talijanski prvak je posve zasluženo stigao od prednosti u 52. minuti kada je Mandžukić sjajno reagirao na ubačaj Andrea Barzaglija i udarcem glavom svladao Alexa Cordaza. Bio je to njegov treći ligaški pogodak ove sezone. Osam minuta kasnije bilo je 2-0 nakon sjajnog udarca Mattie de Sciglija s više od 20 metara. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika, ako ih je uopće bilo, razriješio je Mehdi Benatia u 71. minuti.

1/7

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta,  dok Marko Pjaca nije konkurirao za mjesto u Juventusovoj momčadi. Kod gostiju je cijeli susret odradio Ante Budimir. Hrvatski napadač je u 78. minuti imao lijepu priliku ublažiti poraz Crotonea, ali je njegov udarac Buffon obranio.

Na ljestvici vodi Napoli sa 38 bodova, Inter je drugi s dva boda manje, dok Juventus na trećem mjestu ima četiri boda zaostatka.