Istra osvojila važan bod kod Cibalije u derbiju začelja

Cibalia - Istra
1/9
05.05.2018.
u 21:27

Cibalia je povela već u petoj minuti golom Marka Dabra koji je lijepo zabio sa 12 metara. Izjednačio je Brazilac Renato Baruffi u 40. minuti sjajnim pogotkom s više od 20 metara u same rašlje.

U derbiju začelja Prve HNL Cibalia i Istra 1961 su u Vinkovcima odigrali 1-1 čime su Puljani sačuvali bod više od Vinkovčana.

U ranije odigranom susretu Inter je pobijedio Osijek 1-0, a pogodak odluke zabio je Andrej Šimunec u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali u vlastitu mrežu. Rak je ubacio s lijeve strane, a Šimunec nespretno glavom prebacio svog vratara Malenicu i postigao autogol. Bio je to treći uzastopni ligaški poraz Osijeka, treći rezultatom 1-0.

Kolo će u nedjelju zaključiti Rudeš i Hajduk.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 70 bodova, Rijeka na drugom mjestu ima 63 boda, a Hajduk je treći sa 62 boda i utakmicom manje. Posljednju poziciju drži Cibalija sa 25 bodova, Istra ima bod više na 9. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije, dok je Rudeš osmi sa 30 bodova.

Do kraja sezone Cibalija će gostovati kod Osijeka i Lokomotive, a ugostiti Rijeku, dok Istru očekuju domaće utakmice protiv Hajduka i Rudeša, te gostovanje kod Slaven Belupa

REZULTATI:
Inter - Osijek        1-0 (Šimunec 90+2-ag)
Cibalia - Istra 1961  1-1 (Dabro 5 / Baruffi 40)

U petak, 4. svibnja:
Slaven B. - Dinamo    2-2 (Ivanovski 14, Vidović 68 / Budimir 45+3, Benković 87)
Lokomotiva - Rijeka   1-0 (Radonjić 13)