Istra - Osijek
1/8
16.12.2017.
u 19:08

U drugoj utakmici subotnjeg programa 20. kola Prve HNL nogometaši Istre 1961 i Osijeka su u Puli odigrali bez pobjednika 1:1 (0:0).

Domaća momčad je u 52. minuti povela pogotkom Prelčeca. U 71. minuti Mirko Marić je postigao gol kojim je drugoplasirani Osijek ipak došao do jednog boda.

1/12

U 84. minuti je zbog drugog žutog kartona isključen kapetan Istre Kenan Hadžić, ali gosti u preostalom vremenu nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost na travnjaku.

Utakmicu na stadionu Aldo Drosina prati oko 300 gledatelja, a sudio je Goran Gabrilo iz Splita.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Dinamo je na Maksimiru s 1:0 svladao Cibaliju pogotkom Henriqueza u 79. minuti.

U nedjelju su na rasporedu dvoboji Hajduka i Intera (15 sati) te Rijeke i Rudeša (17 sati), a u ponedjeljak (14 sati) će u Koprivnici kolo zaključiti Slaven Belupo i Lokomotiva, nastavkom utakmice koja je u petak prekinuta nakon prvog poluvremena zbog snažnom kišom natopljenog terena.

Poredak: Dinamo 50, Osijek 36, Hajduk (-1) po 35, Rijeka (-1) 32, Inter (-1) 26, Lokomotiva (-1) 22, Slaven (-1) 20, Istra i Cibalia po 17, Istra 16, Rudeš (-1) 12.