nevjerojatna priča dine levačić

Hrvatsko čudo: Trenirala je na Cetini i Jadru, novac za povijesnu utrku skupila preko Facebooka

15.03.2023.
u 13:02

Dina je plivanje zavoljela još kao četverogodišnjakinja kada je s godinu i pol starijom sestrom Damjanom došla na trening. Već s devet godina preplivala je maraton od dva kilometra u Omišu, a trenirala je u moru te na rijekama Cetini i Jadro. Najuspješnija naša daljinska plivačica trenira odmah nakon posla u splitskom Centru za odgoj i obrazovanje "Juraj Bonači", gdje radi s djecom s teškoćama u razvoju. Trenutačno je zaokupljena doktoratom o daljinskom plivanju te zdravstvenim i psihološkim karakteristikama maratonskih plivača, koji planira obraniti na Medicinskom fakultetu u Splitu.. Danas su iza nje 23 godine plivačke karijere, a od toga je više vremena provela u bazenu na Poljudu nego u moru

Hrvatska daljinska plivačica Dina Levačić (27) preplivala je 23 kilometra širok Cookov prolaz na Novom Zelandu, čime je postala 23. osoba u svijetu i prva iz Hrvatske koja je otplivala svih sedam velikih svjetskih maratona koji se nazivaju Oceanovih sedam. Splićanka Levačić svoj uspjeh objavila je u utorak, na svoj 27. rođendan, na društvenim mrežama nakon oko 11 sati plivanja, uz visoke valove i temperaturu oceana od oko 16 stupnjeva. Cookov tjesnac nalazi se između Sjevernog i Južnog otoka na Novom Zelandu te se zbog niske temperature oceana i jakih struja smatra jednim od najtežih plivačkih izazova. Iz skupine velikih sedam plivačkih maratona ona je prije Cookova prolaza preplivala prolaz Catalina u Kaliforniji, kanal La Manche u Europi, prolaz Molokaʻi na Havajima, Tsugaru u Japanu, Gibraltarska vrata te Sjeverni kanal između Sjeverne Irske i Škotske.

Komentara 1

Avatar salko1951
salko1951
13:43 15.03.2023.

Veljko Rogošić doživio 70.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije