Hrvatski vaterpolisti izgubili od Španjolaca i ostali bez finala

25. srpnja 2019. u 11:01 31 komentara 12588 prikaza
Hrvatska - Španjolska
Pogledajte galeriju 1/9

Hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli izboriti finale SP-a u Gwangjuu. Tuckovi izabranici su u polufinalu izgubili od Španjolaca sa 5:6. (1:2, 1:2, 0:2 3:0).

Mateo Ćuk Nije mi lako igrati protiv Hrvatske, osobito kad se intoniraju himne

U vrlo slaboj predstavi naše reprezentacije, a pogotovo u igri s igračem više, jedine golove za Hrvatsku zabili su Joković 2, Fatović i Garcia.

1 / 12
Srbija - Hrvatska, vaterpolo

Ne pamtimo kada je zadnji put hrvatska vaterpolska reprezentacija igrala tako slabo, u prve tri četvrtine zabila je samo dva gola.

- U napadu ništa nije funkcioniralo. Ne znam čemu taj strah, pucali smo katastrofalno, čak i iz izrađenih akcija. Možda je bio loš dan jer je obrana bila fenomenalna, no s ovakvim napadom ne bi dobili ni Paragvaj. No, to je sport, moramo se okrenuti borbi za broncu -  kazao je izbornik Ivica Tucak za HTV.

Hrvatska tako neće braniti naslov svjetskog prvaka, te još nije izborila Olimpijske igre u Tokiju.

Španjolska se još jednom pokazala kao tvrd orah na SP-ima. I u trećem međusobnom susretu pobijedili su naše vaterpoliste.

U drugom polufinalnom susretu (11.30 sati) igraju Mađarska - Italija.

Gorenje WaveActive
ONI RADE DOK SE VI ODMARATE
Kako život učiniti jednostavnijim?
  • Ulog u ovoj utakmici je vrlo visok. Osim finama pobjeda donosi i izravan plasman na Olimpijske igre dogodine u Tokiju.
  • Dobar dan. Hrvatski vaterpolisti kreću u borbu za medalju na SP-u u korejskom Gwangjuu. U polufinalnom susretu (10 sati) izabranici Ivice Tucka igraju protiv Španjolske. Tijek susreta pratite na portalu Večernjeg lista.
SP, 10, Gwangju
Hrvatska 1:2, 1:2, 0:2, 3:0
5
6
Španjolska
  • Hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli izboriti finale SP-a u Gwangjuu. Tuckovi izabarnici su u poufinalu izgubili od Španjolaca sa 5:6. (1:2, 1:2, 0:2 3:0). U vrlo slaboj predstavi naše reprezentacije, a pogotovo u igri s igračem više jedine golovo za Hrvatsku zabili su Joković 2, Fatović i Garcia.

• 8'

Fatović je zabio za 5:6

• 7'

Napokon smo zabili. Joković je zabio za 4:6. Do kraja je još minuta i pol.

• 5'

Blokirali smo udarac Španjolac. Još imamo šansu vratiti se u utakmicu, ali sada moramo zabiti. Imamo igrača više.

• 4'

I dalje ne ide. Bušlje pogodio gredu.

• 3'

Šetka pucao, ali je Lopez obranio.

• 2'

Španjolci su imali dvije prilike u jednom napadu, ali nisu zabili.

• 2'

Vukičević je pokušao otišao preko vratnice.

• Zadnja četvrtina

Počela je zadnja četvrtina. Napokon smo zabili Joković je zabio s peterca i smanjio na 3:6.

• 8'

Pokušaj Garcije završio je na gredi. Ne ide nam, pa ne ide... Završila je i treća četvrtina u kojoj nismo zabili pogodak - 2:6.

• 7'

Španjolci su se ponovno obranili.

• 6'

Još jedan propala akcija s igračem više. Fatovićev udarac je blokiran.

• 4'

Španjolci otišli na četiri gola razlike, vode sa 6:2. Granados zabio peterac.

• 2'

Španjolska vodi s 5:2. Zabio je Mallarach. Bolje iskorištavaju igrača više i to se vidi na rezultatu. Mi i dalje nemamo ideje u napadu.

• 1'

Vukičević je pucao preko vrata. Ništa nam ne polazi za rukom.

• Treća četvrtina

Španjolci su prvi došli do napada.

• 8'

Završila je i druga četvrtina u kojoj nije bilo napretka u našoj igri. Španjolska je ponovno bila uspješnija i dobila ovu dionicu s 2:1. Furija protiv Tuckovih izabranika vodi s 4:2.

• 8'

Napokon. Garcia zabio i smanjio na 2:4. Iskoristili smo s igračem više (2-6).

• 7'

Ništa ne valja u našoj igri. Španjolska vodi s 4:1. Zabio je Munarriz. Dosad smo zabili samo jedan gol.

• 5'

Ponovno nismo iskoristili igrača više. Nije dobro. Španjolska i dalje vodi s 3:1.

• 4'

Sada je probao Vukičević, ali i njegov pokušaj Lopez brani.

• 3'

Španjolci ponovno zabili i otišli na dva gola razlike - 1:3.

• 3'

Imali smo četvrti put igrača više na utakmici i to ponovno nismo iskoristili.

• 1'

Nismo iskoristili igrača više. Španjolski vratar sjajno brani, sada je obranio udarac Garciji.

• Druga četvrtina

Počela je druga četvrtina. Imamo prvi napad.

• 8'

Završila je prva četvrtina. Ušli smo nervozno u utakmicu, na naš prvi pogodak čekali smo do zadnje minute u prvoj četvrtini. Španjolska vodi s 2:1.

• 8'

Joković iskoristio igrača više i smanjio prednost Španjolaca na 1:2.

• 7'

Španjolci su ponovno iskoristili igrača više i vode s 2:0.

• 7'

Imali smo dva igrača više i umjesto da puknemo na vrata napravili smo prekršaj u napadu i oduzeta nam je lopta.

• 6'

Perrone zabio na isteku igrača više. Španjolska vodi s 1:0.

• 3'

Vukičević je pucao snažno, ali je lopta otišla kraj vrata.

• 3'

Španjolci nisu iskoristili igrača više.

• 2'

Sjajna obrana Bijača.

• 1'

Španjolci su prokockali prvi napad, ali ni mi nismo bili uspješni.

• Prva četvrtina

Počela je utakmica. Idemo, Hrvatska!

• Hrvatski vaterpolisti igraju osmi polufinale na SP-u u nizu.

• Kažu da je Felipe Perrone bio najbolji stranac koji je ikad igrao u Jugu. A kad Dubrovčani nekog tako prigrle, onda mora da je riječ o iznimnom vaterpolistu i čovjeku. Perrone je jedan od glavnih igrača španjolske reprezentacije, razgovor s Felipeom pročitajte OVDJE.

• U drugom polufinalnom susretu (11.30 sati) igraju Mađarska - Italija.

• Naš izbornik Ivica Tucak stalno upozorava da nam Španjolci ne odgovaraju zbog svog načina igre (zbog svoje brzine i opasnih uplivavanja, pri čemu im nova pravila idu na ruku), iako rezultati u bazenu nisu potvrđivali njegova strahovanja.

Španjolci su nas posljednji put pobijedili na OI u Riju 2016., ali samo u utakmici u skupini (9:4). Hrvatska - Španjolska | Autor : Srđan Ilić/PIXSELL Foto: Srđan Ilić/PIXSELL

• U našem posljednjem dvoboju, u polufinalu završnog turnira Svjetske lige u Beogradu, izabranici Ivice Tucka bili su bolji s 10:8. Prije toga, u polufinalu Europskoga kupa u Zagrebu, Hrvatska je pobijedila Španjolsku s 12:9. Istim rezultatom, na istom natjecanju, ali u Rijeci, godinu dana prije, i to u finalu, naši su nadjačali Španjolce.