Hrvatska vs Španjolska (1)
1/3
06.08.2012.
u 20:14

U vrlo neizvjesnoj utakmici Hrvatska je bila debljih živaca i zasluženo je pobijedila

U posljednjem kolu po skupinama hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Španjolsku. Izabranici Slavka Goluže već su davno osigurali prolazak u četvrtfinale,a sada su potvrdili prvo mjesto u skupini. Utakmica protiv Španjolske bila je neizvjesna, lošije smo otvorili utakmicu i Španjolci su sredinom prvog dijela vodili tri razlike. Ipak, Goluža je na vrijeme pozvao minutu odmora i Hrvatska je do odmora sustigla i prestigla Španjolce, bilo je 11:10. U drugom dijelu bolje smo zaigrali i na kraju zasluženo pobijedili 30:25. Lacković i Čupić zabili su po sedam pogodaka, Duvnjak je dodao četiri. Prekosutra u četvrtfinalu igramo protiv Tunisa.

Tijek utakmice:

60' U zadnjoj smo minuti, Lacković zabija za 29:25!!! Štrlek stavlja točku na i, 30:25, pobjeda hrvatske reprezentacije!!!

59' Gurbindo smanjuje na tri, Šterbik brani Čupićev udarac. No, i Španjolci griješe, rade prekršaj u napadu

58' Ivan Čupić zabija za 28:24

57' Četvrti pogodak Domagoja Duvnjaka, opet je četiri razlike.  Međutim, Cannelas vraća na tri

56' Šesti pogodak Lackovića, bnaši vode 26:22. Ugalde vbrzo zabija i smanjuje na tri razlike

55' Ugalde je htio lobati Loserta, ali naš vratar brani ključnu loptu. Plus tri za nas i napad, pet minuta do kraja

54' Cannelas postiže pogodak, 24:22, ali Vori uzvraća

53' Brani Venio Losert, Buntić diže na +3

52' Novi pogodak Blaženka Lackovića. Krademo loptu Španjolcima, Čupić zabija za 23:21. Šesti pogodak Čupića, Rivera zove minutu predaha

51' Buntić je promašio, Španjolci imaju priliku izjednačiti. Tomas je izjednačio na 21:21, u posljednjih smo deset minuta utakmice.

49' Aguinagalde zabija za 21:20, Goluža je pozvao minutu odmora

48' Španjolci gube loptu, Vori je izborio 7m, Čupić vraća na +2

47' Tomas postiže svoj četvrti pogodak, Španjolska se potpuno vratila u igru, 19:19. Međutim to se nije svidjelo Lackoviću koji nas vraća u vodstvo

46' Ugalde ponovno smanjuje, 19:18 vodi naša reprezentacija

45' Maqueda silovito, 18:17. Duvnjak brzo uzvraća

44' Lacković je izborio sedmerac, Čupić zabija za 18:16

43' Enntrerrios zabija svoj peti pogodak, 17:16

41' Alilović brani, Čupić iz kontre zabija za 17:15 nakon proigravanja Duvnjaka

40' Šterbik brani Baliću, Španjolci iz sedmerca zabijaju za 16:15, strijelac je Tomas Gonzalez

39' Gojun je isključen, Španjolci smanjuju na 16:14

37' Španjolci promašuju, Vori iznuđuje sedmerac, Čupić je siguran - 16:13 za Hrvatsku

36' Duvnjak zabija za 15:13, Guardiola je isključen

35' Lacković postiže svoj treći pogodak, 14:13 za Hrvatsku, a Alilović brani sljedeći napad

34' Duvnjak zabija za 13:12, ali Tomas Gonzalez iz sedmerca poravnava

31' Počelo je drugo poluvrijeme, Maqueda zabija za 11:11

30' Španjolci su imali zadnji napad, Balić je presjekao loptu i nekoiloko sekundi prije kraja poluvremena zabio za vodstvo Hrvatske 11:10.

29' Balić je napravio prekršaj u napadu, Entrerrios zabija za 10:10.

28' I Mirko Alilović je u formi, nova njegova obrana

27' Španjolci griješe, Štrlek u kontri zabija za vodstvo Hrvatske 10:9

26' Kopljar zabija za 9:9! Rivera je pozvao timeout

25' Balić je uzeo loptu, Lacković je smanjio na 9:8, a isključen je Gonzalez

24' Lacković pogađa stativu, Štrlek je isključen. Prvi put u utakmici ulazi Balić

22' Rocas je pogodio stativu iz sedmerca

22' Gonzalez zabija, uzvraća Lacković, 9:7 za Španjolce

20' Alilović opet brani, ali ni Duvnjak ne pogađa

18' Alilović brani, Kopljar smanjuje na 8:6

17' Još jedan gol smo primili s igračem manje, ali Horvat brzo zabija i sad je 8:5

16' Zabijaju Španjolci s igračem manje, a u protunapadu Horvat pogađa stativu. Tri razlike i napad ua Španjolce

15' Sedmerac za Hrvatsku, Maqueda je isključen. Čupić je realizirao sedmerac i sada je 6:4 za Španjolsku

13' Kopljar je skrivio sedmerac i dobio žuti karton. Rocas zabija za 6:3

12' Kopljar je pokušao, ali brani mu vratar Španjolske

11' Raspucao se Entrerrios i zabija svoj treći pogodak, Španjolci imaju +2, zbog čega je Goluža pozvao minutu odmora

7' Aguirrezabalaga ponovno dovodi Španjolce u vodstvo, A Horvatu Šterbik brani sedmerac

6' Ugalde Garcia zabija za vodstvo Španjolske, ali Vuković brzo uzvraća za 3:3.

5' Lijepa asistencija Duvnjaka za Vorija koji zabija za 2:2

4' Novi pogodak Entrerriosa, 2:1 vodi Španjolska

3' Koljar je izborio sedmerac, a Horvat je lijepo lobao golmana - 1:1

2' Entrerrios dovodi Španjolsku u vodstvo

1' Lacković je pokušao, ali brani Španjolski golman

1' Počela je utakmica Hrvatske i Španjolske