Hajduk izbacio Levski nakon što je Ohandza ušao i zabio

07.08.2016., stadion Poljud, Split - MAXtv 1. HNL, 04. kolo, HNK Hajduk - NK Istra 1961. Franck Ohandza. Photo: Petar Glebov/PIXSELL
20.07.2017.
u 21:08

Hajduk će u trećem pretkolu igrati protiv danskog Brondbyja koji je s 3:2 ukupno prošao finsku Vaasu. Prva utakmica igra se 27. srpnja u Danskoj, uzvrat je tjedan dana kasnije.

Hajduk je u trećem pretkolu Europske lige. Splićani su se u Sofiji pred praznim tribinama mučili, ali su nakon preokreta svladali Levski s 2:1 i tako sačuvali prednost 1:0 iz Dugopolja.

Hajduk je danas bio bolji i osvetio se Levskom za ispadanja iz 1999., ali nije moglo bez drame. Splićani su zbog bugarske policije kasnili na stadion pa se nisu pošteno zagrijali. A kad su počeli igrati, promašivali su nemoguće.

Prijetili su Erceg, Radošević i Futacs, no nije bilo promjene rezultata. Neobična scena dogodila se u 50. minute kada je Erceg uputio udarac koji je prošao bugarskog vratara, ali je loptu na gol-crti zaustavio mađarski napadač Futacs.

Erceg je zatim u 69. minuti izbio sam na bugarskog vratara, ali je slabo tukao. Kao što se to u nogometu često događa, uslijedila je kazna. Samo minutu kasnije Bus je glavom matirao Stipicu za 1:0 Levskog.

Stvar je spasio Frank Ohandza koji je ušao u 78. minuti i još jednom pokazao da je specijalist za europska pretkola. Samo dvije minute kasnije zabio je uz pomoć braniča Goranova. U 85. minuti konačni rezultat postavio je Erceg koji je s 18 metara nakon što su ga domaćini pustili jako lijepo pogodio suprotni kut.

LEVSKI - HAJDUK 1:2

Strijelci: 1:0 Bus (69), 1:1 Ohandza (80), 1:2 Erceg (86)

Utakmica se igrala bez gledatelja na stadionu Georgi Asparuhov sudio je Pakabyuk iz Turske.

LEVSKI: Mitrev, Goranov, Pirgov, Jablonski, Cvetković, Rosu (Borimirov, 83), Panajotov (Adenisi, 46), Narh (Bus, 57), Gomez, Prochazka, Mapuku.

HAJDUK: Stipica; Tudor, Nižić, Lopez, Memolla - Savvas, Hamza (Kožulj, 84), Radošević - Vlašić (Ohandza, 78)- Futacs, Erceg (Said, 87)