Naslovnica Sport Strani nogomet

Getafe u gostima pobijedio Rayo Vallecano, remi Frosinonea i Empolija

Nogometaši Getafea slavili su s 2-1 (0-0) na gostovanju u Madridu kod Rayo Vallecana
21. listopada 2018. u 14:54 0 komentara 74 prikaza
Getafe

Po jedan bod osvojili su nogometaši Frosinonea i Empolija odigravši 3-3 (1-1) u prvoj utakmici nedjeljnog rasporeda 9. kola talijanske Serie A.

Luka Modrić Kraljevski klub u krizi Real je ruševina! Očekuje li Modrića i društvo u El Clasicu velika promjena?

Domaća momčad povela je nespretnim autogolom Matiasa Silvestrea u 8. minuti. U 32. minuti izjednačio je Slovenac Miha Zajc, koji je u 48. minuti asistirao kod pogotka Silvestrea za vodstvo Empolija.

U 52. minuti domaći kapetan Daniel Ciofani iskoristio je kazneni udarac, dosuđen tek nakon pregledavanje snimke, za izjednačenje na 2-2. Isti je igrač ponovno doveo Frosinone u vodstvo u 63. minuti. Konačnih 3-3 postavio je Turčin Salih Učan u 79. minuti te tako ostavio Frosinone i dalje bez pobjede.

Juventus je u vodstvu s 25 bodova, četiri više od drugoplasiranog Napolija. Inter ima 16 bodova, Lazio 15, a oba kluba imaju utakmicu manje od vodećeg dvojca. Empoli je ostao na 18. mjestu sa šest bodova, Frosinone je predzadnji s dva, a kažnjeni Chievo je još uvijek u minusu od jednog boda.

Levante Vatreno u Valenciji Pogledajte kako su Levanteovi navijači dočekali svoje junake s Bernabeua

U nedjelju je na rasporedu još pet od preostalih šest utakmica 9. kola: Bologna - Torino, Chievo - Atalanta, Parma - Lazio (15.00 sati), Fiorentina - Cagliari (18.00), Inter - Milan (20.30).

Nogometaši Getafea slavili su s 2-1 (0-0) na gostovanju u Madridu kod Rayo Vallecana u prvoj utakmici nedjeljnog rasporeda 9. kola španjolskog prvenstva.

Goste je u vodstvo doveo Francuz Dimitri Foulquier u 63. minuti pogotkom glavom na ubačaj Antunesa. U 67. minuti je domaći branič Akieme skrenuo loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Getafea 2-0.

Akieme se djelomično iskupio asistencijom za gol De Tomasa u 73. minuti, kojim je Rayo Vallecano smanjio zaostatak. Unatoč svim pokušajima, domaći nogometaši nisu uspjeli doći do još jednog pogotka koji bi im donio barem jedan bod.

Cristiano Ronaldo Rekorder Cristiano Ronaldo ispisao povijest, to još nikome nije uspjelo

Barcelona je u vodstvu s 18 bodova, ispred Alavesa sa 17 te Seville i Ateltico Madrida koji imaju po 16 bodova. Getafe je trećom ovosezonskom pobjedom došao do devetog mjesta s 12 bodova, a Rayo Vallecano je ostao na predzadnjem mjestu sa samo pet bodova iz osam nastupa.

U nedjelju su na rasporedu još tri utakmice 9. kola: Eibar - Athletic Bilbao (16.15 sati), Huesca - Espanyol (18.30) i Betis - Valladolid (20.45).