Naslovnica Sport Ostali sportovi

Galijev četiri stotinke nedostajale da sruši rekord iz 1979.

Na 100 prepone dogodilo se iznenađenje jer je slavila mlada Bjeloruskinja Elvira Herman s 12.67 sekundi.
10. kolovoza 2018. u 00:30 1 komentara 404 prikaza
Ramil Gulijev
Pogledajte galeriju 1/5

Turski atletičar Ramil Gulijev postao je europski prvak na 200 metara istrčavši u Berlinu 200 metara za 19.76 sekundi, samo četiri stotinke sporije od prastarog svjetskoga rekorda Talijan Petra Menee.

Andrea Ivančević EP Atletika Ivančević bez finala u Berlinu

Svjetski prvak Gulijev je u cilj ušao slaveći, s podignutim rukama i to mu je uzelo rekord, koji Menea drži još od 1979. godine. Srebro su podijelili Britanac Nethaneel Mitchell-Blake i Švicarac Alex Wilson, obojica s vremenom od 20.04 sekundi.

Francuz Mahedine Mekhissi zlatni je na 3000 zapreke, a to mu je čak peti europski naslov. Mekhissi je slavio u vremenu od 8:31.66 minuta ispred Španjolca Fernanda Carroa (8:34.16) i Talijan Yohanesa Chiappinellija (8:35.81). Uz Francuza, još su samo trojica atletičara s pet naslova europskih prvaka - Nijemac Harald Schmid i Britanci Roger Black i Mo Farah.

1 / 16
Ivona Dadić (24) teško može izbjeći objektive fotoreportera na Europskom prvenstvu u Berlinu

U utrci na 400 prepone europski prvak je 22-godišnji svjetski prvak Norvežanin Karsten Warholm, koji je ciljem prošao u vremenu od 47.64 sekundi. Turčin Yasmani Copello bio je srebrni (47.81), a broncu je Irskoj donio Thomas Barr (48.31).

U ženskoj motci slavile su Grkinje. Olimpijska i svjetska prvakinja Ekaterini Stefanidi je obranila naslov sa skokom preko 4.85 metara, dok je Nikoleta Kiriakopoulou osvojila srebro s 4,80. Brončana je bila Britanka Holly Bradshaw (4.75). Dvostruku pobjedu ostvarili su njemački bacači koplja. Pobijedio je Thomas Röhler s hicem od 89.47 metara, srebro je uzeo njegov sunarodnjak Andreas Hofmann (87.60), dok je brončani Estonac Magnus Kirt (85.96).

Sandra Perković EP u bacanju diska Sandra Perković uvjerljivo u finale, Marija Tolj na 16. mjestu

Na 100 prepone dogodilo se iznenađenje jer je slavila mlada Bjeloruskinja Elvira Herman s 12.67 sekundi. Srebro i bronca su otišle u Njemačku -  Pameli Dutkiewicz (12.72) i Cindy Roleder (12.77).