Šarić odigrao još jednu sjajnu utakmicu, odličan je bio i Hezonja

1/7
29.03.2018.
u 09:51

Hrvatski reprezentativac 13. put ove sezone imao je 'double-double' učinak

Dario Šarić bio je najbolji pojedinac na NBA utakmici u kojoj je njegova Philadelphia kod kuće pobijedila New York sa 118:101.

Hrvatski reprezentativac 13. put ove sezone imao je 'double-double' učinak, za 35 minuta ubacio je 26 koševa  (šut za dva 7-14, trica 2-5, slobodna bacanja 6-6) te je imao 14 skokova, pet asistencija i dvije osvojene lopte.

Uz Šarića sjajan je bio i J. J. Redick s 21 košem dok su kod gostiju raspoloženi bili Beasley i Mudiay s po 22 koša.

Odličan je bio i drugi naš igrač Mario Hezonja. Hrvatski košarkaš je u domaćem porazu Orlanda protiv Brooklyna 104:111 ubacio 23 koša (šut za dva 6-11, trica 2-6, slobodna bacanja 5-5), te je imao sedam skokova, tri asistencije i jednu osvojenu loptu u 35 minute.

Uz Hezonju dobar je bio i Crnogorac Vučević koji je zabio 24 koša, ali Orlando je teško mogao do pobjede uz samo dva raspoložena igrača.

U trijumfu je cijela momčad Brooklyna odigrala sjajno, a igrači su gotovo ravnomjerno podijelili učinak, popis strijelaca predvodili su LeVert i Russell po 16, te Allen 15 koševa.

Phoenix je kod kuće izgubio od LA Clippersa 99:111, a Dragan Bender je zabio dva koša, dok je Ante Žižić proveo minutu na terenu u gostujućoj pobjedi Clevelanda kod Charlotte 118:105.

LeBron James bio je najbolji strijelac Clevelanda s 41 košem, imao je 10 skokova i osam asistencija. U 18. minuti je zakucao za deseti koš te se izjednačio s Michaelom Jordanom na listi rekorda. Naime, obojica su zabila dvoznamenkasti broj koševa u 866 utakmica u nizu.

LA Lakersi su kod kuće pobijedili Dallas 103:93, a Ivica Zubac nije se upisao u strijelce.