Cibona iznenadila Cedevitu i došla na korak od naslova prvaka

Autori: Marko Pavić, Hina
25.05.2017.
u 22:07

Cibosi su u trećoj utakmici u Draženovom domu slavili 72:67 i poveli 2:1.

Cibona je pobjedom nad Cedevitom stigla na korak do naslova prvaka Hrvatske. Cibosi su u trećoj utakmici u Draženovom domu slavili 72:67 i poveli 2:1.

Nakon izjednačenog otvaranja utakmice, Cibona je serijom 10:0 pobjegla na 22:11 i na koncu prve četvrtine imala je +9 (22:13). Cedevita je u drugoj dionici zaigrala bolje, taj dio igre dobila je s košem prednosti (19:18), no vukovi su na odmor otišli s lijepih osam koševa prednosti (40:32). Cibona je prvom poluvremenu imala osam skokova više, a domaći igrači pogodili su i pet trica od osam pokušaja, dok je Cedevita za tri poena imala skromnih 2:11.

1/23

Cibona je otvorila drugo poluvrijeme serijom 6:0 za vodstvo 46:32, a do konca treće četvrtine poveća je prednost na +15. U prvom napadu posljednje dionice vukovi su povisili prednost na velikih 17 koševa razlike i činilo se kako je pitanje pobjednika razriješeno. Međutim, Cedevita se nije predavala i vratila se iz ponora. Serijom 11:2 vratila je neizvjesnost u susret.

Minutu i 35 sekundi prije kraja Cedevita je smanjila na 62:67, a 37 sekundi prije kraja Krušlin je tricom smanjio na 65:69. Ipak, u samoj završnici Šakić i Žorić su s linije bacanja odveli Cibonu na sedam koševa prednosti 17 sekundi prije kraja što je bilo nedostižno.

Cibonu su do pobjede vukli Željko Šakić sa 25 koševa i 10 skokova, Marin Rozić sa 15 koševa i sedam skokova, te Luka Žorić sa 11 koševa. Kod Cedevite su najefikasniji bili Miro Bilan sa 19 koševa i devet skokova, Marko Tomas sa 16 koševa, te Ryan Jamar Boatright sa 10 koševa.

Četvrta utakmica igra se u nedjelju u Domu sportova.