Brazil s igračem manje osvojio deveti naslov Copa Americe

07. srpnja 2019. u 23:58 3 komentara 3055 prikaza
Brazil - Peru
Pogledajte galeriju 1/13

Nogometna reprezentacija Brazila po deveti put osvojila je naslov prvaka Južne Amerike nakon što je u finalnom susretu na Maracani u Rio de Janeiru pobijedila Peru s 3-1.

Lionel Messi Kapetan Argentine Messija čeka kazna, mogao bi dobiti dvije godine supenzije?

Golove za 'Seleçao' zabili su Everton (15), Gabriel Jesus (45+3) i Richarlison (90-11m), dok je pogodak za Peru postigao Paulo Guerrero (44-11m). Brazil je od 70. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Jesus zbog drugog žutog kartona.

1 / 13
Nogometaši Brazila tek su nakon jedanaesteraca (4:3, 0:0) nadjačali Paragvaj i izborili polufinale Copa Americe.

Brazilu je to bilo 20. finale Copa Americe i deveti naslov, prvi nakon 2007. godine, dok je Peru u svom trećem finalu upisao prvi poraz nakon što je slavio 1975. i 1939.

Brazil je stigao do vodstva već u prvoj pravoj prilici, a pogodak je postigao Everton u 15. minuti nakon sjajne asistencije Jesusa Gabriela.

Napadač Manchester Cityja je na krilu 'polomio' svoju pratnju i odlično ubacio na drugu vratnicu gdje je natrčao Everton i zabio za 1-0 postigavši svoj treći gol na prvenstvu. U tim trenucima Everton je postao i vodeći strijelac prvenstva.

Messi KAPETAN ARGENTINE Messi potpuno izgubio živce: Obrušio se na suce i domaćine, tvrdi da su korumpirani

Peru je u samoj završnici prvog dijela uspio izjednačiti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Paolo Guerrero postigavši također treći gol na prvenstvu. Kazneni udarac je skrivio Thiago Silva koji je igrao rukom. Bio je to prvi pogodak koji je 'Seleçao' primio na prvenstvu.

Kada se već činilo kako će se na odmor bez pobjednika, Peru je 'poklonio' pogodak svom suparniku. Yotun je izgubio loptu na centru, Artur je povukao kontru, te asistirao Jesusu koji je zabio s ruba kaznenog prostora.

Peru je dobio priliku za povratak u dvoboj u 70. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Gabriel Jesus zbog drugog žutog kartona. Međutim, Peruanci nisu uspjeli iskoristiti igrača više.

Messi ARGENTINA TREĆA Messi dobio drugi crveni karton u karijeri, pogledajte što je napravio

Sve dvojbe oko pitanje pobjednika razriješene su u 87. minuti kada je čileanski sudac Tobar dosudio kazneni udarac nakon prekršaja nad Evertonom. Siguran realizator je bio Richalison.

Bila je to 46. međusobna utakmica između Brazila i Perua uz samo četiri peruanske pobjede.

U utakmici za 3. mjesto igranoj u subotu Argentina je u Sao Paulu svladala branitelja naslova Čile sa 2-1. Strijelci za Argentinu bili su Kun Aguero (12) i Paulo Dybala (22), dok je pogodak za Čile postigao Arturo Vidal (58-11m).

Obje reprezentacije su od 37. minute imale igrača manje, jer su zbog međusobnog naguravanja isključeni Lionel Messi i čileanski branič Gary Medel.

Brazil - Argentina Argentinski kapetan Messi ljutit na suce: Zvali VAR za svako s..nje, a nas su oštetili za dva penala

BRAZIL - PERU 3-1

RIO DE JANEIRO. Stadion Maracana - 78.000 gledatelja; Sudac: Roberto Tobar (Čile);

Strijelci: 1-0 Everton (15), 1-1 Guerrero (43-11m), 2-1 Gabriel Jesus (45+3), 3-1 Richalison (90-11m)

Žuti kartoni: Gabriel Jesus, Richarlison, Thiago Silva / Advincula, Zambrano, Tapia

Crveni kartoni: Gabriel Jesus (70)

BRAZIL: Alisson - Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro - Arthur, Casemiro - Gabriel Jesus, Coutinho (od 77. Militao), Everton (od 90-2, Allan) - Firmino (od 75. Richarlison)

PERU: Gallese - Advincula, Zambrano, Abram, Trauco - Tapia (od 82. Gonzalez), Yotun (od 78. Rudaiz) - Carrillo (od 86. Pollo), Cueva, Flores - Guerrero

Putokaz za najljepše plaže na Pagu
Najljepše plaže na Pagu
Istražite koje su najljepše plaže i pronađite one koje će vam najbolje odgovarati
  • Kraj Kraj
    Brazil je s igračem manje stigao do naslova pobjednika Copa Americe. Titeova momčad je u finalu na Maracani pobijedila Peru s 3:1. Strijelci za domaćina bili su Everton (15.), Gabriel Jesus (45.+3) i Richarlison (90. - 11m), a za Peruance je zabio Guerrero iz jedanaesterca (44.). U 70. minuti Gabriel Jesus je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.
  • 90' Gol
    Gooool! Richarlison zabio iz jedanaesterca. Brazil vodi s 3:1.
  • 70' Drugi žuti karton
    Gabriel Jesus je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Dvije minute ranije javnu je opomenu dobio Zabrano.
  • 63' Drugi žuti karton
    Peru radi pritisak, ali još nije ozbiljno zaprijetio vrataru Alissonu.
  • 45'+4 Poluvrijeme
    Završilo je prvo poluvrijeme finala Copa Americe. nakon prvih 45 minuta Brazil protiv Perua vodi s 2.1. Strijelci za domaćina bili su Everton (15') i Gabriel Jesus (45'+3), a za Peruance je zabio Guerrero iz jedanaesterca (44').
  • 45'+3 Gol
  • 44' Gol
    Goool! Peru izjednačio na 1:1. Guerrero je prevario Alissona i zabio.
  • 15' Gol
  • Sastavi
    Evo i sastava, BRAZIL: Alisson, Alves, Marquinhos, Silva - Sandro, Arthur, Casemiro - Jesus, Coutinho, Everton - Firmino. PERU: Gallese, Advincula, Zambrano, Abram, Trauco - Tapia, Yotun - Carillo, Cueva, Flores - Guerrero. Brazil - Peru Rezultati uživo
Copa America, 22, Rio de Janeiro
Brazil Everton 15', Gabriel Jesus 45'+3, Richarlison 90'-11m
3
1
Peru Guerrero 44'-11m
  • Kraj

Brazil je s igračem manje stigao do naslova pobjednika Copa Americe. Titeova momčad je u finalu na Maracani pobijedila Peru s 3:1.

Strijelci za domaćina bili su Everton (15.), Gabriel Jesus (45.+3) i Richarlison (90. - 11m), a za Peruance je zabio Guerrero iz jedanaesterca (44.).

U 70. minuti Gabriel Jesus je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

• 90'

Igra se šest minuta sudačke nadoknade.

• 90'

• 88'

Jedanaesterac za Brazil. Vargas je pokazao na bijelu točku, ali čeka VAR.

• 84'

Advincula je dobio žuti karton.

• 81'

Brazil je visoko napao i gotovo je neprimjetno da igraju s igračem manje. Peruanci su nemoćni.

• 74'

Sada je pucao Flores, a njegov pokušaj je otišao kraj vrata. Brazilci se grčevito brane...

• 73'

Peru je ozbiljno krenuo na brazilska vrata! Trauco je pucao, ali je Alisson sjajno obranio.

• 70'

• 63'

• 55'

Još jedna prilika za Brazil. Nakon pogreške peruanske obrane lopta je stigla do Firmina ali je njegov pokušaj otišao daleko od druge vratnice.

• 53'

Silva dobio žuti karton. Nešto ranije javnu opomenu dobio je Tapia.

• 51'

Coutinho je ušao u šesnaesterac i pucao u gornji kut s desne strane, ali je lopta prošla iznad grede.

• 46'

Počelo drugo poluvrijeme.

• 45'+4

• 45'+3

Gooool! Brazil ponovno vodi. Nakon sjajne akcije Gabriel Jesus je neobranjivo pogodio donji lijevi kuta za 2:1. Maracana je ponovno eksplodirala. Brazil - Peru | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• 44'

• 41'

Jedanaesterac za Peru! Silva je loptu zaustavio loptu i sudac Vargas je pokazao na bijelu točku.

• 36'

Još jedna dobra prilika za Brazil. Alex Sandro je zavrnuo loptu u šesnaesterac, a Roberto Firmino se ubacio ispred svog čuvara i pucao glavom. Lopta prošla iznad grede.

• 30'

Gabriel Jesus je zbog oštrog prekršaja dobio javnu opomenu.

• 24'

Sjajna prilika za Brazil.  Everton je ubacio s lijeve strane u šesnasterac, a Firmino je iz prve odlično pucao. Lopta je otiša pored vratnice.

• 15'

Gooool! Domaćin je iz prve prave prilike uspio slomiti obranu Perua. Gabriel Jesus je ubacio u kazneni prostor, a na pravom mjestu se našao Everton i poslao loptu u mrežu. Brazil vodi s 1:0. Brazil - Peru | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• 12'

Yotun je napravio prekršaj, Brazil je dobio slobodan udarac.

• 6'

Još jedan dalekometni pokušaj Perua. Sada je probao Tapia, ali je njegov pokušaj otišao daleko od Alissonovih vrata.

• 2'

Peru je prvi zaprijetio. Cueva je opalio iz slobodnog udarca iz velike udaljenosti, ali njegov pokušaj otišao kraj vrata.

• 1'

Počela je utakmica.

• Utakmicu sudi Čileanac Roberto Tobar Vargas.

• Lionel Messi bi zbog svojih nedavnih izjava mogao biti suspendiran, više pročitajte OVDJE. Lionel Messi | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• Sastavi

Evo i sastava,

BRAZIL: Alisson, Alves, Marquinhos, Silva - Sandro, Arthur, Casemiro - Jesus, Coutinho, Everton - Firmino.

PERU: Gallese, Advincula, Zambrano, Abram, Trauco - Tapia, Yotun - Carillo, Cueva, Flores - Guerrero.

• Brazil i Peru međusobno su igrali prije dva tjedna, a domaćin je slavio s 5:0 golovima Casemira, Roberta Firmina, Evertona, Danija Alvesa i Williana.

• Reprezentacije Brazila i Perua dosad su međusobno igrali 17 utakmica. Brazilci su bili uspješniji u 12 susreta, a Peruanci imaju samo dvije pobjede, tri susreta završila su remijem.

• Dobra večer! U finalu ovogodišnje Copa Americe igraju domaćin Brazil i Peru. Susret za naslov južnoameričkog prvaka igra se na Maracani u Rio de Janeiru. Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.