Davisov kup, Marin Čilić - Dmitrij Popko
1/10
06.04.2018.
u 15:55

Hrvatska se ovaj vikend protiv Kazahstana bori za polufinale Davisova kupa

Marin Čilić osvojio je prvi bod za Hrvatsku u četvrtfinala Davisova kupa. Naš najbolji igrač i treći reket svijeta bez velikih problema pobijedio je Dmitrija Popka sa 6:2, 6:1, 6:2.

Bio je to jednostran meč, kao što se i očekivalo. Marin je bez poteškoća došao do pobjede u meču koji je za njega izgledao kao jači trening.

Prava borba trajala je svega deset minuta, do 2:2 u prvom setu, a onda je hrvatski tenisač ubacio u brzinu više i nanizao devet gemova zaredom. Prvi set dobio je 6:2, u drugom poveo 5:0 da bi onda ipak prepustio jedan gem Kazahstancu.

U trećem setu ponovno je napravio break na samom početku i tu je priči bio kraj.

Čilić tako nastavlja sa sjajnim igrama i potvrđuje sjajnu formu, a nadamo se da će nas ovog vikenda uvesti u polufinala ovog prestižnog natjecanja.

Tijek meča:

Marin Čilić - Dmitrij Popko 6:2, 6:1, 6:2

3. set

6:2 - GOTOV JE MEČ, MARIN ČILIĆ DOBIO JE MEČ SA 6:2, 6:1, 6:2

5:2 - Marin Čilić će servirati za meč!

4:1 - Kraj meča sve je bliži, Marin ima 4:1 i servira

3:0 - Još jedan break Čilića koji ima 3:0.

2:0 - Popko i Čilić su dva potpuno različita svijeta, Čilić ima breka i u trećem setu

2. set

6:1 - Čilić se ipak malo namučio na kraju, morao je spašavati dvije vezane break-lopte, ali je uspio i osvojio drugi set

5:1 - Napokon je Popko dobio svoj servis, ali Čilić i dalje u uvjerljivom vostvu, ima 5:1 i servira

4:0 - Kazahstanac nema rješenja za našeg igrača, Čilić vodi 4:0 i ima servis.

2:0 - Kako je završio prvi, tako je naš Čilić krenuo i u drugi set. Već ima 2:0, odmah je protivniku oduzeo servis.

1. set

6:2 - Marin je servisom potvrdio break, a zatim još jednom oduzeo servis protivniku i prvi set dobio sa 6:2.

4:2 - Kao što smo maloprije i najavili, evo nam prvog breaka! Marin Čilić poveo je 4:2

3:2 - Čilić je i dalje u prednosti, ima 3:2. Nadamo se da je vrijeme za prvi break...

2:1 - Miran početak meča, oba igrača drže svoje servise, a hrvatski tenisač je i dalje u prednosti.

1:0 - Počeo je meč, Marin Čilić otvorio ga je servisom i lagano poveo.