U južnokorejskom gradu koji će sljedeće godine biti domaćin Svjetskog atletskog prvenstva Bolt je istrčao vrijeme 0.28 sekundi sporije od svjetskog rekorda kojeg je postavio prošle godine u Berlinu.
Ipak, i ono mu je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu pred sunarodnjakom Michaelom Fraterom (10.15 sekundi) i Amerikancem Mikeom Rodgersom (10.18 sekundi).
U utrci atletičarki na 100 metara pobjedu je upisala Carmelita Jeter (11.00), ispred Jamajčanki Veronice Campbell-Brown (11.05) i Sherone Simpson (11.26).
Bolt: Iduće bih godine u Daeguu mogao srušiti svjetski rekord
Usain Bolt u korejskom je Daeguu prvi put ove sezone nastupio na 100 metara. Očekivano, odmah je postavio najbolji rezultat godine u svijetu (9.86)...
Svjetski rekorder na 100 i 200 metara još je jednom lakoćom došao do pobjede. Iako je bio 28 stotinki sporiji od svoga "svemirskog" rekorda, za premijerni je nastup u sezoni istrčao i više nego impresivan rezultat, pa i ne čudi veliko zadovoljstvo i optimizam koji je iskazao nakon utrke.
- Utrka je bila odlična. Stvarno mi se svidjelo trčati ovdje, sve je bilo puno energije i zato se radujem sljedećoj godini - kazao je Jamajčanin, aludiravši na činjenicu da će Daegu dogodine biti domaćin Svjetskog prvenstva.
Bolt će na tom natjecanju braniti zlatne medalje na 100, 200 i 4x100 metara. U dvije je prvospomenute discipline lani u Berlinu rušio i svjetske rekorde, a sličan je scenarij najavio i za sljedeću godinu.
- Postoji velika mogućnost da ću dogodine ovdje istrčati svjetski rekord!
Sljedeći nastup Bolta očekuje već u nedjelju u Šangaju na drugom ovogodišnjem mitingu Dijamantne lige. Trčat će 200 metara.