Plavi nadjačali Istru: Gavranović i društvo poigrali se s Puljanima

03. kolovoza 2018. u 22:48 6 komentara 6700 prikaza
Dinamo - Istra
Pogledajte galeriju 1/5

U utakmici 2. kola Prve HNL nogometaši Dinama stigli su do prve pobjede u novoj sezoni domaćeg prvenstva svladavši u petak na maksimirskom travnjaku pulsku Istru 1961 sa 3-0 (2-0).

Dinamo najviše proizvodio HNL se ne cijeni, a dao je gotovo sve srebrne sa SP u Rusiji

Dvostruki strijelac za tri boda bio je Gavranović, a u pogotku Leovca švicarski reprezentativac je sudjelovao kao dodavač.

1 / 19

Već u 13. minuti Gavranović je glavom pogodio mrežu Puljana, nakon što je Hajrović ubacio na visinu peterca iz slobodnog udarca sa 30-ak metara. Dinamo je dominirao i opsjedao gostujuća vrata, ali sve do sučevog vremena u prvom dijelu nije bilo drugog pogotka.

Tada je na lijevoj strani akciju započeo Oršić i uputio loptu prema Leovcu koji ju je odmah proslijedio do Gavranovića. Ovaj se sjurio prema golu, a onda na par metara od vrata 'pogodio' Leovca koji je proslijedio loptu u mrežu pokraj nemoćnog Čondrića.

U prvom poluvremenu gostujuća momčad nije uspjela uputiti niti jedan udarac prema Dinamovim vratima.

Zoran Mamić: Zgrozilo me ono što je Stanić napisao! A Zdravko je ulazio u velike osobne rizike

U nastavku je već u 47. minuti Dinamo došao do tri pogotka prednosti. Sa desne strane je prošao i ubacio Hajrović, a na desetak metara od gola sjajno se snašao Gavranović i petom proslijedio loptu u mrežu.

Bio je to posljednji pogodak na utakmici, iako je domaća momčad do kraja dvoboja stigla do 24 udarca, od čega ih je 14 išlo u okvir.

Utakmicu na stadionu Maksimir pratilo je 2100 gledatelja, a sudio je Goran Gabrilo iz Splita.

Strijelci: 1-0 Gavranović (13), 2-0 Leovac (45+1), 3-0 Gavranović (47).

Poredak: Rijeka 6, Dinamo 4, Lokomotiva i Osijek po 3, Slaven, Rudeš i Istra po 1, Gorica, Hajduk i Inter bez boda.

• 47' Gol
    Goooool! Plavi su odmah u nastavku povećali svoju prednost. Hajrović je probio po desnoj strani i ubacio oštro na peterac, a Gavranović je petom zabio za 3:0!
  • 45' Gol
    Goooool! Dinamo je sjajnom igrom došao i do drugog pogotka. Nakon odlične akcije u kojoj su sudjelovali Oršić, Gavranović i Leovac plavi su zabili još jedan gol. Strijelac je bio Leovac.
  • 21'
    Olmo je podvalio loptu Gavranoviću koji je gađao kut Istrinih vrata, ali je golman Čondrić sjajno obranio.
  • 12' Gol
    Gooooool! Dinamo vodi protiv Istre s 1:0. Hajrović je nabacio iz slobodnog udarca, a Gavranović je glavom skrenuo loptu u mražu.
  • 1' Početak
    Počela je utakmica u Maksimiru, sudi Goran Gabrilo.
  • - Nakon remija s Rudešom, Istru moramo pobijediti! - jasan je trener Nenad Bjelica.
  • Dinamo uoči dvoboja s Astanom u kvalifikacijama za Ligu prvaka mora odraditi obveze u Prvoj HNL. U 2. kolu plavi u Maksimiru igraju protiv Istre. Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.
Prva HNL, 21, Zagreb
Dinamo Gavranović 12', 47', Leovac 45'
3
0
Istra
  • Kraj

Plavi su vrlo lako došli do prve prvenstvene pobjede u novoj sezoni. U 2. kolu HNL-a Dinamo je u Maksimiru pobijedio Istru s 3:0.

Gavranović je bio dvostruki strijelac (12. i 47.), a mrežu Puljana još je zatresao i Leovac (45.).

Nogometaši Rijeke su na Rujevici ugostili Inter i slavili uvjerljivu pobjedu od 4:0 te privremeno zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice, a Zaprešićane prikovali za dno.

• 90'

Igraju se dvije minute sudačke nadoknade.

• 81'

Prilika za Puljane, ali Moharrami očistio ispred Rubića.

• 73'

Bjelica radi posljednju zamjenu. Menalo je ušao umjesto Gavranovića.

• 64'

Kadzior je ušao u igru umjesto Hajrovića.

• 60'

Gavranović je ponovno zaprijetio, ali je vratar Čondrić zaustavio njegov pokušaj.

• 58'

Izmjena u Dinamu, Knežević je ušao umjesto Fiolića.

• 47'

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme. Nakon prvih 45. minuta Dinamo protiv Istre vodi s 2:0. Strijelci za plave bili su Gavranović (12.) i Leovac (45.).

• 45'

• 41'

Gavranović je danas odlično raspoložen. Primio je loptu u kaznenom prostoru Istre, prevario dvojicu čuvara, ali je pucao iznad grede.

• 35'

Plavi prijete, družina Nenada Bjelice steže obruč oko Istrinih vrata. Puljini se dobro brane.

• 26'

Olmo je pucao s 20-ak metara u lijevi kut Istrinih vrata, ali je lopta otišla kraj vratnice.

• 25'

Dinamo traži drugi pogodak. Zaprijetio je Oršić, ali je njegov pokušaj išao ravno u vratara Čondrića.

• 21'

• 12'

Gooooool! Dinamo vodi protiv Istre s 1:0. Hajrović je nabacio iz slobodnog udarca, a Gavranović je glavom skrenuo loptu u mražu. Dinamo - Istra | Autor : Luka Stanzl/Pixsell Foto: Luka Stanzl/Pixsell

• 9'

Obje momčadi oprezno su ušle u utakmicu. Uglavnom se igra oko sredine terena.

• 1'

• U prvoj utakmici 2. kola Prve HNL nogometaši Rijeke ugostili su zaprešićki Inter i slavili uvjerljivu 4-0 (1-0) pobjedu te privremeno zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice, a Zaprešićane prikovali za dno.

• Sastavi

Evo sastava, Dinamo: Zagorac - Leovac, Perić, Dilaver, Moharrami - Šunjić - Oršić, Majer, Olmo, Fiolić - Gavranović

Istra: Čondrić - Senzemba, Rufati, Rodriguez, Franić - Espinosa, Segado - Rubić, Sane, Grujević - Roce