Opsjenari Radman i Đikić
Zahvaljujući vještom širenju i jačanju mita o svojoj svjetskoj težini i značenju, Radman je od hrvatskih vlasti na četrdeset godina uspio dobiti Titovu vilu “Dalmacija” u Splitu.
Komentari 54
ankicascreiber dvolicnost nije vrlina, isto se odnosi na vh1,plagijat vas nece napraviti zvijezdom!
praseca gripa stvarno si glup k\'o k... oni ( možda ) stvore mogučnost da se živi 130 godina pa tko voli nek izvoli a ti i takvi inteligenti kao ti ak vam se ne živi toliko, nemorate, eno vam savskogog mosta, tak i tak ne bi bila nikakva šteta. ....................................... cijeli člank je tvorevina jednog uma sa gumna. preferencije obojice su itekako debele i sigurno su neusporedivo veće u njihovim krugovima nego što su preferencije ovog piskarala u novinarskim samo kaj su obojica \" uvrnuti \" ali, da nisu takvi zar bi bili to što jesu? to mala zlobna prznica ne kuži i nikada neće.
5.05.2010. u 07:55h svezahrvatsku je napisao/la: Osim minusa se ne moze drugo niti ocekivati od naroda ciji je veći dio npismen ili polupismen. Prema popisu stanovništva iz 1991. i 2001. oko 15% je nepismeno, a oko 25% je započelo ilili zavrsilo osnovnu skolu. Da se ni bi strekla slika kako mi je namjera omalovazavati hrvate, naprotiv. To je nevjerojatno sramotan podatak za vlastodrsce kojima evidentno ne treba drustvo znanja i sposobnosti. Kada bi se takva slika izmjenia tada bi ovakva antihrvatska vlast otisla u ropotarnicu povijesti. Kao i opsjeni novinari (poput ivkosica) i medijske zvijezde i idoli drustva (poput mamica). Ah da, ja bih osobno volio znati koje skole je zavrsio Ivkosic (kada s tolikim zarom pali i zari po ovom dvojcu)? Naime malo sam trazio po internetu ali nisam uspio naci. I jos nesto. Pretpostavljam da kritiziranje \"presvijetlog\" ivkosica nije javno dopusteno! Ne vidim drugog razloga za baniranje.
Ja nisam Hrvat i nemam nikakve veze sa Hrvatskom, ali je ovo sto se desava jako interesantno. Posto sam u slicnom poslu kao Radman i Djikic mogu da kazem da su obojica vrhunski naucnici (do nivoa da se njihov uspeh ne moze recima opisati onome koji se ne bavi time) i da je frapantno da oni nisu clanovi HAZU; za HAZU bi bila bila veca cast da su njih dvojica clanovi, nego sto je za njih cast da budu clanovi HAZU. Sto se Instituta tice, cini mi se da su bili postavljeni nerealno visoki ciljevi, ali je to verovatno bio jedini nacin da se dobiju sredstva. Njihov javni obracun je zalostan i ne verujem bi se tako ponasali da je institut u Francuskoj/Nemackoj, jer bi to tamo bilo socijalno samoubistvo za obojcu. Sve u svemu zalosno je da jos uvek nije potpuno uspeo pokusaj da se napravi institut u Hrvatskoj (pa i na Balkanu, jer bi to povuklo napred nauku celog Balkana) koji bi po infrastrukturi i ekspertizi bio komparabilan sa dobrim svetskim institutima.
Ja ne mogu vjerovati da Ivkošić koji u životu ništa nije napravio osim baljezganja, ima hrabrosti nazvati dva največa hrvatska znanstvenika (zadnjih godina) Opsjenarima iliti po naški prodavačima magle. To su ljudi čija su djela objavljena u najprestižnijim svjetskim znanstvenim časopisima. Zaista nevjerojatno kako se ovaj novinarčić ponaša potcjenjivački prema svemu što prelazi nivo znanja jednog osnovnoškolca. Jadno!
Hrvatska nije zemlja znanja, već zemlja sranja. Veličaju se likovi poput Gotovca i Severine, a pljuju se intelektualci poput Đikića.
Hahaha - Ivkošić nekoga naziva opsjenarom??? Pa tko je veći opsjenar od njega? Donedavni partijski sekretar i drug od povjerenja, koji je čvrsto stajao na braniku Partije, danas je malo presvukao majicu i misli da se sve zaboravilo...
Godinama Ivkošić piše kao primitivac, ali ne brine mene on. Njegovo je pravo misliti što hoće. Ali kako Večernjak kao ugledna institucija može angažirati takvog kolumnistu - to je problem. Taj čovjek zagađuje medijski prostor promovirajući najcrnji primitivizam, on oblikuje javno mnijenje i ohrabruje nemali broj primitivaca da uništavaju sve što je vrijedno. U konkretnom slučaju iz njega progovara sirova zavist pred umovima o čijim dosezima ne može niti sanjati jer on ne može čak ni razumjeti što oni rade. S druge strane radi se o tipičnom \"ognjištarskom\" zazoru od bilo kakvog obrazovanja i znanja, a nekamoli vrhunske znanosti. Stoga: Gospodo iz Večernjeg lista zahvalite već jednom na suradnji dotičnom liku i izdignite se iz kaljuže u koju vas uvlači!
Zahvaljujuči V.L. saznašmo za još jednog uglednika zvanog aguila. Hajde orliću, lovi mušice.
Radman je neuporedivo veće ime u svjetskoj znanosti od Đikića i u jednu ruku je Đikićev mentor i zaista je nemoralno ovo što mu je napravio. U političkom žargonu, Đikić je zabio nož u leđa Radmanu koji je zapravo stvorio Đikića. Tko bi za Đikića čuo da mu nije bilo Radmana? O Radmanu možete pročitati članke u Francuskoj i njihovom dnevnom tisku, o Đikiću niti rječi u Njemačkom tisku.Prof. Radman je zano reći da je čudno zašto je Đikić unajmio PR agenciju, a sad je jasno da je razlog bio samo jedan: veličati ime i djelo Ivana Đikića. Na žalost po Đikića sad je kasno za to. Prof. Radman je isto tako, kao čovjek s mora (nikad se nije sramio da je s otoka), znao reći Đikiću, zašto se sramiš reći da si iz Bugojna, pa među Bosancima ima niz dobri i pametnih ljudi (npr Ivo Andrić), međutim kompleksi BiH-a, Bugojna itd,itd su ostavili takav trag na Đikića da jednostavno ga je to formiralo kao osobu. Zajedljivu, opaku, zločastu i sklonu osvećivanju. Radman je možda znao previše govoriti u medijima, hvaliti se i to je loše, ali u naravi je daleko, daleko, pošteniji i čišći.
Josipa Malic22 O kojem svijetu znanosti vi govrite? Tko zna ili cijeni rad i jednoga i drugoga? Prodavaci magle i hohstapleri koji koriste naivne hrvatske politicare(lijevo orijentirane) kao i novinstvo da bi ostvarili svoje prizemne ciljeve. U cemu je njihova velicina i sto su napravili ne za dobrobit Hrvatske nego za dobrobit bilo kojeg naroda ili covijecanstva u cijelini? Arogantnost im je vrlina a volunterizam profesija. Uostalom sto vi znate o tome biti znansvenik i biti dokazani profesionalac?
Jos jedno pitanje. Kuda je nestao lazni branitelj Tihomir Dujmovic?
Meni se jadnoj čini da je ovaj članak prokomentirala moja dobra baba livoguza. Čim su ugledali komentar, upucali su je i bacili u jamu. Od tuge za njom umrla je i moja stara majka livoguza1. Zato sam ja bidna odlučila obaviti njihov posa. Neće biti pametno kao što bi napisale one, ali ja ovako šantava mislim da bi ovu dvojicu bilo ludo zvati opsjenarima jerbo su oni obične PAPILOVE. Bilo njima, a nije manjkalo ni tajnici. U Slobodnoj pročitah za prekovremeni rad noću. Ništa nisan izmislila. Samo prepisala ko Đapić doktorsku dizertaciju.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
14.05.2010. u 20:56h DoktorAmer je napisao/la: Pocmite kritizirati sebe i svoje postupke, pocmite od sebe. Jedan dan ste rodjeni u Zagrebu, vec drugi dan se prodajete za Amerikanca, Dokrora, Profesora, Inzinjera.Vase su intelektualne mogucnosti po Vasem pisanju vidim veoma ogranicenee da se prodajete za Doktora po Americi. Ne niste Vi Amerikanac, Vi se samo prodajete kao Amerikanac, na nasu zalost i sramotu