Opsjenari Radman i Đikić
Zahvaljujući vještom širenju i jačanju mita o svojoj svjetskoj težini i značenju, Radman je od hrvatskih vlasti na četrdeset godina uspio dobiti Titovu vilu “Dalmacija” u Splitu.
Komentari 54
Ma, Ivkošiću, zar i ti smatraš da su ovi Mesićevi alkemičari prodavači magle? :-)))
Nisu kriva njih dvojica, nego budale koje su im omogucile nas novac, odnosno politicari koji nasim novcem preko njih dvojice skupljaju dnevnopoliticke poene.
Nisu ti ovi ni opsjenari ni obmanjivači. Njih je najbolje svrstati u PAPILOVE. Ni tajnici nije bilo loše. Ženska samo za mobitelisanje, prijevoz i noćni rad dobila preko 220000 hrvatskih kunica za dvije godine. Izgleda da je ženska bila noću jako učinkovita. Istraživala život. Idemo u život.
PS Sto se tastine tice preporpucio bih vam da snimite jednu od emisija u kojoj nastupate kao sugovornik. Pa da vidite sto znaci bolesna tasitna!
Kada osoba kritizira i govori o drugoj osobi sa prezirom( koji seljak) i omalovazavanjem zapravo govori o samome sebi. Volio bih znati sto su Radman i Djikic uradili ili u cemu su se dokazali? Ne vidim ih ni kao goste predavace ili vanjske suradnike na ni jednom od svjetski poznatih ucilista.Primorac je jos jedan koji se lako moze svrstati u tu kategoriju precijenjenih znanstvenika. Dokaze molim!
Po našim dragim medijima ispada da su samo ta dva znanstvenika vrijedna pažnje a šira javnost(zaslugom medija) uglavnom nije niti čula za neke druge znanstvenike,osim ove dvojice.i onda se ostali znanstvenici(akademici) nazivaju ishlapljenim glavama,senilcima i što ti ga ja znam(sjetimo se Merlićevog vrijeđanja akademika od prije nekoliko godina kada Radman nije primljen u HAZU).a na koncu ispada da su ta dvojica znanstvenika vješto marketinški iskoristila javne medije i ispada da u Hrvatskoj ne postoje drugi znanstvenici vrijedni pažnje jer o njima ne pišu dnevne i tjedne novine niti ih ima na televizijama.Time ne želim umanjiti rad ove dvojice ali bi i o drugim znanstvenicima trebalo ponekad možda nešto napisati,ali novinari su tu tanki(uključujući i Ivkošića) i ako im osobe nisu nešto atraktivno servirale oni o tome nema šanse da bilo što napišu.draži su im Gotovci, Dvornici,Mamići. A sa druge strane-znanstvena istraživanja nisu udarnički poslovi.U stilu ,zapnimo i za 5 ili 10 godina otkrijmo lijek protiv raka ili perpetum mobile.Ako se to ne ostvari posao nije vrijedan truda. Pa ljudi ponekad je generacijama potrebno da bi se nešto unaprijedilo. A da su i najveći umovi ponekad prgavi,pa to je puno puta dokazano u povijesti.Pa Luj Paster je za Kocha govorio da je nesposobni šarlatan a Koch pak da Luj Paster ništa značajno uopće nije uspio otkriti.A danas znamo koliko su obojica zadužili čovječanstvo.
Ivkošić bi duše dao samo da može malo pljuvati po znanosti. već je svašta o njoj nadrobio, iz čega se moglo vidjeti da nema pojma o čemu govori - ali i da ga vlastito nepoznavanje sadržaja o kojem piše u tom pisanju ni namjanje ne sprječava. jer on živi da znanost diskreditira, čime zapravo diskreditira samo sebe. loš si, Ivkošiću!
Ovo s Radmanom i Đikićem je zastrašujuće jer ispada da da su njih dvojica u trenucima slave svu istu ovo negativnu energiju objesti i oholosti širili protiv svih onih koji su mislili drugačije.Nije niti čudo što im se nitko osim Primorca nije usudio suprostaviti. Imali su zaštitu u medijima, u moćnom Sanaderu i događa se slično kao što se dogodilo \"velikom vođi\", otići će bez traga, zauvijek i dati svim normalnim ljudima u znanosti da konačno prodišu. E, da netko je spomenio ranije, skoro su srušili i HAZU, ali druge hrvatske institucije koje su na vrijeme shvatile tko su. Neka ovaj primjer slavljenja \"idola\" bude škola kako javnosti tako i novinarima, za vremena koja dolaze........
Gospodine Ivkošiću, nakon ovog Vašeg evidentno gnjusnog članka koji bi bio daleko primjereniji gospodinu gradonačelniku Bandiću po mentalnom sklopu osobno pokazujete i likom i djelom da ste eklatantan primjer tipičnog hrvatskog jala, a koji je tako, na žalost, karakterističan za ovo naše podneblje ... A što ste Vi to u svom jadnom životu uopće tako značajno postigli osim što se svakim danom pretvarate sve više u jedno najobičnije i krajnje isfrustrirano i iskompleksirano novinarsko piskaralo, a koje u inozemstvu ne bi moglo pisati ni za iole ozbiljnije novine koje drže do svoje reputacije ... Spomenutim akademicima niste ni po čemu niti do gležnja a niti ćete, hvala dragom Bogu, to ikada biti ...Obzirom da niste pretjerano stari stignete još poraditi na svojoj mentalnoj i duhovnoj profilaciji ...
Ivkosic pise da Djkic i Radman nemaju svijetsku znanstvenu tezinu sa onoliko publiciranih radova haha. A HAZU ima veliku znanstvenu tezinu iako je Djikic citiraniji od svih njih zajedno LOL E bas san se slatko nasmija. Koji seljak ovaj Ivkosic.
Zao mi sto je se HAZU pokazala kao zloglasna stenadija u drustvu akademski crvendacni i mitovacki pokreta za rusenje svakog dobra HRVATSKE u svim njenim prostorima slozenosti, HAZU koristi sva moguca sredstva da sto vise nanese HRVATSKOJ stete i ugleda u CIJELOM SVIJETU. +>>SRAMOTA JE TO. A nisu smjeli se staviti na raspolaganju ti vodeci akadenski strucnjaci u HRVATSKOJ vladi da provjere jednu ponudu koja je poslana ministru znanosti RADOVANU FUCHS koja jos lezi u njegovoj ladici, HAZU po svaku cijenu izbjegava da ne budne podvrgnuta za stvaranje TEAMA za teoretsku provjeru tog novog otkrica SLOBODNOG IZVORA SNAGE +>>>>koji moze da zamjeni NE-OBNOVLJIVE i OBNOVLJIVE IZVORE ENERGIJE.
Bravo Milane majstore, Vi koji ne poznate stvari teško možete korektno prosuđivati, sve što si napisao je točno, a da ne govorimo koliko se kroz institut opralo love,a i još danas se pere. Zahvaljujemo prvom peru u hrvata na pogotku usridu.
Bravo Milane!
Pa, ne znam zasto bi gospoda nesto radila, ako od drzave sve dobiju na gotovo? U svijetu je, naravno drugacije i tu su morali dobro zagrijati stolicu ili bi im oni koji daju novac dobro potprasili tur. Nasi znanstvenici, kao i dosta drugih lijevih intelektualaca boluju od urodjene lijenosti i ako nisu primorani, tesko ce se oko neceg bas potruditi....
Bravo Ivkošiću.Ti si jedan od rijetkih ,koji se nije libio,ovim opsjenarima,a naročito Radmanu ,reći ,popu pop ,a bobu bob.Radman je u Hrvatsku došao kao jedan od mnogih prodavača magle, što mu je zahvaljujući medijima i uspjelo ,gdje je prikazan kaoao najveći živući znanstveni genij.Deset godina je donatorima love trebalo da svate sa kakvim muljatorom imaju posla,te mu zavrnuše špinu.Istina Bog,čovjek i nije obećao ništa ,tek prvih sto godina kreativnog razmišljanja. O kakvom se čovjeku radi ,možda kažu riječi kolegice mu sa instituta MEDILs, gđe. dr. sc. FELDMAN,koja za RADMANA reče ,da institut vodi voluntaristički , te da je potpuno mahnit čovjek ,sa kojim nije moguća nikakva suradnja.Etoga.
Tocno Milane; U Hrvatsku se vracaju znastvenici kojima je dogorjelo dno pod nogama. Prije nego Hrvatska moze sanjati o znastvenoim radu, treba imati privredu koja ce to omoguciti!. Rudjer Boskovic, taj bijeli slon Zagreba i Hrvatske izgradjen je da bi za Titu napravio A-bombu, no Tezak je bio bolji boljsevik nego fizicar! I otada je Rudjer bio fina hladovina, proizvodjac Doktora znanosti koji nisu nikome trebali, nego su i dalje ostajali na instututu. Predavali su in faksu, uglavnom PMF-u i tako ubirali dvije place. Sve ostalo bile su price o boljem sutra, o radnickom raju. Prvi privreda, pa onda znanost.
14.05.2010. u 14:17h modrulj je napisao/la: Ivkosic pise da Djkic i Radman nemaju svijetsku znanstvenu tezinu sa onoliko publiciranih radova haha. A HAZU ima veliku znanstvenu tezinu iako je Djikic citiraniji od svih njih zajedno LOL E bas san se slatko nasmija. Koji seljak ovaj Ivkosic. ___________________________ Slazem se. Ima jedan problem u has hrvata, a taj je da si dozvoljavamo kritizirati neso sto ne poznajemo. Kada se govori o znanosti postoje dvije skupine: jedna je ona koja nesto zna i poznaje znanstvena zbivanja. Vecina je ova koja o znanosti nema pojma ali si dozvoljava kritizirati znansvtenike. A najveci je borj onih koji znanstvenike smatraju paraqzitima drustva kao sto je to opskurni ivkosic, primitivan i jadan u svojim izjavama. Porucio bih nekoliko stvari ovom bijedniku: 1. pravilo je ukoliko zelite o necemu pisati tada se morate o tome informirati i procitati literatutu. Na stranu o karakterima Radmana i Djikica, ali obojica su dosta doprinijeli znanosti. 2. o znanosti i istrazivanjima stvarate sliku necega nepotrebnoga usto svakako ne treba bacati novac. TIme se stavljate rame uz rame vladajucoj bolumenti koja cijeni iskljucivo i jedino podobljastvo i neznanje. Zanimljivo je kako vas vjerojatno ne smeta kako vlada svakih nekoliko mjeseci mijenja vozni park poput carapa. To smatrate opravdanim?
Tko o čemu, Ivkošić o znanosti. :D Ivkošiću, to je razina puno veća od tvoje i jednostavno nisi stasao da meritorno o tome progovaraš......
Srecom postoji registar branitelja pa mozemo provjeriti da li je \"veliki hrvat\" ivkosic bio u ratu. Pa naravno, NIJE!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
@9A9 Pa medije drže ISKLJUČIVO jugoudbaši. U Hrvatskoj nema slobodnih medija. Sve je to ista ekipa.