Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 164
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Opsjenari Radman i Đikić

Zahvaljujući vještom širenju i jačanju mita o svojoj svjetskoj težini i značenju, Radman je od hrvatskih vlasti na četrdeset godina uspio dobiti Titovu vilu “Dalmacija” u Splitu.

Komentari 54

Avatar drug tito
drug tito
21:57 14.05.2010.

@9A9 Pa medije drže ISKLJUČIVO jugoudbaši. U Hrvatskoj nema slobodnih medija. Sve je to ista ekipa.

VL
Avatar Ivica6
Ivica6
21:38 14.05.2010.

Ma, Ivkošiću, zar i ti smatraš da su ovi Mesićevi alkemičari prodavači magle? :-)))

VL
ZZ
zzbabac
21:53 14.05.2010.

Nisu kriva njih dvojica, nego budale koje su im omogucile nas novac, odnosno politicari koji nasim novcem preko njih dvojice skupljaju dnevnopoliticke poene.

VL
OB
-obrisani-
17:31 14.05.2010.

Nisu ti ovi ni opsjenari ni obmanjivači. Njih je najbolje svrstati u PAPILOVE. Ni tajnici nije bilo loše. Ženska samo za mobitelisanje, prijevoz i noćni rad dobila preko 220000 hrvatskih kunica za dvije godine. Izgleda da je ženska bila noću jako učinkovita. Istraživala život. Idemo u život.

VL
MA
manjihrvat
17:50 14.05.2010.

PS Sto se tastine tice preporpucio bih vam da snimite jednu od emisija u kojoj nastupate kao sugovornik. Pa da vidite sto znaci bolesna tasitna!

VL
OB
-obrisani-
18:28 14.05.2010.

Kada osoba kritizira i govori o drugoj osobi sa prezirom( koji seljak) i omalovazavanjem zapravo govori o samome sebi. Volio bih znati sto su Radman i Djikic uradili ili u cemu su se dokazali? Ne vidim ih ni kao goste predavace ili vanjske suradnike na ni jednom od svjetski poznatih ucilista.Primorac je jos jedan koji se lako moze svrstati u tu kategoriju precijenjenih znanstvenika. Dokaze molim!

VL
ZE
zelenakrava
13:11 14.05.2010.

Po našim dragim medijima ispada da su samo ta dva znanstvenika vrijedna pažnje a šira javnost(zaslugom medija) uglavnom nije niti čula za neke druge znanstvenike,osim ove dvojice.i onda se ostali znanstvenici(akademici) nazivaju ishlapljenim glavama,senilcima i što ti ga ja znam(sjetimo se Merlićevog vrijeđanja akademika od prije nekoliko godina kada Radman nije primljen u HAZU).a na koncu ispada da su ta dvojica znanstvenika vješto marketinški iskoristila javne medije i ispada da u Hrvatskoj ne postoje drugi znanstvenici vrijedni pažnje jer o njima ne pišu dnevne i tjedne novine niti ih ima na televizijama.Time ne želim umanjiti rad ove dvojice ali bi i o drugim znanstvenicima trebalo ponekad možda nešto napisati,ali novinari su tu tanki(uključujući i Ivkošića) i ako im osobe nisu nešto atraktivno servirale oni o tome nema šanse da bilo što napišu.draži su im Gotovci, Dvornici,Mamići. A sa druge strane-znanstvena istraživanja nisu udarnički poslovi.U stilu ,zapnimo i za 5 ili 10 godina otkrijmo lijek protiv raka ili perpetum mobile.Ako se to ne ostvari posao nije vrijedan truda. Pa ljudi ponekad je generacijama potrebno da bi se nešto unaprijedilo. A da su i najveći umovi ponekad prgavi,pa to je puno puta dokazano u povijesti.Pa Luj Paster je za Kocha govorio da je nesposobni šarlatan a Koch pak da Luj Paster ništa značajno uopće nije uspio otkriti.A danas znamo koliko su obojica zadužili čovječanstvo.

VL
SC
scary
13:18 14.05.2010.

Ivkošić bi duše dao samo da može malo pljuvati po znanosti. već je svašta o njoj nadrobio, iz čega se moglo vidjeti da nema pojma o čemu govori - ali i da ga vlastito nepoznavanje sadržaja o kojem piše u tom pisanju ni namjanje ne sprječava. jer on živi da znanost diskreditira, čime zapravo diskreditira samo sebe. loš si, Ivkošiću!

VL
JO
JosipaMalic22
13:59 14.05.2010.

Ovo s Radmanom i Đikićem je zastrašujuće jer ispada da da su njih dvojica u trenucima slave svu istu ovo negativnu energiju objesti i oholosti širili protiv svih onih koji su mislili drugačije.Nije niti čudo što im se nitko osim Primorca nije usudio suprostaviti. Imali su zaštitu u medijima, u moćnom Sanaderu i događa se slično kao što se dogodilo \"velikom vođi\", otići će bez traga, zauvijek i dati svim normalnim ljudima u znanosti da konačno prodišu. E, da netko je spomenio ranije, skoro su srušili i HAZU, ali druge hrvatske institucije koje su na vrijeme shvatile tko su. Neka ovaj primjer slavljenja \"idola\" bude škola kako javnosti tako i novinarima, za vremena koja dolaze........

VL
ČO
čombe
14:01 14.05.2010.

Gospodine Ivkošiću, nakon ovog Vašeg evidentno gnjusnog članka koji bi bio daleko primjereniji gospodinu gradonačelniku Bandiću po mentalnom sklopu osobno pokazujete i likom i djelom da ste eklatantan primjer tipičnog hrvatskog jala, a koji je tako, na žalost, karakterističan za ovo naše podneblje ... A što ste Vi to u svom jadnom životu uopće tako značajno postigli osim što se svakim danom pretvarate sve više u jedno najobičnije i krajnje isfrustrirano i iskompleksirano novinarsko piskaralo, a koje u inozemstvu ne bi moglo pisati ni za iole ozbiljnije novine koje drže do svoje reputacije ... Spomenutim akademicima niste ni po čemu niti do gležnja a niti ćete, hvala dragom Bogu, to ikada biti ...Obzirom da niste pretjerano stari stignete još poraditi na svojoj mentalnoj i duhovnoj profilaciji ...

VL
MO
modrulj
14:17 14.05.2010.

Ivkosic pise da Djkic i Radman nemaju svijetsku znanstvenu tezinu sa onoliko publiciranih radova haha. A HAZU ima veliku znanstvenu tezinu iako je Djikic citiraniji od svih njih zajedno LOL E bas san se slatko nasmija. Koji seljak ovaj Ivkosic.

VL
PR
promjena2
14:38 14.05.2010.

Zao mi sto je se HAZU pokazala kao zloglasna stenadija u drustvu akademski crvendacni i mitovacki pokreta za rusenje svakog dobra HRVATSKE u svim njenim prostorima slozenosti, HAZU koristi sva moguca sredstva da sto vise nanese HRVATSKOJ stete i ugleda u CIJELOM SVIJETU. +>>SRAMOTA JE TO. A nisu smjeli se staviti na raspolaganju ti vodeci akadenski strucnjaci u HRVATSKOJ vladi da provjere jednu ponudu koja je poslana ministru znanosti RADOVANU FUCHS koja jos lezi u njegovoj ladici, HAZU po svaku cijenu izbjegava da ne budne podvrgnuta za stvaranje TEAMA za teoretsku provjeru tog novog otkrica SLOBODNOG IZVORA SNAGE +>>>>koji moze da zamjeni NE-OBNOVLJIVE i OBNOVLJIVE IZVORE ENERGIJE.

VL
JA
jarac
15:06 14.05.2010.

Bravo Milane majstore, Vi koji ne poznate stvari teško možete korektno prosuđivati, sve što si napisao je točno, a da ne govorimo koliko se kroz institut opralo love,a i još danas se pere. Zahvaljujemo prvom peru u hrvata na pogotku usridu.

VL
GR
Gradinar
17:09 14.05.2010.

Bravo Milane!

VL
Avatar juma
juma
17:23 14.05.2010.

Pa, ne znam zasto bi gospoda nesto radila, ako od drzave sve dobiju na gotovo? U svijetu je, naravno drugacije i tu su morali dobro zagrijati stolicu ili bi im oni koji daju novac dobro potprasili tur. Nasi znanstvenici, kao i dosta drugih lijevih intelektualaca boluju od urodjene lijenosti i ako nisu primorani, tesko ce se oko neceg bas potruditi....

VL
OB
-obrisani-
17:37 14.05.2010.

Bravo Ivkošiću.Ti si jedan od rijetkih ,koji se nije libio,ovim opsjenarima,a naročito Radmanu ,reći ,popu pop ,a bobu bob.Radman je u Hrvatsku došao kao jedan od mnogih prodavača magle, što mu je zahvaljujući medijima i uspjelo ,gdje je prikazan kaoao najveći živući znanstveni genij.Deset godina je donatorima love trebalo da svate sa kakvim muljatorom imaju posla,te mu zavrnuše špinu.Istina Bog,čovjek i nije obećao ništa ,tek prvih sto godina kreativnog razmišljanja. O kakvom se čovjeku radi ,možda kažu riječi kolegice mu sa instituta MEDILs, gđe. dr. sc. FELDMAN,koja za RADMANA reče ,da institut vodi voluntaristički , te da je potpuno mahnit čovjek ,sa kojim nije moguća nikakva suradnja.Etoga.

VL
OB
-obrisani-
17:43 14.05.2010.

Tocno Milane; U Hrvatsku se vracaju znastvenici kojima je dogorjelo dno pod nogama. Prije nego Hrvatska moze sanjati o znastvenoim radu, treba imati privredu koja ce to omoguciti!. Rudjer Boskovic, taj bijeli slon Zagreba i Hrvatske izgradjen je da bi za Titu napravio A-bombu, no Tezak je bio bolji boljsevik nego fizicar! I otada je Rudjer bio fina hladovina, proizvodjac Doktora znanosti koji nisu nikome trebali, nego su i dalje ostajali na instututu. Predavali su in faksu, uglavnom PMF-u i tako ubirali dvije place. Sve ostalo bile su price o boljem sutra, o radnickom raju. Prvi privreda, pa onda znanost.

VL
MA
manjihrvat
17:44 14.05.2010.

14.05.2010. u 14:17h modrulj je napisao/la: Ivkosic pise da Djkic i Radman nemaju svijetsku znanstvenu tezinu sa onoliko publiciranih radova haha. A HAZU ima veliku znanstvenu tezinu iako je Djikic citiraniji od svih njih zajedno LOL E bas san se slatko nasmija. Koji seljak ovaj Ivkosic. ___________________________ Slazem se. Ima jedan problem u has hrvata, a taj je da si dozvoljavamo kritizirati neso sto ne poznajemo. Kada se govori o znanosti postoje dvije skupine: jedna je ona koja nesto zna i poznaje znanstvena zbivanja. Vecina je ova koja o znanosti nema pojma ali si dozvoljava kritizirati znansvtenike. A najveci je borj onih koji znanstvenike smatraju paraqzitima drustva kao sto je to opskurni ivkosic, primitivan i jadan u svojim izjavama. Porucio bih nekoliko stvari ovom bijedniku: 1. pravilo je ukoliko zelite o necemu pisati tada se morate o tome informirati i procitati literatutu. Na stranu o karakterima Radmana i Djikica, ali obojica su dosta doprinijeli znanosti. 2. o znanosti i istrazivanjima stvarate sliku necega nepotrebnoga usto svakako ne treba bacati novac. TIme se stavljate rame uz rame vladajucoj bolumenti koja cijeni iskljucivo i jedino podobljastvo i neznanje. Zanimljivo je kako vas vjerojatno ne smeta kako vlada svakih nekoliko mjeseci mijenja vozni park poput carapa. To smatrate opravdanim?

VL
OB
-obrisani-
18:49 14.05.2010.

Tko o čemu, Ivkošić o znanosti. :D Ivkošiću, to je razina puno veća od tvoje i jednostavno nisi stasao da meritorno o tome progovaraš......

VL
MA
malecnihrvat
14:17 15.05.2010.

Srecom postoji registar branitelja pa mozemo provjeriti da li je \"veliki hrvat\" ivkosic bio u ratu. Pa naravno, NIJE!

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.