Znanstvenik koji proučava virus koji je izazvao pandemiju Covida-19 tvrdi da naša stvarnost možda nije – stvarna. Dr. Melvin Vopson analizirao je SARS-CoV-2, virus koji je doveo do smrtonosne pandemije koja je započela 2019. godine, i koja je prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) odnijela više od 7 milijuna ljudskih života diljem svijeta. Nedavno je pak šokirao javnost tvrdnjom kako stvari oko nas nisu onakvima kakvima se zapravo čine, piše UNILAD.
Vopson tvrdi kako je tijekom svojih istraživanja naišao na tragove koji upućuju na to da je naša stvarnost simulacija. 'Hipoteza o simulaciji je filozofska teorija prema kojoj su cijeli svemir i naša objektivna stvarnost samo simulirani konstrukti. Unatoč nedostatku dokaza, ova ideja dobiva na značaju u znanstvenim krugovima, kao i u industriji zabave. Nedavna znanstvena otkrića na području fizike informacija, poput objave principa ekvivalencije mase, energije i informacije, čini se da podržavaju ovu mogućnost', glasi sažetak Vopsonovog istraživanja.
Ovaj znanstvenik tvrdi kako je posebno, otkriće drugog zakona dinamike informacija odnosno infodinamike 2022. godine omogućilo nove i zanimljive alate za istraživanje na sjecištu između fizike i informacija. Objasnio je kako je u sklopu svog istraživanja ponovno ispitao drugi zakon infodinamike te tvrdi kako se on može primijeniti na digitalne informacije, kao i na genetske informacije, atomsku fiziku, matematičke simetrije i kozmologiju. 'Imamo znanstvene dokaze koji, čini se, podupiru hipotezu o simuliranom svemiru', kaže Vopson. Iako je istraživanje zanimljivo, kako i sam kaže, nema dovoljno dokaza koji bi potvrdili njegovu teoriju, premda vjeruje da postoje naznake koje bi mogle sugerirati da je istinita.
Vopsonov rad uključivao je analizu sekvenci varijanti novog virusa SARS-CoV-2, koji se prvi put pojavio u prosincu 2019. godine i izazvao pandemiju Covida-19. Nakon što je proučio tisuće varijanti soja i kako se mijenjao tijekom vremena, otkrio je da je samo 1,08 posto njih povećalo svoje nukleotide, dok je 98,92 posto mutiralo putem 'brisanja' nukleotida.
U svom zaključku, Vopson je objasnio kako je otkrio da drugi zakon infodinamike 'u osnovi minimizira sadržaj informacija povezan s bilo kojim događajem ili procesom u svemiru'. 'Ovo ponašanje potpuno podsjeća na pravila koja se koriste u programskim jezicima i računalnom kodiranju', napisao je. 'Budući da se čini da se drugi zakon infodinamike manifestira univerzalno i da je, u stvari, kozmička nužnost, mogli bismo zaključiti da to ukazuje na činjenicu da cijeli svemir djeluje kao simulirani konstrukt. Super složen svemir poput našeg, ako bi bio simulacija, zahtijevao bi ugrađeni mehanizam za optimizaciju i kompresiju podataka kako bi se smanjili računalni kapacitet i zahtjevi za pohranom podataka.'
Zaključno je dodao: 'Ovo je upravo ono što promatramo putem empirijskih dokaza svuda oko nas, uključujući digitalne podatke, biološke sustave, atomske sustave, simetrije i cijeli svemir.'
GALERIJA: Ovo su najzdraviji i najdugovječniji psi na svijetu: Pripadnik jedne vrste doživio je 29 godina
Znanost će na kraju otkriti da Bog ipak postoji :). Doduše čudno je DNK nije nekima dovoljan dokaz, ali ok nekima treba još koje stoljeće istraživanja i još dokaza... Samo se postavlja pitanje mogu li i oni živjeti stoljećima i mogu li doživjeti ta otkrića?