Obrana tečaja ili inflacija? I jedno i drugo slomit će nam vrat
Pristaše i kritičari monetarne politike slažu se da je gore nego prije dvije godine. Ne poduzme li se nešto slijedi prisilno rušenje tečaja
Komentari 70
Kad god vidim da parlamentarni pobjednici izglasavaju veći godišnji proračun nego što je prethodni,znam da se permanentna želja za kontrolom i ponašanjem građana nastavlja.Kao nekakav životni GPS.Znači,ne žele se odreć državnih muzilova poduzeća,uprava,odbora,ministarstava,birokracije...Zato je i ovaj tečaj nerealan i kaoo kamen oko vrata,svima će nam doći glave.A oni su svoje osigurali i do petog koljena.
parametarni poejdnici su već krajem svibnja potrošili za svoje plaćene pljeskače i uhljebljenje guzonje 120 miijardi kuna,pa do kraj godine uz posuđenih 5 milijardi i turističku sezonu izdrže do izbora,aposlije slijedi inflacija..njih vlast više i ne zanima,oni su svoje uzele..odnosno uzeli su ono što pripada nam i našoj djeci
Kaznena odgovornost svim vladama koje su nas zaduživale i rasprodavale. Kad po pravdi završe gdje im je mjesto, novi se neće usuditi ponašati poput njih. A ponašaju se gore od najgorih razbojnika, bahato upropašćivaju ovu prekrasnu napaćenu zemlju.
ništa od toga rohatinski je spasio hrvatsku, ROHATINSKI JE CAR KOJI DRŽI TEČAJ TAMO GDJE JESTE,, rohatinski če i opet spaLiti hrvatsku, jer tako su pisali mediji sve donedavno,neki su kao i danas pisali da je to bedastoća , ja sam glasč sdp-eja, pametan sam oko glave naravno, za predsjednika je najvažnije da zna svirati klavir, da je kulturan, a to što je i... ma koga briga, za guvernera narodne banke najbitnije je da pogoduje onome koji ga je postavio, taj drži medije, roha pogoduje našim građanima koji svoju kunu sad pod rohom, još više cijene, ROHATINSKI JE NAPOZITIVNIJA OSOBA U HRVATSKOJ U POSLJEDNJIH STO GODINA,KAD BIH JA MOGAO KUPITI MERCEDESA DA NIJE ROHE, DA JE RECIMO EURO PETNAEST KUNA, NIKAD, HVALA ROHA NA MERCEDESU, ROHA POGODUJE HRVATSKIM GRAĐANIMA,JER I MI UVOZNICI SMO GRAĐANI, zašto saditi paradjz kad je jeftinije uvesti ga iz italije, zašto saditi jabuke kad su jeftijije iz nizozemske, hvala roha na profitu koji nikad nisam imao, al izgleda da se stvar mijenja, umjesto uvoza trebat će raditi, al raditi če za nas bivše uvoznike oni koji su proizvodili i propali, al nisu još svi stoga NEKA ROHE, SAM TE JE DRAGI BOG POSLAO
u hrvatskoj se ama bas nista ne desava... ova slika vec danima ovdje kao glavni gospodarski cin ovih dana...-1
Euro mora na 10 KN i gotovo.
lijepo je rekao JUDA svi koji su nešto radili i proizvodili su propali. SAd ce ti propali radit za uvoznike koji ce se preusmjerit na privredu ,proizvodnju neorobovlasničkog tipa. Zakoni toleriraju neisplatu plaće
kradezenjarsk vlast je NAJODGOVORNIJA za ovo stanje stvari jer se već 15 godina bave politkom kupovanja birača,izborni inženjerinizima i političkom trgovinom ne pitajući za cijenu, do razine gotovo veleizdaje najgoreg tipa
Kunica bude pala vrlo brzo, vjerojatno vec iduce godine. A onda budu dosli bogovi i carevi sa svicarcima i ojricima i pokupovali sve za kikiriki. Moci ce cak i ekspresno zaradit, preprodajom nakon ulasku u eu kad cijene malo skoce. No, vjerojatno ce mnogima biti draze da za njih jeftini robovi crnche i dalje.
@brainiac u HR nitko ne dolazi. prije nego sto se ide u jednu ne rentibilnu zemlju svatko razmislja tri puta... pogotovo kad je cijelo juzno podrucje europe krizno... sad je citam italija na redu... sto mislite kako ce to sadd da potrefi hrvatsku??? Italija kao najvazniji partner... Vremena lakog novca su prosla.. a na dugotrajna rjesenja je HR nespremna... Sporedimo np. engleze i njemce... engleska jos u krizi, te spara necujno kao nitko drugi na zemaljskoj kugli. njemacka koja ima naspram engleske jos industriju ulaze jos vise a smanjili su dohodak. Francuzi su negdje sredina... Rade i jedno i drugo... Hrvatska nit ima industriju niti financijski sektor usluge, za taj problem nema jos rjesenja... osim na klupu s albanijom, moldavijom, grckom...
Spekulatni idu i tamo gdje je kriza. Njima je to prilika za brzu zaradu.
DOSTA KUKANJA I PLASENJA NARODA - POČNIMO VIŠE I PAMETNIJE RADITI Dio gore iznesenih ideja stvarno spada u 50,60 godine prošloga soljeća pa nitada nisu proizvele ništa dobra. Vlada se previše bavila pristupom EU, a nedovoljno ekonomijom. popuštala je svakomee (sindikati, interesne skupine, male stranke, penzioneri) pa nas je trošeći ono što nema zadužila. Možda je to i bilo dobro u krizi no sada je stvarno vrijeme da se država prestane zaduživati, da napravimo plan smanjenja državnog duga, za što Hrvatska ima mogućnosti i da smanjimo nagrade za nerad a olaksamo zaposljavanje i otpustanje kako bi poduzeća živnula. Zadnjih godina je kao ustupak sindikatima doneseno više loših zakona koji smao potiču administraciju akoče zapsljavanje i poduzetništvo. Hrvatska nije Grčka i netreba ni biti. Imamo svoju pamet, znali smo proći i kroz teže krize. Čuvajmo Kunu i stabilnost a radimo više! Netrebaju nama niže plaće već više rada da opravdamo ove plače!
branit će se tečaj pod svaku cijenu i ovaj status Q će se održavati još godinama. situacija je vrlo jasna malo tko može profitirati jedini dobitnik je država. hoću reći tko ima devize gubi jer tečajna politika mu ne ide na ruku. oni što uzimaju kredite skupo će to platiti u konačnici. najbolje će proći oni koji žive realno pokriju se koliko imaju,sa skromnim investiranjem iz vlastitih prihoda,koji gledaju dugoročno te misle ekonomski.
mi ne možemo raditi više i pametnije. dobro je poznato koliko se može zaraditi te od toga živjeti. nažalost mi smo na jednom stupnju razvoja u kojem se teško može prijeći u viši stupanj a kamoli da to budu dvije stepenice. ovako stvari stoje, mi smo ovdje na 10000$ onaj tko radi na milimetre ima godišnje 10000$ plaću, onaj tko radi na mikrone ima oko 20000$ plaću a onaj tko radi sa nanojedinicama ima oko 30000$ godišnju plaću pa vi sad vidite gdje se mi tu nalazimo i kako možemo u neki viši razred.
vidiš Juda kad bi euro bio 15kn ti bi opet kupio Mercedesa jer si takav čovjek voliš voziti Mercedesa. naravno nisi ti sad jedini takav ima još mnogo ljudi koji će posljednu kunu dati za auto. s druge strane može € biti 3kn ali kakva korist od toga kad je gorivo deset kuna. možete imati smješno male rate kredita dok bi istovremeno život ostao skup ili postao još skuplji kroz cijenu vode,struje,plina,energenata,telefona,automobila.
Monetarna politika nam je stabilna i to nekima ne odgovara, nema muljanja i malverizacije ako je sve stabilno. Treba se pozabaviti onime što imamo a dali smo na upravljanje politički podobnima a ne sposobnim ljudima. To nam je problem koji se vuče još od osnutka Hrvatske i još nema političke volje da se to prekine. Kada bi sposobni bili menađeri i vodili posao kako treba bilo bi puno manje gubitaša u državnom vlasništvu. Kada bi se ukinule povlaštene mirovine i stavile se na iznos prosječne plače, što je u biti realno, kada bi se ukinule silne općine i silna prateća birokracija, kada bi se braniteljima omogućilo da rade a ne da sjede doma i čekaju \"penziju\" kao i policajci sa svojih 40-tak godina starosti (!?). Kada bi .... ima tu još puno toga što i \"obični\" čovjek vidi a dalo bi se promijeniti i ostvariti neki boljitak. Sada su u fokusu pronevjere i skandali koji su isplivali samo zahvaljujući EU ali o budućnosti još nitko ne razmišlja od političara.-((
HDZ zna ;((((
Nasu monetarnu politiku vec odavno ne vodi Vlada nego banke kod kojih su i drzava i gradjani zaduzeni. A te su u stranim rukama. Obrana tecaja je jedino sto je jos u rukama Hrvatske i ona se i dalje mora provoditi. A zasto nas sile na devalvaciju? Zato da omoguce jos jeftiniju kupnju onoga sto je vrijednoga ostalo u RH (sume, vode, poljoprivredno zemljiste,...), jer ako kuna padne onda ce u eurima za strance biti sve jeftinije a na kreditima sa deviznom klauzulom ce zaraditi jos vise. I zato su nase devizne rezerve trn u oku mnogima pa i MMF-u jer tako dugo dok imamo tolike devizne rezerve, ne mogu nas ucjenjivati. Tek kada ih necemo imati, ranjivi smo. Prema tome politika Rohatinskog je i vise no pametna
10.07.2011. u 10:31h topgen je napisao/la: Euro mora na 10 KN i gotovo. --------------------------------------------------- Daj molim te OBJASNI zašto, i šta nam to donosi?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
visina štete proveden kradezejskom privatizacijom po suludim zakonim nas obične i stvaratelje društveno vlasništva prema stranim tiskovinam akošta cca 500 milijardi dolara to vam sijeda nece reci na nekom polukomunističkom skupu po uzoru na skupove budža guzonja s kraja osamdesetihih svi bi se naplaćivali,a nema od kuda,pa slijedi HARAČENJE I OTIMAČINA po zakonu kadija tuži kadija sudi svi koji ste pobjegli iz ovog bandoljera svaka vam čast