Obrana tečaja ili inflacija? I jedno i drugo slomit će nam vrat
Pristaše i kritičari monetarne politike slažu se da je gore nego prije dvije godine. Ne poduzme li se nešto slijedi prisilno rušenje tečaja
Komentari 70
krediti bi ostali a štednja bi pobjegla :)
Lovrinović: Treba ići sa onom politikom koju mi Hrvati najbolje razumemo,a to je opsenarstvo,lazi,kradja,prevare i takve stvari, jer za stvari struke mi nismo merodavni davati iskaze.
Ciljana inflacija,ha! To je samo još jedan način na koji država pljačka svoje građane,samo što je to tada manje primjetno. Onda se čude kad zastupnica Holy kaže da svoje ušteđene kune pretvara u eure.I još je po novinama prozivaju zbog te izjave. J**** kune!
Kako sam vec rekao, inflacija se ne deklarira, ona se konstatira, vise nismo daleko.
u naslovu piše: \"RASPRAVA O MONETARNOJ POLITICI, EKONOMISTI ZABRINUTI Obrana tečaja ili inflacija? I jedno i drugo slomit će nam vrat\" ---------------------------------------- pa kad je tako, onda preporučujem kolektivno sam+********! ljepo se svi bacit u moravu i cak/cak riješen problem!blem! jer kad baš ništa ne valja, a čemu onda živjet! imaš hrvatsku, a ne znaš u njoj uživat!!! badava ravnica, more, šume, rijeke, jezera, čak i nafta....ovaj narod vječno kuka! da mu daš suhog zlata i mane s neba, opet bi bile naricaljke, da traži platine!
Kada je marka prebacena u euro to je bila cista inflacija. Proglasite bankrot, pokupite svoje prnje i odite na kajmane ...
ha,ha ,gorije nego prije 2 godine ....a nisam li vam i tada rekao da izbusite nekoliko rupa na vasem opasacu tako da ga jos mozete pritegnuti..... Za oko godinu dana bit cete grcki slucaj
da da da sve filozofiranja i teorije, koje nemaju veze s praksom. Nitko od njih ne prica KAKO otvoriti radna mjesta, KAKO tehnologiju staviti kao hrvatsku izvoznu granu, kako smanjiti poreze, kako sprijeciti svo silovanje koje svaka osoba ilil pravni subjekt mora dobiti od drzavne adminstracije. U hrvatskoj treba 4 godine da bi se dobili papiri da se izgrdai proizvodini pogon u sest mjeseci. U 21 stoljecu nama je papirologija ogranicavajuci faktor!!! Ukinuti poreze, ukinuti bezvezne zakone koji nemaju veze s stvarnosti, ukinuti javne biljeznike, ako druge razvijene zemlje nemaju te gluposti, zasto bi ih imala hrvatska?????
Sve strucnjak do strucnjaka, zato nam i je ovako dobro. Zivot nam prodje u njihovom eksperimentiranju. Gori od baba.
Svjetski mocnici su trentuno bacili oko na druge zemlje s ciljem da ih prisile na uzimanje skupih kredita i tako jos vise opljackaju. Hrvatska im jos nije interesantna, ali ce kad tad doci na red. Steta sto Dalicka tada vise nece biti ministar, pa da vidi kako Hrvati za njih ipak jesu jeftina radna snaga.
Dirati u parametre ili napraviti iskorak u nepoznato. Zapravo sve to nepoznato ne odgovara sadašnjim privrednicima jer su oni stabilni izvoznici ali na svemu gubi država. Država ili bolje rećeno Vlada mora odlučiti i stati iza rizika i provesti reforme. Vlada mora reći sad je dosta radite na svoj rizik i ulažete svoj novac a sama država mora se odrći viška zaposlenih i svojih poduzeča s kojima nezna gospodariti.
Inflacija bi značila stvaranje beskučnika i krizu goru nego u Grčkoj. Nama je potrebno uvesti prilagodno razdoblje iz planske privrede u slobodno tržišno poslovanje. Do sada su sve državne na principu državnog ili onog ničijeg vlasništva pokazale slabost poslovanja pa od tih poduzeča nije nitko napravio pomak u poslovanju na bolje. Čemu glumiti zaštitnika radništva kad na kraju ti radnici ostaju bez posla i poduzeča ostaju u dubiozama .
kako to i jedno i drugo... zar nije to jedno te isto??? kad dode inflacije osjetis na gubljenju vrijednosti novca. vec sutra je samo pola kugle sladoleda, gdje se danas gozbimo s cijelom kuglom. A ljudi uzimaju jos kredit naa materijalna dobra u stranoj valuti. i to u jednoj marodnoj drzavi...
. Kaj je ovaj seljak pametan a zna da: 400 nepotrebnih opcinskih uprava ce unistiti i birokratski blokirati svaku evropsku drzavu.
\"Evo, samo u ova dva desetljeća u Hrvatskoj je steklo diplomu više od dvadeset tisuća ekonomista. Da oni tamo uče pravu znanost i da primaju ikakvo pravo znanje, onda bi ta vojska ekonomista, makar po zakonu velikih brojeva, to svoje znanje dokazali kroz ekonomski boljitak i prosperitet. Budući da je svakom jasno da toga ne da nema, nego se konstantno ide samo prema sve gorem i gorem stanju, onda je to dokaz da znanje koje se naučava ne vrijedi ništa. To bi bilo kao da inžinjeri brodogradnje projektiraju brodove koji kad ih se porine u more potonu, ali oni i dalje rade po istom obrascu i prezentiraju se kao poznavatelji brodogradnje.\" -Marko Francišković, bolje čovjek kaže od ovih profesora
Mislim da slabljenje kune bi izazvalo kaos,pa svi krediti su u eurima, kako će ljudi vračat svoje kredite? Zašto žrtvovat stado radi jedne ovce? Mislim da im je bolje da se fokusiraju na rastu gospodarstva i otvaranju novih radnih mjesta,, a ne filozofirat kamo s kunom. Jučer,jedan od 100 najutjecajnijih ljudi kaže da će nas euro pokopat,danas druga grupacija vidi spas u euru!?! Mene samo zanima koja banka će imat najviše koristi.
dok god se ciosaurima dozvoljava da vladaju svijetom putem lažnog nioca stvorenog iz ničega dotle će im svi ostali biti robovi, čast izuzetcima
Ono što svi trebaju znati da se u našoj situaciji ne može ni pomišljati raditi bilo što bez konsolidacije fiskalnih i monetarnih instanci i to jako usko. I tek onda se možemo spasiti, ne bog zna kako ali ipak \"izvući\". Sve drugo, klaparanja i teoretiziranja. Ali naravno, vlada treba znati nešto a ne samo fraze \"napaćeni\" i ostalo. Sugrađani, budite pametni na izborima.
Šonje: \"Danas je sitauacija lošija nego prije godinu i pol\" a za godinu i pol će biti još lošija. Ali nećemo odustati od precijenjene kune. Jer ona je pazi sad - hrvatska valuta. Neš ti.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ufff što je naporan ovaj Lovrinović i ekipa. Pa ljeto je. Vrijeme je da se i ova \"trudbenička\" vlada malo odmori!