Zapeli na granici: Carina zabranila ulaz humanitarcima iz Ljubuškog, stigao odgovor
Prijatelji iz Ljubuškog krenuli su prema Petrinji kako bi pomogli obiteljima koje su ostale bez svojih domova u razornom potresu, no hrvatski carinici nisu ih pustili da prijeđu granicu
Komentari 271
Profesionalno novinarstvo je priča i zatražen komentar od carinske uprave! Nema ga i to je dno medijskog izvještavanja.
svake godine u Hrvatsku uđe tisuće kamp-kućica... Svaki dan kroz Hrvatsku u tranzitu prođu stotine šlepera... i baš ove carina ne pusti? Koga vi farbate? Večernji pa jel prepisivanje statusa na fejsbuku novinarstvo?
Nije Banija nego Banovina
Novinarčići iz jutarnjeg napisali hrvatsko bosanska granica...i onda ne daju objaviti komentar da ta tri granična prijelaza nisu u Bosni nego u Hercegovini..... i da granični prijelazi nisu ni bosanski ni hercegovački nego Bosansko Hercegovački... i da bi oni u tekstovima trebali pisati ispravno ime države...
Da su u kucici prevozili migrante prošli bi bez problema.
pa nisi ti austrijanac, da možeš ući tek tao sa kučicom, austrijancimogu, čak ih stave na you tube
To je ta naša prereguliranost koja odmaže na svakom koraku. Zakona i regula više nego u Njemačkoj, a reda i pravde ni u tragovima.
Sada znate zašto nije proglašena katastrofa jer onda nema PDV-a na pomoć.
Nekad su stopirali nabavu oružja ,danas smještaj i pomoć ljudima u potrebi.Druga lica,scena ista.
Pomoć koja se vozi izvan EU mora imati instituciju ( crveni križ , karitas , ili neko drugo . ) koja će dati popratne papire . U hrvatskoj mora isto tako netko primiti robu kako bi se pravdala zabilježba naa carini.Tako je bilo prije 30 godina , tako je i danas.
Da su išli na glasovanje za HDZ odma bi ih pustili.
Uvik san govorija ,mi smo sami sebi najveci neprijatelji.Zato nam i ide tako dobro na svim poljima .
Da su drogu švercali možda bi lakše prošli?
Ti ljudi su iz druge države . Niti su iz Hrvatske niti iz EU .
Ako je to sve točno kako je napisano, onda tu ne vidim ništa spornog. Ne možeš uvoziti robu veće vrijednosti iz NON-EU u EU bez rješavanja carinskih procedura, pa makar to bila i Hercegovina ( de jure: BiH ). I nije bitno tko i sa kakvim državljanstvom uvozi, nego odakle uvozi. Isto tako, u HR iz Njemačke možeš dovesti XY šlepera bilo kakve robe bez ikakvih problema, carina te ništa ne pita jer pripadamo zajedničkom tržištu. To bi, sad već nakon više od 7 godina EU, svakom trebalo biti jasno, ne?!
Čak i u vremenima katastrofe, zakon je zakon. Ukradeš nešto nekome i drugome daš kao donaciju. To je PLJAČKA. Zato treba račun. Ako pustiš njih, nema nikakvih razloga da ne pustiš sve ilegalne migrante koji su u Bosni. Ljudi moraju mijenjati taj stari jugoslovenski mentalitet.
Šaljite novac , odjeće koliko vidimo ima već sada previše , najpametnije bi bilo slati preko hadezeovog računa ili preko crkvenog.Garantiram da će novac doći na konto
Vucicevih milion € ne provjeravaju porijeklo novca,s obzirom da je tezio ka velikoj srbiji??
m....... trenira strogoću..
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Za sve ove neznalice koji svojim neznanjem blistaju do ludila - iz jedne zemlje koja nije članica Europske unije (a Bosna i Herzegovina nije) strogo je zabranjeno uvoziti krumpir bez potvrde o ispravnosti i uz dozvolu za uvoz! Kako se god netko pokušao za žrtve treba znati i vidjeti da ljudi na carini ništa drugo ne rade nego svoj posao - a propisi su jasni ako se ovako neorganizirano pokuša dovoziti pomoć - ako se je uopće o tome radilo.