Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 70
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
'TRAŽE RAČUNE ZA ROBU'
Povratak na članak

Zapeli na granici: Carina zabranila ulaz humanitarcima iz Ljubuškog, stigao odgovor

Prijatelji iz Ljubuškog krenuli su prema Petrinji kako bi pomogli obiteljima koje su ostale bez svojih domova u razornom potresu, no hrvatski carinici nisu ih pustili da prijeđu granicu

Komentari 271

Avatar odvratni_ZG_kurir
odvratni_ZG_kurir
11:52 03.01.2021.

Za sve ove neznalice koji svojim neznanjem blistaju do ludila - iz jedne zemlje koja nije članica Europske unije (a Bosna i Herzegovina nije) strogo je zabranjeno uvoziti krumpir bez potvrde o ispravnosti i uz dozvolu za uvoz! Kako se god netko pokušao za žrtve treba znati i vidjeti da ljudi na carini ništa drugo ne rade nego svoj posao - a propisi su jasni ako se ovako neorganizirano pokuša dovoziti pomoć - ako se je uopće o tome radilo.

VL
Avatar Vlaho
Vlaho
11:33 03.01.2021.

Profesionalno novinarstvo je priča i zatražen komentar od carinske uprave! Nema ga i to je dno medijskog izvještavanja.

VL
Avatar mrkyyy
mrkyyy
11:26 03.01.2021.

svake godine u Hrvatsku uđe tisuće kamp-kućica... Svaki dan kroz Hrvatsku u tranzitu prođu stotine šlepera... i baš ove carina ne pusti? Koga vi farbate? Večernji pa jel prepisivanje statusa na fejsbuku novinarstvo?

VL
KU
Kultura
11:42 03.01.2021.

Nije Banija nego Banovina

VL
PR
primera
14:32 03.01.2021.

Novinarčići iz jutarnjeg napisali hrvatsko bosanska granica...i onda ne daju objaviti komentar da ta tri granična prijelaza nisu u Bosni nego u Hercegovini..... i da granični prijelazi nisu ni bosanski ni hercegovački nego Bosansko Hercegovački... i da bi oni u tekstovima trebali pisati ispravno ime države...

VL
Avatar southman
southman
11:33 03.01.2021.

Da su u kucici prevozili migrante prošli bi bez problema.

VL
Avatar miki67
miki67
13:26 03.01.2021.

pa nisi ti austrijanac, da možeš ući tek tao sa kučicom, austrijancimogu, čak ih stave na you tube

VL
Avatar KORONAŠ
KORONAŠ
11:48 03.01.2021.

To je ta naša prereguliranost koja odmaže na svakom koraku. Zakona i regula više nego u Njemačkoj, a reda i pravde ni u tragovima.

VL
GE
geler203
13:02 03.01.2021.

Sada znate zašto nije proglašena katastrofa jer onda nema PDV-a na pomoć.

VL
AL
Alabama
14:31 03.01.2021.

Nekad su stopirali nabavu oružja ,danas smještaj i pomoć ljudima u potrebi.Druga lica,scena ista.

VL
Avatar VLbriše
VLbriše
15:16 03.01.2021.

Pomoć koja se vozi izvan EU mora imati instituciju ( crveni križ , karitas , ili neko drugo . ) koja će dati popratne papire . U hrvatskoj mora isto tako netko primiti robu kako bi se pravdala zabilježba naa carini.Tako je bilo prije 30 godina , tako je i danas.

VL
Avatar Veljko_Veseljko
Veljko_Veseljko
12:20 03.01.2021.

Da su išli na glasovanje za HDZ odma bi ih pustili.

VL
LA
lamborgini
11:41 03.01.2021.

Uvik san govorija ,mi smo sami sebi najveci neprijatelji.Zato nam i ide tako dobro na svim poljima .

VL
HE
Herceg
12:01 03.01.2021.

Da su drogu švercali možda bi lakše prošli?

VL
FE
fedmog
14:54 03.01.2021.

Ti ljudi su iz druge države . Niti su iz Hrvatske niti iz EU .

VL
DU
Deleted user
15:26 03.01.2021.

Ako je to sve točno kako je napisano, onda tu ne vidim ništa spornog. Ne možeš uvoziti robu veće vrijednosti iz NON-EU u EU bez rješavanja carinskih procedura, pa makar to bila i Hercegovina ( de jure: BiH ). I nije bitno tko i sa kakvim državljanstvom uvozi, nego odakle uvozi. Isto tako, u HR iz Njemačke možeš dovesti XY šlepera bilo kakve robe bez ikakvih problema, carina te ništa ne pita jer pripadamo zajedničkom tržištu. To bi, sad već nakon više od 7 godina EU, svakom trebalo biti jasno, ne?!

VL
Avatar PatriaCro
PatriaCro
11:47 03.01.2021.

Čak i u vremenima katastrofe, zakon je zakon. Ukradeš nešto nekome i drugome daš kao donaciju. To je PLJAČKA. Zato treba račun. Ako pustiš njih, nema nikakvih razloga da ne pustiš sve ilegalne migrante koji su u Bosni. Ljudi moraju mijenjati taj stari jugoslovenski mentalitet.

VL
Avatar VLbriše
VLbriše
15:11 03.01.2021.

Šaljite novac , odjeće koliko vidimo ima već sada previše , najpametnije bi bilo slati preko hadezeovog računa ili preko crkvenog.Garantiram da će novac doći na konto

VL
JO
jovanovic
14:34 03.01.2021.

Vucicevih milion € ne provjeravaju porijeklo novca,s obzirom da je tezio ka velikoj srbiji??

VL
DU
Deleted user
11:38 03.01.2021.

m....... trenira strogoću..

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.