Za 600.000 praznih kuća i stanova od 0,6 do 5 eura poreza po kvadratu
Porez na kuće za odmor treba prikladnije ime i postupnu transformaciju prema vrijednosnom porezu, kaže ministar Marko Primorac
Komentari 76
Od svih ovih tzv. "600 000" praznih nekretnina, koliko se odnosi na naše građane koji crnče po raznim Irskim, Njemačkim, Američkim itd zemljama? Zar ćemo sad te ljude razvlastiti od jedinog krova nad glavom? Koliko ima neuseljivih nekretnina (ruševina) koje od sve infrastrukture imaju samo beskorisno brojilo na ruševnom zidu? Koliko ima bivših obrta? Mislim da je ova brojka napuhana isto kao i cijene stambenih kvadrata. Do besvijesti!
Neki će si i to moći priuštiti i opet imamo manjak stambenog prostora, prenapuhane cijene kvadrata, nemogućnost da si prosječna obitelj priušti krov nad glavom. Ovo je ništa više nego punjenje proračuna...
Za 600.000 praznih kuća i stanova od 0,6 do 5 eura poreza po kvadratu što če smanjiti balkanski domoljubni dišpet jer če neki tek uz plačanja poreza na imovinu osjetiti da imaju Hrvatsku.
kako vidim po komentarima.. samo najveće rvatine su protiv poreza na nekretnine... zašto pobogu?!
fascinira kako u zemlji u kojoj svi govore da su siromašni, ima takav problem oko uvođenja poreza na nekretnine! ono, ako si sirotinja, onda nemaš ništa, socijala. a ako imaš, onda nisi siromašan, i prestani se tako deklarirati. porez na nekretnine je najstariji porez. do 90-e smo plaćali 15-ak raznih poreza, za kuću, dvorište, vinograd, voćnjak, livadu, oranicu, put na toj oranici, šumu... došao tuđman i to ukinuo, narod mu zahvaljuje mržnjom... sad smo ušli u eu, preuzeli i neke obveze, među njima i taj porez koji će doći. ukida se socijalistički izum komunalna naknada, plaćaš po kvadratu neovisno jel to šupa ili vila od par milijuna eura. u razvijenim zemljama u koje bježimo ti porezi postoje. pa sad, u čemu je problem? zašto iznajmljivanje apartmana ne oporezujemo kao i svaku drugu djelatnost? plaćanje isključivo preko računa, svaku prevaru kazniti drastično. odnekud moramo financirati tolko besplatnih stvari.
ako si uvijek spreman onda si spreman i za porez
Pametnije je donit zakon di svaka osoba može "na sebe" imati max 2 građevine, a ostale nacionalizirati!! Strancu i domaćem za sticanje prava na nekretnine, odredit 10 godina života i plaćanja poreza u RH!!! Tako bi prestala devastacija prostora, i udar na infrastrukturu!!
Pirez na nekretnine treba ići paralelno sa smanjenhem poreza na rad.
Sve zemlje imaju porez na nekretnine, dakle i mi to trebamo uvesti. Takav porez je značajna stavka prihoda države i/ili lokalne zajednice.
Porez na nekretnine treba se plaćati minimalno 1% od vrijednosti nekretnine za prvu pa sve do 5% za muljunske vrijednosti i xte nekretmine. Nije isto da li si vlasnik jedne koja vrijedi 250.000 ili nekoliko njih koje vrijede 20.000.000, onaj koji ima više treba plaćati više i ne po m2 nego po vrijednosti, minimalno 1% pa sve do 5%.
Još poduplati
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
šta mislite poduzeti u vezi cijene polovnih auta koji su extremno skupi u odnosu na ostatak Eu ...