Za 600.000 praznih kuća i stanova od 0,6 do 5 eura poreza po kvadratu
Porez na kuće za odmor treba prikladnije ime i postupnu transformaciju prema vrijednosnom porezu, kaže ministar Marko Primorac
Komentari 76
Na prvu nekretninu BEZ poreza (i tako se plaća komunalna naknada), a na sve druge porez. Ili su u funkciji pa "zarađuju" ili ih stavite u funkciju.
Treba vratiti zakon o porjeklu imovine! Tko ne moze dokazati odakle mu novci za nekretninu - oduzimanje! Nikakvi porezi.
Zanimljivo kako ljudi razmisljaju,dok ih netko guli na sve strane oni zele jos😄 cestitam
Mi već imamo porez na nekretnine i zove se komunalna naknada i plaća se po m2. Uz to, svatko tko iznajmljuje nekretninu ili dio nje također već plaća porez(e) na to. Ovo bi bio porez na porez i nevjerojatno je da ima morona koji zagovaraju dodatno oporezivanje nečega što je već oporezovano?!?
Neka mi netko objasni zašto su lokalne zajednice oslobođene od plaćanja ovog nenarodnog i veleizdajničkog (riječi ministra Gorana Marića u oporbi) poreza? Kao i crkva koja je najveći pojedinačni vlasnik nekretnina u državi? Ako se plaća, neka plaćaju svi ili nitko!
Porez na nekretnine da, ali nikako na prvu. Na drugu do 3%, a treću već 10%, na petu i dalje 15%. ali prije toga smanjiti PDV na barem 22%. Porez imaju sve zemlje u EU, ali nemamo svi isti prosjek plaća. Lako je Dancu platit 12%, kada mu je plaća 3000€. I nije isto da li netko iznajmljuje nekretninu ili ne.
Pa nek prva država plati svoje zaposlenike kako treba i u skladu s inflacijom i troškovima života pa nek onda uvodi nove poreze a dok postoji najniža stopa poreza od 20% protiv ovog vrijednosnog poreza na nekretnine treba ustati i kukom i motikom jer dok izgradiše kuću naplaćaš se PDV-a na materijal pa kojekakvih komunalnih doprinosa i sličnih zrakarina stoga je ovo gubljenje kože vlasnicima nekretnina i ništa drugo.I one argumentacije da eto ima svugdje u Europi porez su bedastoća što bi mi morali uvoditi sve što ta Europa ima uostalom zbog ovakvih stvari u Europi je hrpa beskućnika a rentijerstvo je u rukama nekolicine stoga ovoj ideji treba pokazati srednji prst a sve one koji ju zagovaraju nabiti nogom u dupe s vlasti.
Porez na nekretnine ? Mašala ...
Čemu huškanje bijesnog naroda po ovoj vrućini? Na tobož 600 000 praznih kuća? I sumnjivi podatak od HEP-a? Koliko je samo obrta zatvoreno u zadnje vrijeme, a vlasnici nisu odjavili brojilo? I koliko je ruševina i neuseljivih stanova u toj brojci? Tajkunski dvorci i vile sigurno nisu. Ovo je hint da se sirotinja međusobno glođe oko bačene kosti.
Plaćanjem PDV-a od 25% smo izvršili svoje obveze prema državi. Porez na nekretnine je zadnji čavao u lijes hrvatskom narodu. Prvo porez na prazne nekretnine a onda će i ubrzo porez na pune nekretnine uvesti!! U Njemačkoj je PDV 19%,, do prije koju godinu je bio 17%. Smanite PDV na 15% ! Iseljavanje Hrvata zadnjih 10 godina enormno, sada useljevanje ovih s istoka, razmjena stanovništva i sada još porez na nekretnine. Zašto niste uveli minimalni neto plaću 900 EUR kako u Sloveniji da smanjite sivu ekonomiju ???? Ovo je samo još jedan dodatni porez, HARAČ!!! S ovima nas čeka sudbina zapada, Njemačke odnosno IZUMIRANJE naroda! Da li će neki stan biti prazan ili ne je odluka svakog vlasnika!! Kao što dozvoljavate GAYevima da se mogu "ženiti" i vlasnici moraju moći odlučiti da li žele imati puni stan ili ne!!!
Ovo zvuči kao ono nekad “ imaš kući vrati stan” 😜
Pa vi i dalje buljite u mobitele, navijajte i hrlite na razne dočeke, dok vam gospodari lutaka otimaju jedini krov nad glavom. Samo naprijed.
Kao što se za vrijeme Tita izvršavala NACIONALIZACIJA imovine gdje su jedni prisvojili tuđu imovinu, sada bi isto jedni prisvojili kroz POREZ NA NEKRETNINE tuđu imovinu. Porez na nekretnine je samo jedan drugi oblik NACIONALIZACIJE!!. Kaj se opet vraćamo u KOMUNIZAM???
Osmislte program" iz grada na selo". U Zagrebu u na cestama guzve nenomalne i kada nije špica, cestovna infrestruktura nije pratila izgrađivanje stambenih zgrada.
Porez je i prije bio na kucu za odmor, samo odjednom je 3,5 puta skuplji. Ako je dano da može do 5 eur po m2, naravno ajmo svi uzeti tih 5 eur. Poanta- Slovenci sve naše kupite, jer ne daj Bože da nešto posjeduješ a da ti se ne otežava s raznim nametima. Također, komunalna naknada je tu, još da vidim svrhu nje bilo bi lijepo.
Uostalom pogledajte slike američkih gradova. npr. LA. Beskućnika ko u priči, šator do šatora, ljudi su sretni ako imaju auto za prespavat. Nisu svi ti ljudi propalice, narkomani i alkosi, mnogi su oni imali i svoje kuće, stanove, obitelji - a sad su beskućnici. Kako je došlo do toga? Evo kako, mic po mic....prvo će stradati ovi sa kreditima, nažalost.
Referendum.!!,Nepriznati rezultat >Ustanak!!!! Hitno tribamo javni registar imovine i svih tokova novca, svih koji rade za državni novac!!!
Porez je danak od zarade. Ako nema zarade nema niti poreza. Ionako su vlasnici vec platili harac kroz pdv na uredjenje i uplatili 4% kod kupnje. ocito gjuri glogoskom fali love na penziji.
Ovo je puno ozbiljniji napad od srpskog 91'!!! Srbi bi uzeli samo vlast, vladali bi s manje lopovluka od hdza!!! Ostaje šta?? Plaćati vječne rate za nešto tvoje, ili poklonit zloč.načkoj??? Ili braniti svoje??
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
nekretnina u kojoj se stanuje NE smije bit oporezovana! oporezovati treba samo drugu treću i ostale nekretnine jer je to rentijerstvo!