Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 132
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Vučić diže vojni proračun u 2021. za dramatičnih 44 posto! Što to Srbija smjera?

Srbija će u ovoj godini oko 700 milijuna eura usmjeriti na modernizaciju i nabavu jakih i novih oružanih sustava poput ruskog Pancira-S

Komentari 184

TT
tik tak
20:55 25.04.2021.

Problem je u tome ako Hrvatska kupi f16 srbija će da kupi rafale....Dakle Hrvatska bi trebala kupiti eskadrilu rafala i eskadrilu f 16....

VL
PP
pp
16:48 25.04.2021.

Hrvatska mora imati veći proračun za obranu od Srbije jer mi nećemo napasti Srbiju dok obratno nisam siguran. Ako hoćeš mir, pripremaj se za rat.

VL
Avatar GeniKameni
GeniKameni
16:47 25.04.2021.

>>Potrebna je brza sjednica Vijeća za nacionalnu sigurnost i Vijeća za obranu, s dvije točke dnevnog reda – analizom toga na koje vojne sustave će Srbija trošiti novac i drugo, kako novoj situaciji prilagoditi dugoročni plan razvoja (DPR) HV-a za idućih 10 godina, dokument koji se upravo finalizira.<< Sa ovakvim Plenkovicevim koalicijskim partnerima na vlasti, ne trebate ni trenutka sumnjati u to da ce izvjestaj sa te sjednice, mnogo brze i detaljnije dobiti Vucic nego sam Plenkovic! Sve hrvatske politicke "tajne" su otvorena knjiga za srbijanske obavjestajne sluzbe i naravno, i njihove politicare.

VL
AN
Anemija
20:00 25.04.2021.

Dok se Srbija dramatično naoružava Plenky razmišlja hoće li kupiti nove avione ili neće. Koji lik.

VL
TT
tik tak
20:49 25.04.2021.

Vučić prije zna što će Hrvatska kupiti od naoružanja od Plenkovića...

VL
MP
miroslav.petkovic.7564
16:22 25.04.2021.

Ja sam vec davno pisao o tome medutim donaci Amerikanci nisu vjerovali. Zatupljeni i zaglupljeni zato sto smo im usadili u glavu kako ce nas spasavat Amerika i natovci..Ja u to nisam vjerova nikad..Stvoren je visepolarni svjet i to je to..A ova glupa recenica o Putinu on brani svoje granice i neda da mu prilaze. I ja nebi volio imat loseg susjeda u dvoristu...Drugo mi imamo umjetne prihatelje davno sam pisao nije prirodno...Polutika se vodi sa svakim dobro pogotovo sa slavenskom Rusijom,a mi se kao naroguljili da se dopadnemo amerin e jadovi i sad kuknjava...Disu nam avioni ameri nas zablokirase da da...A Rusi nas snabdjevali u ratu sa avionin helikopterim S300 dalje sad da da...Tako je to jadovi da smo trazili od rus avione do sad bi ih imali...Da da sta kazu domaci amerikanci razni Fergusonsi Kolapsonsi...

VL
AL
Allen
09:56 26.04.2021.

Kupit će 539 s kabinom

VL
AG
antuntucic@gmail.com
21:23 25.04.2021.

Plenković svojim nečinjenjem radi ogromnu štetu Hrvatskoj .Tako ne može raditi netko tko voli svoju zemlju.Nažalost gleda samo sebe i svoj interes,dodvoravanje određenim strukturama u zemlji i inozemstvu,Briga ga za sudbinu zemlje.

VL
DU
Deleted user
14:02 09.05.2021.

Narodu je odavno sve jasno a kratkovidni političari ne znaju tko im glavu nosi. Posvećeni međusobnim sukobima zbog zauzimanja što boljih pozicija Zašto izabiremo političare s velikom dioptrijom?

VL
JO
jorgen
17:32 25.04.2021.

Vučić radi zapravo isto što i Plenković - dodvorava se stranim silama kupujući od njih oružje. Ono što radi Vučić u Srbiji, Plenković radi u RH uplaćujući u vojni proračun NATO-a + 6 milijardi kuna za MORH + uskoro europski vojni proračun. Nema tu nikakve osobite razlike, jedino su kolumnisti poput Ivankovića plaćeni za lobiranje vojne industrije pa javnosti sve njihove poslovne transakcije predstavljaju kroz prijetnje nacionalnoj sigurnosti, kako bi javnost lakše probavila troškove koji se penju u milijardama dolara. Samo smo amerima remont oklopnih vozila platili 800 milijuna dolara - a to ne bismo ni saznali da se ameri nisu sami pohvalili. I tako, dok novinari i političari lobiraju za vojnu industriju - mi se i dalje iseljavamo, strijepimo da li će biti lijekova i tko će uopće uplaćivati u mirovinske fondove koji su na putu krahiranja. Ali to jednog Ivankovića ne brine. Ne. On je osiguran putem lobističkih sponzora.

VL
KL
KLO910GU
18:17 25.04.2021.

Srbi barem troše novčeke na oružje,dok kod nas u Hr toliko novčeka pokradu Hr domozgubidani,nazovipoduzetnici i politička bratija...

VL
KR
Kruc
17:00 25.04.2021.

Ivankoviću, ti isto izgleda boluješ od virusa "Plenki" kad kažeš da brzo treba održat sjednicu vijeća ovog i onog. Ne, ne treba održat sjednicu, ne treba osnovat povjerenstvo. Treba odlučiti, nije to tesko. Samo treba imati hrabrosti

VL
Avatar Hazl113
Hazl113
20:41 25.04.2021.

Davanje crkvi je preko 1 milijarda kuna. Koliko se toga može kupiti i sagraditi. Neka malo počnu delat.

VL
GE
gec51
17:13 25.04.2021.

Stoji li NATO sa nama?

VL
JV
Jugo Večernjak
21:26 25.04.2021.

A kaj bi chetnik spremal kad zna da Rvatska ima "čak" 14 tisuća vojnika!? Pa gdo to mare pobijediti!? 😁😁😁😁

VL
KL
Klepetanj
16:27 25.04.2021.

Ako je Srbija napala Hrvatsku onda je Hrvatska napala BiH. I oboje su popushili

VL
MI
Miaka
14:33 25.04.2021.

Baš me briga za serbiu dosadni ste više sa njima ovo je Hrvatska

VL
DU
Deleted user
13:21 25.04.2021.

Srbija realno ima potrebu za snažnom i velikom vojskom.Graniče s susjedima koji ih ne vole i s kojima imaju dugu i bolnu prošlost.A tu su i neriješeno unutarnje pitanje Kosova,Raške,RS-a,pa čak i Vojvodine. Na ovim prostorima opet se zvecka oružjem i priča o novim ratovima.Bilo bi dobro da i Hrvatska razmisli o jačanju svojih vojnih kapaciteta.Naročito strateški rezervi (streljiva,hrane,granata,goriva)

VL
Avatar Navaljni
Navaljni
13:06 25.04.2021.

Šta si se ti ustrtarija? Nije ka da si prošli put ti bio na prvoj crti?! Godina si imao... "domoljube".

VL
PE
perolero23
15:00 25.04.2021.

Koliko ogranicena osoba treba biti za napisati ovakav clanak, prestrasno tko se danas sve zove novinarom!

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.