Vojni analitičar: Na mjestu Ukrajinaca sada bih kopirao hrvatsku strategiju iz Domovinskog rata
- Ključno je pitanje ima li ruski sigurnosni sustav alternativu za Prigožina u toj plaćeničkoj skupini, koja je Rusima, kako kaže, izuzetno važna. „Wagnerovci kontroliraju 10-tak država koje su Rusiji i politički i sigurnosno izuzetno bitne, upozorava hrvatski sigurnosni stručnjak i vojni analitičar Gordan Akrap
Komentari 57
Ja sam mislio da smo mi svetski prvaci kad su laži u pitanju a sad vidim da nam Rusija ozbiljno konkurira
Rat u Ukrajini mora završiti, a ovo je jedini način, hvala Bogu da smo i to dočekalu da se netko pobunio iz njihovih vlastitih redova.
Hoće, uspostavit će Putin red u Rusiji, ali u Rusiji bez ruske federacije - opet će svi pobjeći od Rusa - i bez onih teritorija koji pripadaju Kini, Japanu, Poljskoj, Gruziji, ... +
Mnogi niti ne znaju što to znači, globalno. Traba samo vidjet što će se desit za 1-2 dana. Glupo je da idu ravno na Moskvu u koloni. Imaju oni vjerojatno i PZO zaštitu, ali to je sve mobilno. Ono što čudi, a možda i ne, koliko se boje tih Wagnerovaca. Definitivno je ruska vojska u rasulu, jer bi se uputili prema njima, a ne radili rovove i blokade na ulazu u Moskvu. Čim je Putler pobijegao iz Moskve to znači da već tamo nije sigurno. Nisu Wagnerovci samo na bojištu. Ima ih svuda po Rusiji. Sada se samo pitam u koji će tu zemlju pobijeći. Kinu možda. Globalno upravo tim raspetom Kina daleko najviše gubi. Kovali su zajedno plan kako maknut zapad sa "trona", zajedno sa njih još nekoliko, npr Iran, a sada se sve polako okreće. Svi ti svjetski putinovci koji su stali na stranu agresorske rusije.
A gdje je nestao Zelenski? Zašto ne iskoristi sad ovu situaciju i oslobodi Ukrajinu?
Mogao bi Prigožin imenovati novog Predsjednika Rusije, kao svojevremeno - Jeljcin.
Uvek gotovo u pravilu, na kraju se rat vodi tamo gde je i započeo, kod nas u Srbiji a uskoro i u Moskvi
Od čeg će im Prigožin idući mjesec dat plaću?Pitam zbog komšija? Pazi teorije "sigurnosnih stručnjaka"? Wagner će u Africi prijeć radit za Amerikance i Francuze? I dat će im zlatne žile,kositar,bakar,dijamante od kojih godišnje crpe 30 milijardi dolara i primaju plaću od 5-10 tisuća za obične "prašinare"? I to ljudi koji dolaze iz elitno dijela ruske vojske? Padobranci,GRU,Bulat? Ljudi koji su ubijali cijeli život za majku Rusiju prelaze na stranu NATO-a i vraćaju izvor svoje egzistencije i bogatstva? Vama ovo zvuči normalno?Nisu to rudarski radnici iz okna mrkog uglja u Banovićima. :))) Jedino što će se iz ovog izrodit je jedan okrutniji i odlučniji Putin.Koji će nakon obračuna s ekstremistima morat "uprit" jače u Ukrajini.
Jedva čekam uskoro ljetovanje na ukrajinskom Krimu.
Pobuna jednog pizzaiole s 25 tisuća plaćenika(upitno koliko njih ga podržava) za Rusiju ne znači ništa.Rusija u Ukrajini ima pola milijuna vojnika.U Bjelorusiji 50 tisuća. U Rusiji još milijun.Samo sustav nacionalne garde ima 400 tisuća ljudi.Elitne jedinice OMON i SOBR. Kadirov ima 400 tisuća ljudi pod oružjem. Zapad stalno podcjenjuje Rusiju. Putin,Prigožin,Medvedev,Šojgu,Garasimov nisu Rusija.Rusija su Dugin,Karaganov,Shlykov,Shekhovtsov,crkva. U Wagneru nisu ljudi skupljeni su ulice.Wagner čine bivši vojnici,obavještajci,časnici,ozbiljni ljudi dobro plaćeni za svoj posao.Wagren ima zasebne grupe zadužene za Afriku,Aziju,Europu,Kavkaz.Prigožin ne znači ništa. Te "kolone" koje "idu na Moskvu" Putin je već mogao poklopit strateškom avijacijom i završit priču.Al to je cilj nekih drugih,dolje su ruska djeca,hrabra djeca.Zna Putin što radi i sigurno i za ovo postoji plan. Rat u Ukrajini ne ide po planu? Možda prva 3 dana.Kad su Rusi vjerovali da ih Ukrajinci vole.Tad su uništili dobar dio ruskih "mirovnjaka",na žalost elitnih jedinica. Sve poslije tog je po planu.Ukrajina nije San Marino.Rusija kontrolira 25% Ukrajine(to ti je skoro Juga),izbacila ih je s Azovskog mora,stvorila kopneni koridor prema Krimu,zauzela skoro cijeli industrijski istok,80% crnomorske obale,žitnicu Ukrajine u Zaporižjima. Ukrajina je ostala bez 90% energetske mreže,25% populacije,100% mornarice.O čem pričamo?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
rusofili u panici,.....ja mislio oni svi pravac rusija da obrane caleta majketi.