Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 26
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Sjednica Vlade
Povratak na članak

Plenković: Inin novac je sačuvan, neće uteći. A sljedeći tjedan predstavljamo nove mjere

– Najoštrije osuđujem ubojstvo u Novskoj, fenomen nasilja teško je iskorijeniti – poručio je premijer.

Komentari 55

BE
Berri
12:04 01.09.2022.

Novac će ostati blokiran do okončanja kaznenog postupka. Pitanje je kad će taj novac biti operativan i kako će se imovinska korist nastala kaznenim djelom raspodijeliti.. Novac postoji na papiru, ali se s njim ništa ne može. To je kao da ja imam na papiru 2 milijuna kuna s kojima ne mogu raspolagati, a u stvarnosti, moja operativna sredstva su u minusu.

VL
BE
Berri
12:07 01.09.2022.

Poznavajući hrvatsko pravosuđe, može se dogoditi da se novac vrati didi Škugoru, kao što je i Ježiću ostalo onih 5 milijuna kuna. Dakle, prije nego govorimo o novcu, treba pričekati pravomoćno okončanje sudskog postupka. Može se dogoditi da dida Škugor dobije 500 milijuna kuna uz pripadajuće kamate.

VL
PV
prcko.vita
12:50 01.09.2022.

Što će INA s toliko novca? Bolje lijepo za te novce postavi na sve kuće i zgrade po Hrvatskoj solarne ploče, tako da imamo svi besplatnu struju, da budemo konačno energetski neovisni.

VL
DU
Deleted user
11:49 01.09.2022.

Astrologija tu može puno pomoći. No astrologija je nauka ne dostupna ljudskoj pameti. Svi nazovi astrolozi prerano misle da su shvatili astrologiju. Obično je osuđuju nazovimo ih veleumovima visokih diploma koji teško podnose da oni nešto ne znaju. Za kraj ću navesti citat jednog psihijatra sa TV: najčešće su ubojice normalni ljudi 95%.

VL
KA
kalafat123
22:37 01.09.2022.

45% INE je u HR vlasništvu, a 49% u mađarskom. Gdje su nestali Mađari u cijelom ovom arlaukanju o (vjerojatno) kokošarskoj krađi? Zar oni više ne upravljaju kompanijom?

VL
FA
faraon
13:09 01.09.2022.

To je samo dio novca koji je spašen. Škugor se brani da je bilo još takvih nepovoljnih i loših ugovora kao ovaj. Te novce je izgleda neko drugi pokupio. Pravi razmjeri štete su izgleda puno veći od 1 milijarde.

VL
Avatar bokolo
bokolo
18:52 01.09.2022.

Sta to nije samo POLA nestaloga novca?

VL
DU
Deleted user
11:52 01.09.2022.

Sviđa mi se naslov "fenomen nasilja teško je iskorijeniti" ja bih dodao NEMOGUĆE.

VL
RS
rasta sev
21:41 01.09.2022.

Nasilje se liječi jakim zakonima i njihovim provođenjima i to prema svima bez iznimaka.Ovi naši zakoni kao zabrna prilaženja su kamilica i smijurija te rad za opće dobro koga to može odvratiti od kaznenog djela, sigurno ne nekog primitivnog krkana koji misli da je žena vlasništvo kao auto ili bicikl te može činiti što mu volja s njom.

VL
Avatar kreky_87
kreky_87
13:34 01.09.2022.

"Plenković: Inin novac je sačuvan, neće uteći." Htio je reči da je novac na sigurnom: u džepovima njegovih partijskih kolega.

VL
Avatar najposebniji
najposebniji
12:39 01.09.2022.

Mjere pomoći koje će ići sirotinji koja glasa za HDZ, a ostali neka šute i trpe!

VL
DU
Deleted user
12:38 01.09.2022.

Smiješna je izjava Plenkovića da vlada ne snosi nikakvu odgovornost za ovu pljačku.Koliko puta smo čuli istu izjavu za mnoge pljačke i malverzacije politički postavljenih kadrova kojima je u samom startu omogučeno muljanje zbog lošeg zakona o kontroli poslovanja,Ako vladada nemože biti odgovorna za pojedince mora biti odgovorna za omogučavanje pojedincima koje je postavila kršenja poslovnih odnosa i nerazumnih mehanizama kontrole biznisa te godinama izvlačenja novaca iz firme.INA je u državnom vlasništvu i sva odgovornost u poslovanju leži na vladi .

VL
PO
poluprovokator
12:29 01.09.2022.

Inin tj naš novac odlazi sa svakim mogućim projektom, nabavom i poslom koji ugovaraju političari i njihovi pajde/ljudi pod njihovom. Sve njihove silne kuće, vile, stanovi, ljetnikovci, satovi, umjetnine, ušteđevina, dionice, vlasništva, ... i raskoš su naš novac koji je već pobjegao.

VL
SA
sasha68
12:15 01.09.2022.

istanbulska nije zaustavila nasilje, pa kako to? i nek ti opet dijeliš pare nevladinim udrugama..jest,oni su najbitniji, da bolje rompaju loncima

VL
Avatar istovari
istovari
12:15 01.09.2022.

"Mi ćemo poslati snažnu poruku javnosti i našim političkim protivnicima da je naša borba protiv korupcije izrazito jaka" Tako je i Sanader svojedobno objavio rat korupciji i mafiji...Odmah za povjerovati!

VL
DU
Deleted user
13:39 01.09.2022.

Stvarno ima smisla za humor, uvest ce nove mjere zato ce kazne ostati iste! Najbolje bi bilo da svi kradu, da uvedu zakon “lopovluk, prevara I pronevjera dozvoljena svim gradjanima republike Hrvatske” u tom slucaju nebi vise imali sta ukrastisti jer bi sve bilo pokradeno! HDZ bi se raspao je bi imao takvu konkurenciju da ih sve EU subvencije spasile nebi, a psihijatri toliko posla politicari bi postali depresivni izgubilii bi smisao zivota, zivotne ciljeve!

VL
RU
ruksak2
15:45 01.09.2022.

banda niti za pola godine neće znati za koliko se prodaje nafta i plin u INA-i, plin iz naših bušotina na jadranu će se i dalje voziti u italiju, a hrvatska nafta u mađarsku umjesto u riječku rafineriju...

VL
AN
anđelko67
16:14 01.09.2022.

sanader je u odnosu na plenkovića oličenje poštenja, a pero komunalac je u odnosu na filipovića oličenje sposobnosti upravljanja državom

VL
TH
Thufir
12:58 01.09.2022.

Mislil sam da si problem nasilja rešil s Istambulskoj, il je to tak, samo za šminku i da netko pokupi nekakvu lovicu za neke tobožnje kontrole? Nisam upućen, je kaj Večernjak pisal o zvižducima u Splitu? Di je onaj kaj inače mjeri jačinu pljeska? Joj da, pa i on je van stroja, nekakvo suđenje ili kaj? Uglavnom, nek si ti rekel Schmidtu! Tip nije u strahu od muđahedina iz Sarajeva ni upola, koliko je u strahu od tvoje tihe diplomacije. Sve skup, sprdačina samo takva!

VL
BU
Bubalamala
18:09 01.09.2022.

Tu nema smisla raspravljati jer što dalje ide sve na gore. Ove narod treba jednostavno maknuti. Tek kad ih se razriješi vidjet će se prava slika kriminala !

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.