Vapaj ukrajinskih vojnika: 'Nas ubijaju, a vi se igrate, tko više vjeruje SAD-u i Engleskoj kada se oni upi*aju pred Rusijom'
Jasno je i zašto Rusi tako žestoko napadaju u Kursku, oni taj teritorij žele što prije vratiti kako Ukrajina faktično ne bi imala čime pregovarati
Komentari 133
zapad mora shvatiti da bez poraza ruskih nacista u Ukrajini slijedi ruska agresija na Baltik, Moldaviju, Gruziju itd.
Hrabri Ukrajinci, gotovo sami se bore protiv ruskog nacizma i brane sve nas....
komšiluk i domaći desni kvislinzi i dalje su čvrsto uz putina
Nije lako biti američki neprijatelj a tek što je teško biti njihov prijatelj i pouzdati se u njih 100% .Teško onom tko to ne shvati. Treba surađivati s njima ali trebaš uvijek promišljati svoj interes u svemu tome
Meni samo nije jasno ako Ruski vojnici nigdje ne preživljavaju kako Ukrajinci svaki dan gube u bježaniji teritorij. Ukrajinci su strašni i neustrašivi bporci, a stalno gube. Toliko su neustrašivi da je i Hrvatska ih puna sa svim mogućim bijesnimjesnim automobilima itd itd. A što nisu u Ukrajini, što ne prodaju aute i ne doniraju novac vojsci ? Ukrajincima ne fali oružja, ali im fali ljudi. A fali ih jer su pobjegli i ne vide nikakve koristi od rata. A kako bi i vidjeli kada pobjeđuju, idu u kontraofenzive samo u snovima Zelenskog, a napreduju samo Rusi.
pitanje ruskoj harmonikaskoj filharmoniji ovdje:kad/ako glodavac pobijedi,nakon svecanog defilea u Kijevu,ovacija domicilnog stanovnistva Ukrajinaca koji padaju u trans od srece da su ih Rusi oslobodili,blistave buducnosti koja im se smjesi....sta Super Vlado namjerava sa Ukrajincima? znam da je pitanje malo skakljivo,ali eto,forum pretrpan ruskom inteligencijom sigurno zna odgovor..ajde,nebudite skromni...prosvijetlite nas koji nismo prva liga
Pa ono .... "vjerovali" su zapadu 2013/14. Neka "vjeruju'' i dalje.
Rusima pogaziti rijec je isto kao djetetu pojesti cokoladicu,zapadni celnici se polako bude iz sna i uviđaju sto i kako s lazljivim i prepredenim Putinom.
"Šalju grupe i gotovo nitko ne ostaje živ. I sutradan, grupe opet idu. Sljedeći Rusi, čini se, ne znaju što se dogodilo prethodnim Rusima. Odlaze tamo, u nepoznato. Nitko im ništa ne govori o tome i nitko se ne vraća – kaže Oleksandr, zapovjednik jedinice 225. jurišne bojne." Zato ovi što su dezertirali iz ukrajinske vojske znaju sto se dogodilo prethodnim Ukrajincima. Premda im nitko ništa ne govori, službeno.
A najgore je sto dolazi duga i hladna zima ..
Gotovo je , gotovo...
A u Rusiji dok traje bit ce traze radnike za tiskanje još rubalja. Jer im i dalje pada, a Amerikancima "jako zao"
Već kada su znali da je Kurska oblast slabo branjena trebali su tamo uletiti sa 100 000 ljudi i cijelu oblast okupirati skupa sa nuklearnom centralom, sad bi imali sa čime cjenkati se a ovako ovo je osuđeno nažalost na propast.
Dosta tezak rat i teska situacija. Ako gledamo sa aspekta dzave Ukrajine sa zadnjim postojecim granicama onda je tu Rusija agresor. Ako gledamo sa Aspekta Rusije i regije koje imaju vecinsko stanovnistvo Rusko i regije koje su nekada pripadale Rusiji onda je slika vec drugacija. Dodajtmo ktome Nato i strane sile i imamo ovo sto imamo. Dojam je kako za Ukrajince niko ne mari i ljudi ginu nizasto. Mora se naci neki kompromis i pristup, to jest ovaj problem se trebao rijesiti znatno prije. Koliko sam upucen Ukrajina i Gruzija su uputile zahtjev za clanstvo NATO i EU jos 2008 kada nikakvih prepreka ne bi bilo za njihovim clanstvom, ali je to odbijeno! Sada nakon X godina kada je problem eskalirao imamo situaciju kojoj se ne vidi dobar kraj. EU je trebala podhitno primiti Ukranjinu u EU i NATO a sve ostalo je samo ubijanje Ukrajinaca ni zasto. Ovakvim pristupom vise stete nego sto pomazu Ukrajini i stice se dojam kako vise pomazu Rusiji nego Ukrajini.
De šta se svađate, vrjeme ce pokazati svoje, vidjecemo koliko ce Rusija osvojiti teritorija mozda uzme Jos duplo a mozda izgubi sve. Drugo sa svim sankcijama i Jos u velikom ratu protiv NATO -a pa funkcionišo po prilično dobro ilili su ludi ili imaju sreće ili su stvarno sposobni. Rublja je pala ali auto industrija u Rusiji je opet pokrenuta lada pravi nove modele kakve su kvalitete neznam ali fino izgledaju moderno tu su Kinezi pomogli Reno tvornica ostala na raspolaganju ostala sva tehnika, kamione su dobro uvjek proizvodili e sada dali fali radnika pa onaj ko ima novaca on ce kupiti kada kupuju vojnike radnika nece faliti u to budite sigurni. Mislim Njemacka je me negativno iznenadila pa oni su zatvorili fiše firmi od čitave evrope i planiraju Jos odpuštati. Tako da Rusija se nece raspasti mozda nece dobiti nesta pretjerano radi gubitaka ali nije to da bas nije nista dobila kada se uzme u obzir sa krimom ce imati oko 150 000km² kada se uporedi sa Hrvackom koja je 50 000km² nije to bas da nije nista a da se nezavaravamo trenutno sada su u najvećem zaletu
Vrijema za start up.firme...ai Dronovi. Filozofski fakultet Zagreb naprijed
nego,ovaj,veli mi jutros frend u kaficu,jesi cuo da je jucer glodavac izdao novi dekret. Ruske zeljeznice moraju prije 1 maja 5000 teretnih vagona lifrati kako znaju. Vrag zna,valjda ce mu trebati za Sibir IC,Veli on,kad je AH mogao svojim Auschwitz izletnickim vlakovima vozati jadne zidove po Poljskoj,mogu ja Ukrajincima pokazati ljepotu Sibira,to je tek bratska ljubav,oliti kako pop Kiril kaze,ljubi bliznjeg svog
Potpora Rusiji u borbi protiv trulog Zapada i interesa njihovih elita koje su i izazvale ovaj strašni rat u Ukrajini te ljudska stradanja i materijalnih razaranja!
Ukrajina je već zeznula što je zaboravila tko im je prvi susjed i na kojem teritoriju imaju državu. Kiev je što bi se reklo "core" ruski teritorij. Izvorište.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ukrajina će biti oslobođena u svojim granicama, da li vojno ili diplomacijom, ili kombinacijom jednog i drugog, to će vrijeme pokazati