TURIZAM

Valamarovim dioničarima dividenda od 0,24 eura po dionici

Foto: Valamar
1/2
13.06.2025.
u 14:12
Poslušaj ovaj članak
00:00 / 00:00

Glavna skupština usluglasila se oko investicija za iduću godinu od 196,1  milijuna eura na razini cijele grupe

Valamarovi dioničari dobit će dividendu po dionici od 0,24 eura, a isplata je planirana za 25. lipnja. Odluka je donesena na Glavnoj skupštini Valamara, na kojoj su potvrđeni i svi članovi nadzornog odbora u idućem četverogodišnjem mandatu u istom sastavu kao i dosad. Također, usuglašene su i investicije za ulaganja u Valamar Rivieri u iznosu 178,7 milijuna eura, u Imperial Rivieri 17,4 milijuna eura, što ukupno iznosi 196,1 milijuna eura investicija u Valamar grupi za 2026. godinu.

Inače, planirana ulaganja Valamara u idućoj godini u najvećem dijelu usmjerena su na nastavak izgradnje ljetovališta Pical  s pet zvjezdica u Poreču. Ulaganje u zonu Pical ukupne je vrijednosti 200 milijuna eura, s tim da će hotel nuditi cjelogodišnji turizam najviše kvalitete. Sve prati i razvoj javne turističke infrastrukture koja uključuje šetnice, biciklističke staze, plaže, unutarnji i vanjski bazen za plivanje te niz drugih sadržaja koji će biti na raspolaganju gostima i lokalnom stanovništvu. Nadalje, Valamar planira u 2026. započeti s ulaganjima u zoni Brulo u Poreču i to repozicioniranjem bivšeg hotela Crystal i apartmana Diamant u Sunny Poreč by Valamar sa četiri zvjezdice, kao i  preuređenje porečkog Valamar Diamant Hotela. Ta kompanija nastavlja i ulaganjima u održivi turizam i društveno odgovorno poslovanje, digitalizaciju te u plaže i sportske sadržaje u svim destinacijama.

Ulaganja Imperiala, pak, u najvećem dijelu usmjerene su u nastavak razvoja rapskog Arba Resorta Valamar Collection, čija se ukupna vrijednost investicija procjenjuje na 82 milijuna eura. Također, u planu je i uvođenje dodatnih sadržaja u Valamar Meteor Hotel  sa četiri zvjezdice u Makarskoj te daljnje unaprjeđenje ponude na plažama. Valamar, poručuju iz te kompanije, ostaje usmjeren na odmorišni turizam "koji je dobar za destinacije, djelatnike, goste i lokalne zajednice, vodeći brigu o stvaranju nove vrijednosti za investitore".

Ukupno glasova:

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije