Ubila žirafu i izvadila joj srce: Ovo je moj san, oduševljena sam
Merelize Van Der Merwe u svojoj je lovačkoj karijeri ubila više od 500 životinja uključujući lava, leoparda i slona
Komentari 36
I onda kad netko kaže... koja si ti životinja. Bolje bi bilo rečeno.. koji si ti čovjek. Umno poremećena žena.
Premalo je životinja a previše ljudi, čak kad se i pojedinci odluče bavit ovakvim,"sportovima"
brojna stanje pojedine vrste ovisi o više faktora, dostupnosti hrane, predatorima. čovjek ubija iz obijesti, sporta. toga u prirodi nema. ako nema gnuova dovoljno, lavovi nemaju puno mladih, ni hijene, divlji psi. smanjenjem broja 'hrane' smanjuje se i broj mesojeda, prirodna ravnoteža. što ova ženska priča je smiješno, opravdavanje svojeg hobija. upravo ovakve velike i stare moćne životinje su jamac da će genetika biti dobra. ubila moćnu žirafu, mužjaka, i sad će netko tko nije svojom snagom i sposobnostima biti na umjetan način privilegiran da širi svoje gene, slabe.
Komentari, od prvog do posljednog, pokazuju nepoznavanje mehanizma ocuvanja divljaci lovnim turizmom. Lavovi su u Keniji bili pred istrebljenjem jer su domacem stanovnistvu predstavljali opasnost za uzgoj goveda. Masaji su ih kopljima tamanili ko muhe a naoruzani lovocuvari nisu mogli zastititi lavove. Kada je stanovnistvu omoguceno postati dio sistema lovnog turizma, stanovnici postaju lovni vodici, folklor se takoder nudi lovcima kao atrakcija, lavovi su dio nacionalne turist ekonomije i ne da su pred istrebljenjem nego ih ponovo ima u izobilju. Informiranost publike (u ovom slucaju citatelja VL ) pridonosi ocuvanju divljaci. Ocuvanje trazi novce a lovni turizam je izvor novca. Bez prihoda iz lovnog turizma Masaji ne bi imali motivacije brinuti o ocuvanju lavova.
Ja bi ju ostavil usred đungle ali bez puške pa nek lovi ( imat će i perspektivu lovine ).
Da nema lova, to zemljiste bi bilo oranica puna pesticida a seljaci bi pobili sve zivotinje , zirafe bez drveca , bi uginule , ovako umjesto 1 farmera na 100 ha , tu zive i rade lovocuvari , restorani hoteli i divlje zivotinje , koje se planski ubijaju , te tako osigurava opstanak vrsta
ono kad pomisliš da od KraDZ safari-mafije ne može niže...pa ovo pročitaš
Ako ima ljudskosti treba te odvesti na prisilno liječenje. Bio sam plemenit a u sebi mislim svoje
Jednom riječju: bolesno!!!
Dao Bog da nekome postane životni san nju ubiti, zavezati za auto i vući po cesti...možda ne tim redoslijedom
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Inače, gospođa je narodnosti Bur ili Afrikaaner..Ona je odrasla u Južnoj Africi kao i njeni potomci gotovo 400 godina prije. Dakle, ubijanje je dio folklora.