Treći autobiografski zapis, pod naslovom "Moja kasnija nastojanja", Nikola Tesla započeo je sjećanjem kako je u dobi od deset godina krenuo u gimnaziju – koju je opisao "novom i prilično dobro opremljenom institucijom". Najviše ga je zanimao odjel za fiziku, u kojem su bili razni modeli klasičnih znanstvenih aparata – električnih i mehaničkih. Ono što treba uočiti jest kako se u Austrijskom Carstvu – radi se ovdje o 1866. godini – aktivno brinulo da se u baš svim dijelovima zemlje organiziraju kvalitetne škole i djeci iz cijelog Carstva omogući vrlo dobro obrazovanje. Teslini zapisi potvrđuju kako je svoje nastavnike smatrao sjajnima i kako su ga inspirirali na izumiteljstvo.
Piše Igor Rudan
Tesla je imao sposobnost da vizualizira brojke i da u glavi izvodi operacije

Slavnog je znanstvenika neumješnost u crtanju još više motivirala da svoje izume koncipira u glavi
Komentara 2
SA
Frajeru, nikada nećemo zaboraviti što si radio i kakve si planove imao za vrijeme lažne pandemije
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
A i nije se ni dao potkupiti, to je još jedna velika razlika između današnjih znanstvenika i Tesle.